DOCEŃ WPIS: 1289

Śniadania do szkoły dla niejadka – tylko sprawdzone propozycje do śniadaniówki.

sniadania do szkoly dla niejadka dobre pomysly

Zastanawiasz się co zaproponować dziecku, aby zjadło bez marudzenia? Jakie śniadania do szkoły dla niejadka będą satysfakcjonującym, zjedzonym w całości, daniem? No i jak przekonać latorośl, że jedzenie może być wyśmienitą, zdrową i smaczną przygodą?

Każdy posiłek dziecka to dla Ciebie przeprawa na miarę wspinaczki na Mont Everest? Śniadania do szkoły dla niejadka to dla Ciebie wyzwanie? Zamartwiasz się czy do organizmu twojej pociechy docierają wystarczające ilości witamin i składników mineralnych oraz, czy nie grożą jej niedobory. Z tego stresu masz wrażenie, że idylliczna wizja szczęśliwej rodziny spędzającej wspólnie czas przy stole podczas posiłku pozostanie jedynie odległą fantazją. Natomiast pusta śniadaniówka po pobycie pociechy w szkole to jedynie senne marzenie. Zanim się poddasz, zerknij na moje propozycje do śniadaniówki dla niejadka.

 

sniadaniowka do szkoly dla niejadka

 

sniadania do szkoly dla niejadka

Autorka artykułu: 

Natalia Goździak

Dyplomowany dietetyk. LUNCH MUNCHowa Ciocia

Żywienie niejadka to nie lada wyzwanie, które na rodzicu wymusza wykazywanie się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, aby przekonać latorośl do skonsumowania całego posiłku. Poniżej zebrałam najistotniejsze zasady, aby ułatwić ci jedzeniową codzienność z twoją ukochaną pociechą.

 

sniadanie dla niejadka co pakowac

 

Jak nakarmić niejadka? Poznaj kluczowe zasady!

 

1.     Proponuj dany produkt do skutku

Twoje dziecko raz spróbowało brokuła i bezapelacyjnie stwierdziło, że więcej go nie ruszy. A ty grzecznie zaprzestałeś jego podawania. I w tym momencie popełniłeś istotny błąd. Aby przekonać latorośl do danej potrawy czy produktu proponuj je aż do skutku. Nie rób nic na siłę, jednak uparcie podawaj dziecku te artykuły spożywcze, które nie zrobiły na nim dobrego pierwszego wrażenia. Jeżeli twoja pociecha nie będzie miała dostępu do danego produktu, na pewno się do niego nie przekona. Zachęcaj, podawaj i dzielnie akceptuj odmowę. A może akurat tym razem się uda i niejadek sięgnie, po jak się zdawało, znienawidzoną brukselkę?

 

2.     Jeden produkt, różne formy, wiele możliwości

Weźmy na przykład jabłko. Większość dzieci przepada za tym owocem, ale powiedzmy, że akurat twój maluch go nie lubi. Zaproponuj dziecku jabłuszko w formie surowych ćwiartek. Taka konsystencja nie wzbudza jego zainteresowania? W takim razie następnego dnia spróbuj podać owoc zblendowany na mus. Nadal nic? To może ułóż jabłko w kształt buźki (no wiesz, plasterek jako uśmiech, oczy z wydrążonego łyżką do lodów miąższu)? Któraś propozycja na pewno wzbudzi zaufanie twojej pociechy. Po prostu nie możesz się poddawać, no i musisz pobudzić wszystkie zwoje mózgowe, bo takie kombinowanie to nie lada wyzwanie!

 

3.     Nie zmuszaj

Dzieci kochają robić na przekór (nie powiem, że na złość, bo to niestosowne). Tym bardziej więc nie naciskaj na swoją pociechę. Jeśli maluch nie chce dzisiaj zjeść kalafiora, nie zmuszaj go. Przez presję i nieustanne naciskanie, tylko zniechęcisz młodego człowieka do spróbowania danego produktu. Pamiętaj, że w ten sposób możesz wywołać odwrotny efekt od zamierzonego, no a przecież tego nie chcemy!

 

4.     Nielubiane i lubiane jednocześnie

Aby zachęcić dziecko do spróbowania produktu, za którym nie przepada, zaserwuj mu je w jeszcze gorszym towarzystwie! Jeśli twój maluch niespecjalnie przyjaźni się z brokułem, ale podasz go na talerzu obok jeszcze mniej lubianej fasoli nagle brokuł stanie się dobrym kompanem twojej pociechy. Wydaje się niemożliwe? Sprawdź sam!

