Co zrobić z buraka 🍽🥗❤ TOP 5 propozycji do lunch boxa dla dzieci

Co zrobic z buraka TOP 5 przepisow

Co zrobić z buraka? Jeśli burak smętnie snuje się po Waszej lodówce, i tam marnieje z dnia na dzień, to koniecznie wpadajcie po dawkę buraczanych TOP 5 inspiracji do dziecięcego lunch boxa!

Co zrobić z buraka? Dobre pytanie, bo ten z dumą i w pełni koloru powinien urozmaicić lunch box dla dzieci.  Nadal raczej nie doceniany w polskich domostwach, burak z pewnością został ukochany przez naszą LUNCH MUNCHową rodzinkę… Właśnie za to, że jest dobry i tani 🙂 Do naszego koszyka burak trafia co tydzień, przy okazji zakupów. Potem owinięty w folię piecze się w piekarniku, i czeka na swoją kolej, by dołączyć do któregoś ze zdrowych posiłków dla dzieci, żeby potem w pełni koloru i z różową radością zagościć w torbie na lunch córki.

Torba termiczna na lunch dla dzieci

Co zrobić z buraka – TOP 5 propozycji

Lunchbox dla dzieci nie mógłby się obyć bez buraczanych pełnowartościowych posiłków dla dzieci! A ponieważ sięgamy po niego często, mamy dla Was tych 5 TOP propozycji do pojemnika na jedzenie.

TOP 1:

Przepis na placki z buraka

co zrobic z buraka - placuszki z burakow

TOP 2:

Zupa buraczkowa dla dzieci

co zrobic z buraka - zupa buraczkowa dla dzieci

TOP 3:

Pasta z buraków i twarogu na dziecięce kanapeczki

co zrobic z buraka - pasta z twarogu i burakow

TOP 4:

Puree z buraków i gruszki

co zrobic z buraka - puree z buraka i gruszki

TOP 5: 

Buraczane muffinki dla dzieci

co zrobic z buraka - buraczane muffinki

Co zrobić z buraka – o co tyle zachodu?

Sprawdziłeś już co zrobić z buraka? To świetnie, bo burak jest tani, ale jednocześnie bogaty –  to bogate źródło… witamin! Zatem, niech buraczane różowe potrawy na co dzień zawitają do śniadaniówki Twojego dziecka. Dlaczego warto?

Po pierwsze:

Zawarta w burakach witamina B1 wspomaga działanie układów: mięśniowego i nerwowego. Zatem wpływając dodatnio na system nerwowy, witamina B1 nie tylko pozytywnie wpływa na pamięć, ale również wspomaga leczenie depresji, nerwic i zaburzenia snu. Ale to nie koniec witaminowych dobroci!

Po drugie:

Zawarta w burakach witamina C pomaga zapobiega infekcjom, ale też alergiom i nowotworom!

Po trzecie:

Różowy kolor buraków daje energię i siłę! Barwniki zawarte w burakach to bardzo mocne przeciwutleniacze, które polepszają przyswajanie tlenu przez komórki, a zatem pozytywnie wpływają na układ krwionośny.

02/03/2020

co zrobic z buraka