 

5.     Wspólne przygotowywanie posiłków? No jasne!

Zadbaj o przyjemną atmosferę podczas spożywania posiłków, ale jeszcze bardziej zwróć uwagę na proces ich przygotowywania. Dzieci lubią brać czynny udział we wszelkich wykonywanych przez dorosłych działaniach. Zasugeruj swojemu dziecku wspólne przygotowywanie potrawy. Niech z grona zaproponowanych przez Ciebie składników wybierze te, które najbardziej mu odpowiadają. Możesz też pokusić się o próbę negocjacji, np. dodamy do hamburgera dwa plasterki sera jeśli zgodzisz się, aby zagościła w nim również sałata. Spędźcie miło czas podczas szykowania potrawy, a następnie schrupcie ją ze smakiem!

 

sniadaniowka do szkoly dla niejadka przepisy

 

Czym się kierować szykując śniadania do szkoły dla niejadka?

Śniadania do szkoły dla niejadka to niezłe wyzwanie i gratka. No bo ile można jeść tylko kanapki? Poszukujący informacji w tym zakresie rodzic, czyli Ty, doskonale wie, że zwykła kromka białego pieczywa przełożona plasterkiem żółtego sera, podawana dziecku dzień w dzień, nie jest przekąską idealną. Śmiem stwierdzić, że jest to propozycja małowartościowa dla twojego dziecka. Czym się więc kierować szykując śniadania do szkoły dla niejadka?

 

sniadania do szkoly dla niejadkow przepisy

 

1. Śniadania do szkoły dla niejadka powinny być pełne wartości odżywczych

Przede wszystkim staraj się, aby posiłek był wartościowy, bogaty w składniki odżywcze, no i szybki w przygotowaniu. Zależy Ci na zdrowiu twojej latorośli, jednak nie chcesz przecież spędzać wielu godzin w kuchni, prawda? Dlatego wykaż się odrobiną pomysłowości i sprytu, np. szykując dania na dwa dni bądź mrożąc nadmiar pokarmu. I pamiętaj, że w śniadaniówce Twojego dziecka nie może zabraknąć warzyw, owoców, „głównego posiłku” no i wody!

 

2. Planuj zawartość śniadaniówki z wyprzedzeniem

Ponadto twoja pociecha musi mieć siłę na intensywny wysiłek umysłowy i fizyczny, dlatego warto poświęcić chwilę na rzetelne przemyślenie zawartości lunch boxa malucha. W planowaniu śniadaniówki niejadka pomoże Ci lunch box blog.

 

sniadania do szkoly dla niejadka jak szykowac

 

3. Urozmaicaj śniadaniówkę niejadka za pomocą drobiazgów 

Śniadania do szkoły dla niejadka powinny zachęcać dziecko do ich skonsumowania. Urozmaicaj proponowane posiłki, zmieniając przynajmniej drobiazgi w zawartości śniadaniówki twojej pociechy. Przykładowo, kanapka z pełnoziarnistym pieczywem i zdrową pastą lub też placuszki nabiorą zupełnie innego charakteru, jeśli do ich spakowania wykorzystasz wykałaczki do bento. Nielubiany brokuł stanie się przedmiotem uwielbienia, jeśli wprowadzisz go wcześniej w domu, w przyjaznej atmosferze i w doborowym towarzystwie, np. wesołych zwierzątek – pikerów.

 

sniadania do szkoly dla niejadkow

https://lunchmunch.pl/produkt/widelczyki-bento-kawaii-family/

 

4. Urozmaicaj czas drugiego śniadania za pomocą kolorowych i zdrowych składników

Istotne także, aby śniadania do szkoły dla niejadka zachęcały twojego potomka do konsumpcji. W szkolnej śniadaniówce nie musisz układać smakołyków w wymyślne figurki, jednak warto zwrócić uwagę m.in. na kolory składników. Jeśli oferujesz dziecku paprykę, która jest czerwona, nie wkładaj tego samego dnia do lunchboxa także truskawek. Wybierz np. brzoskwinię. Niech barwy zachęcą dziecko do spróbowania każdego z produktów.

 

sniadania do szkoly dla niejadka

 

5. Pod uwagę bierz ilość czasu poza domem 

Co więcej, szykując śniadania do szkoły dla niejadka pamiętaj, aby wziąć pod uwagę ilość zajęć, jakie danego dnia ma twoja pociecha. Niby banalne, a jednak w ferworze obowiązków możesz o tym zapomnieć. Nie pakuj do szkolnej torby wiele jedzenia, jeśli dziecko ma tylko cztery lekcje. To samo w drugą stronę, jeśli młody członek twojej rodziny ma plan zajęć rozpisany od rana do późnego popołudnia, nie zapomnij spakować mu wystarczająco dużej ilości jedzenia.

 

sniadania do szkoly dla niejadka propozycje od dietetyka

 

6. Wybieraj składniki do śniadaniówki i uzgadniaj z dzieckiem

Dobrym rozwiązaniem jest także wspólne wybieranie owoców i warzyw, jakie się w niej znajdą. Niech dziecko ma swój udział w tworzeniu wyśmienitego śniadania.

 

sniadania do szkoly dla niejadka

Ogólnie rzecz ujmując, śniadaniówka niejadka ma stanowić bogactwo smacznych, szybkich w przygotowaniu, ciekawych produktów, które są zapakowane w odpowiednie, poręczne opakowania. Niby proste, a jednak skomplikowane… Dlatego, aby ułatwić ci życie, zaproponowałam kilka przepisów na smakowite posiłki dla twojego dziecka!

 

Co do śniadaniówki dla niejadka? Śniadania do szkoły dla niejadka – TOP przepisy z LUNCH MUNCHowego bloga

Wiesz już jak zachęcić dziecko do jedzenia oraz jak powinny wyglądać śniadania do szkoły dla niejadka. Teoria opakowana, co z praktyką? Czas na kilka interesujących, zaskakujących przepisów!

 

#1:

Placuszki bananowe na śniadanie dla niejadka

sniadanie do szkoly dla niejadka

To danie, które wyczarujesz w zaledwie kilka minut, nawet mając niemal pustą lodówkę. Oba składniki są dosyć powszechne, jest zatem duże prawdopodobieństwo, że zarówno  jajko jak i banana znajdziesz w czeluściach swojej kuchni…

Placuszki bananowe – składniki:

  • 1 jajko
  • 1 banan
  • 2 łyżki mąki pełnoziarnistej (opcjonalnie)

Placuszki bananowe – przygotowanie:

Sposób przygotowania znajdziesz na blogu SMAKOWITE PORADY w przepisie na najszybsze placki z bananem dla dzieci. Czasem (nie zawsze – i dla wygody) do jajka i banana dodaję niewielką ilość mąki pełnoziarnistej, dzięki czemu masa jest nieco łatwiejsza w smażeniu.

Śniadania do szkoły dla niejadka – smakowita porada:

W ramach urozmaicenia możesz oczywiście dodać do placuszków ulubione dodatki np. wiórki kokosowe, namoczoną wcześniej żurawinę, czy odrobinę cynamonu. Niewielka zmiana w składzie może stać się istotną zmianą smaku przekąski. Kombinuj więc do woli!

 

#2:

Tortilla z warzywami na śniadanie dla niejadka

sniadania do szkoly dla niejadka przepisy

Pyszna i niesamowicie szybka w przygotowaniu, taka właśnie jest tortilla z warzywami! Sądzę, że twoje dziecko będzie zachwycone takim daniem!

Składniki:

  • 1 placek tortilli
  • twarożek
  • sałata, ogórek, pomidor, papryka… wszelkie warzywa, które wpadną Ci w ręce!

Przygotowanie:

  1. Placek tortilli posmaruj twarożkiem i wypełnij umytymi, i pokrojonymi warzywami.
  2. Zawiń placuszek w rulon i pokrój na mniejsze kawałki.
  3. Tak przygotowane tortille urozmaicam kolorowymi wykałaczkami.

Śniadania do szkoły dla niejadka – smakowita porada: 

W przygotowaniu tortilli jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Do placuszka możesz włożyć tak naprawdę przeróżne składniki. To świetny pomysł, aby pomiędzy lubianymi przez twoją pociechę produktami przemycić również te mniej lubiane!

Tortille sprawdzą się również jako pożywny obiad. Jeśli warzywne tortille chciałabyś / chciałbyś wzbogacić o białko, to wskakuj po propozycje na wrapy do szkoły.

 

#3:

Gofry gryczane

sniadania do szkoly dla niejadka sprawdzone

Kasze to często nielubiany przez dzieci składnik jadłospisu. A szkoda, bo przecież kasze to bogactwo wartościowych składników mineralnych! Mam jednak sposób na przemycenie w diecie dziecka odrobiny tego wyjątkowego produktu! Elementem śniadania do szkoły dla niejadka mogą być… gofry z kaszy gryczanej! Możesz je dowolnie wzbogacić i stworzyć z nich wytrawną przekąskę bądź przysmak na słodko. Gofry gryczane to ogrom możliwości.

Gofry gryczane – składniki:

  • 1 szklanka ugotowanej kaszy gryczanej
  • 2 jajka
  • 1 łyżka mąki
  • 3 łyżki oleju
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • kilka daktyli

Gofry gryczane – przygotowanie:

Po szczegółowe instrukcje wpadaj do artykułu z przepisem na gofry z kaszy gryczanej.

Śniadania do szkoły dla niejadka – smakowita porada: 

Wyśmienity i wartościowy posiłek przyozdobisz przy pomocy wykałaczek i spakujesz do śniadaniówki wraz z innymi rzeczami do szkoły!

https://lunchmunch.pl/produkt/wykalaczki-wielorazowe-dinozaury-dino-munch/

 

#4:

Muffinki szpinakowe

sniadania do szkoly dla niejadka jakie

Kolejny pomysł na wartościowe śniadanie do szkoły dla niejadka. Kochane przez dzieci babeczki i raczej nielubiany przez nie szpinak. Razem tworzą duet doskonały. Może i twoja pociecha pokocha takie połączenie? Łap przepis na muffinki szpinakowe dla dzieci i sprawdź sam!

Smakowita porada: 

Do zwiększenia atrakcyjności posiłku, nie tylko w lunch boxie, przydadzą Ci się mini-widelczyki do bento. Te, które widzisz na zdjęciu, to gratka dla małego sportowca!

https://lunchmunch.pl/produkt/widelczyki-bento-sports-fan-bento/

#5:

Muffinki z twarogiem bez cukru

sniadania do szkoly dla niejadka propozycje

Muffinki z twarogiem bez cukru – składniki:

  • 2 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • szczypta soli
  • 3 duże banany
  • 3 łyżki syropu klonowego
  • 2 jajka
  • 2 łyżeczki naturalnego ekstraktu waniliowego
  • 100g masła (wcześniej lekko roztopionego)
  • 1 szklanka mleka (może być dowolne roślinne)
  • 1 opakowanie twarogu półtłustego (zwykle pakowane po 250g)
  • 1 żółtko jajek
  • 2 łyżki wiórków kokosowych
  • garść jagód lub borówek (opcjonalnie)
  • wiórki kokosowe (opcjonalnie)

Muffinki z twarogiem bez cukru – przygotowanie: 

Szczegóły przygotowania muffinek w wydaniu dla niejadków znajdziesz w oddzielnym wpisie na tym blogu. Wpadaj po przepis na muffinki z twarogiem.

 

#6:

Kanapki z twarogiem i owocami 

sniadania do szkoly dla niejadka jakie

Kanapki z twarogiem i owocami do śniadaniówki niejadka – składniki: 

  • połowa opakowania białego sera (jakieś 100g)
  • 1 czubata łyżka śmietany (ja używam 18%)
  • pół łyżeczki cynamonu
  • łyżka miodu
  • truskawki, banany lub jagody. Sprawdzą się też inne sezonowe owoce.
  • 8 plasterków chleba (najlepiej pełnoziarnistego, ale w tej wersji dzieci mogą nalegać na pieczywo białe tostowe).

Kanapki z twarogiem i owocami – instrukcje: 

Poznaj przepis na kanapki z twarogiem i owocami na śniadanie do szkoły dla niejadka.

Śniadania do szkoły dla niejadka – smakowita porada:

Pamiętaj, że jeżeli zechcesz spiąć ze sobą grube kromki chleba, to najlepiej sprawdzą się do tego raczej dłuższe wykałaczki dla dzieci. Grubość jednej kanapki drugiej nierówna, dlatego warto mieć kilka modeli, o różnej długości. Ich największy wybór znajdziesz w sklepie ze śniadaniówką.

Wykałaczki na przekąski IN SHAPE

 

sniadania do szkoly dla niejadka

 

Zdrowe i smaczne śniadanie do szkoły dla niejadka – na szczęście, nie takie straszne i nie koniecznie tak bardzo czasochłonne

Wyjdź poza schemat i spójrz szerzej na potrawy, które możesz zaserwować jako śniadanie do szkoły dla niejadka. Zaskocz swoją pociechę słodkim bananowym placuszkiem, wytrawną tortillą, chrupiącym gofrem czy pulchną muffinką. Niech twoje dziecko każdego dnia zagląda z zaciekawieniem do przygotowanej przez ciebie śniadaniówki. To naprawdę nie wymaga wiele pracy, wystarczy dobra organizacja! Jednego dnia macie na obiad kaszę, a Ty ugotowałeś jej za dużo? Następnego dnia przygotuj z niej smakowite gofry! Korzystaj z okazji i szukaj sprytnych rozwiązań!

 

sniadania do szkoly dla niejadka jakie bledy

 

Śniadania do szkoły dla niejadka – tych pięciu błędów nie popełniaj

Zapewne często brakuje ci siły na dyskusje z twoim dzieckiem i zgadzasz się zapakować do jego śniadaniówki niezdrowe, acz lubiane produkty. Następnie gryziesz się z wyrzutami sumienia, że twoja pociecha znów zajada się czekoladowym batonikiem bądź bułką z nutellą… Ale powiedz STOP myślom pędzącym w twojej głowie! Każdemu czasem zdarza się taki dzień, kiedy śniadanie do szkoły dla niejadka złożone jest z kupnych czy małowartościowych produktów. Grunt to się nie poddawać i następnego dnia dalej z zapałem proponować maluchowi smaczne, i zdrowe alternatywy. Jeden kiepski dzień może się zdarzyć. Ważne, aby nie powtarzał się zbyt często. Dlatego mam dla Ciebie kilka rad, w postaci błędów, których lepiej nie popełniaj!

 

1.     Śniadanie do szkoły dla niejadka pełne cukrów prostych

W lunch  boxie twojego dziecka kolejny raz wylądowała drożdżówka czy mleczna bułka z kremem czekoladowym? Jeśli śniadaniówka twojego dziecka wygląda tak codziennie – to popełniasz błąd. Zapychając dziecko małowartościowymi przysmakami, sprawisz, że straci apetyt na zbilansowany posiłek. Nawet jeśli jednocześnie w śniadaniówce twojej latorośli znajdą się warzywa, owoce czy pełnoziarniste pieczywo, twoja pociecha zacznie konsumpcję od drożdżówki. Tym samym wypełni żołądek słodkościami, a do domu wróci z pudełkiem pełnym warzyw.

 

2.     Lepiej cokolwiek, niż nic?

To kolejny, często powielany przez rodziców błąd. Gdy szykujesz śniadania do szkoły dla niejadka, często chcesz, aby twoje dziecko zjadło bodaj… cokolwiek. Skoro maluch jest taki uparty i nie chce sięgnąć po pełnoziarnistą kanapkę z twarożkiem i warzywami, to do śniadaniówki kolejny raz pakujesz mu ulubione chrupki? Nie tędy droga! Śmieciowe jedzenie (bo tak je należy nazwać), zaspokoi głód twojego dziecka jedynie na chwilę, ale jednocześnie zniechęci je do zjedzenia pełnowartościowych produktów. Chętnie zjadane przez malucha przekąski nie dostarczą do jego organizmu ważnych składników odżywczych a jedynie puste kalorie. No a przecież chcesz, aby twoja pociecha była zdrowa i pełna energii, prawda? Dlatego, z uporem maniaka do lunch boxa dziecka pakuj same wartościowe artykuły.

 

3.     Soki zamiast wody

Od początku życia potomka warto uczyć go picia wody. I choć jestem świadoma, że nieco starsze dzieci sięgają po powszechnie dostępne soki i wody smakowe, ważne jest uświadomienie ich, jakie są tego konsekwencje. I tu cały obowiązek spoczywa na tobie, drogi rodzicu.

 

sniadania do szkoly dla niejadka sposoby

 

A co jeśli pociecha upiera się, że do plecaka włoży butelkę słodzonego soku jabłkowego zamiast niegazowanej wody?

Jeśli twoje dziecko jest już nieco starsze, usiądź z nim i wytłumacz mu, że woda stanowi lepszy wybór. Soki to źródła kalorii i cukru, które w konsekwencji mogą prowadzić do rozwoju chorób dietozależnych, w tym próchnicy coraz bardziej powszechnej, otyłości wśród dzieci. Uświadom swojemu dziecku także, że wodą można się lepiej napić! Chwilę po spożyciu słodzonego soku latorośl znów będzie czuć pragnienie, natomiast woda szybko je zaspokoi. Jeżeli niejadek nie przepada za smakiem samej wody, zaproponuj ją z dodatkami w postaci mięty, cytryny czy truskawek. Pamiętaj, że twój maluch to rozumny człowiek, dlatego nie ograniczaj się w dyskusji do słów „nie bo nie”. Podejdź do tego na spokojnie i zaprezentuj swojemu dziecku wprost konsekwencje jego wyborów.

 

4.     Brak czasu… z zakupami na ostatnią chwilę

Dość powszechne i typowe stwierdzenie. I może się zdziwisz, ale doskonale cię rozumiem! Doba ma tylko 24 godziny i niestety nie chce się wydłużyć. Dlatego często rezygnujesz z przygotowywania dziecku zbilansowanego posiłku do szkoły i pakujesz do lunch boxa kolejnego 7daysa bądź dajesz maluchowi pieniążki, aby samodzielnie zakupiło „coś” w szkolnym sklepiku. Mam jednak dla ciebie złą wiadomość. Tym sposobem nie pomożesz swojemu dziecku. Nie nauczysz go, co jest wartościowe i jakie produkty zapewnią mu energię na cały dzień. Twoje dziecko będzie chodzić wiecznie zmęczone, gdyż zabraknie mu dobrze zbilansowanej diety.

 

5.     Śniadanie w szkole to tylko przekąska?

Aktualnie dzieci w szkole spędzają bardzo dużo czasu. Jeśli twoja pociecha uczęszcza jeszcze na dodatkowe zajęcia, doskonale wiesz, że czasem nie ma jej w domu od świtu do późnego popołudnia. Dlatego śniadanie w szkole powinno być czymś więcej, niż tylko przekąską! Lunchbox twojego dziecka nie powinien być wypełniony jedynie przekąskami, które zaspokoją jego apetyt na chwilę. Śniadania do szkoły dla niejadka to zbilansowane, pełnowartościowe posiłki! W końcu nie chcesz, aby Twój Maluch chodził cały dzień głody, prawda?

 

sniadania do szkoly dla niejadka

 

Słowem zakończenia…

Nie musisz wcale być masterchefem ani wybitnym żywieniowcem, aby przygotować śniadania do szkoły dla niejadka. Podstawa to dobra organizacja i kilka pomysłów! Skorzystaj z zaproponowanych przeze mnie przepisów do śniadaniówki dla niejadka i zamiast wysokoprzetworzonych przekąsek ze sklepu, włóż do pojemnika dziecka wartościowe produkty – w większości przygotowane w domu. W luźniejszy dzień przygotuj nieco więcej placuszków, aby twoja pociecha mogła zajadać się nimi np. przez dwa kolejne dni. W pudełku dziecka zmienisz dodatki, a produkt bazowy się powtórzy (a zatem odciąży Ciebie z konieczności gotowania nowej potrawy). I naprawdę oboje będziecie zadowoleni! A po listę zakupów na cały tydzień, które na pewno przydadzą Ci się w tygodniu!

 

sniadania do szkoly dla niejadka pomysly

 

Każde dziecko jest inne, co jest niezwykle piękne, ale i problematyczne, gdyż nigdy nie masz pewności, które sposoby i przepisy sprawdzą się akurat w Twoim domu. Dlatego tym bardziej się nie zniechęcaj! Jeśli szpinakowe muffiny nie podejdą twojemu maluchowi, może akurat bananowe placuszki w śniadaniówce go w sobie rozkochają? Bądź elastyczny i nie poddawaj się! Z czasem Twoje dziecko na pewno skusi się na którąś z pysznych propozycji!

 

sniadania do szkoly dla niejadka przepisy

 

 

 

 

 

 

Autorka: 

Natalia Goździak

Magister dietetyki z zamiłowaniem do pisania.

Natalia pasjonuje się przepisami, które stanowią zdrowe alternatywy powszechnie znanych smakołyków. Miłośniczka dobrego jedzenia, fotografii i książek.

 

07/16/2022

DOCEŃ WPIS: 1289

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *