DOCEŃ PRZEPIS: 0

Taniec dla dzieci – co daje? 6 korzyści jakie taniec daje Twojemu dziecku!!!

taniec dla dzieci co daje. 6 powodów

W artykule LUNCH MUNCHowa Mama dzieli sie listą 6 powodów, dla których warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne. 

Taniec dla dzieci – co daje? Możesz powiedzieć, że zajęcia taneczne są tylko dla najbardziej utalentowanych dzieci. Ale czy rzeczywiście? Wszystkie małe brzdące uwielbiają tańczyć! Nasza LUNCH MUNCHowa latorośl reagowała na muzykę jeszcze zanim zaczęła siedzieć i chodzić. Dzięki poruszaniu się w rytm muzyki, stawała się bardziej radosna. Czy warto jednak posyłać dziecko na naukę tańca, nawet jeśli nie ma ku temu  wybitnych czy nawet szczególnych umiejętności?  Czy warto inwestować w taniec dla dzieci,  jeśli nie mamy dostępu do prestiżowych szkół tańca i wybitnych trenerów?

taniec dla dzieci co daje taniec

Taniec dla dzieci – co daje wysiłek taneczny?

Córkę posyłamy na zajęcia taneczne od czasu kiedy miała 5 lat. Z rozrzewnieniem patrzę na jej śliczny maleńki strój do baletu, ze słodką truskawką na koszulce. Przypominam też sobie chwile, kiedy stwierdziłam, że zamiast jedzenia na mieście na szybko, wolę wszystko pakować do jednej pojemnej torby na lunch. Potem właśnie powstała pierwsza śniadaniówka dla dziewczynki LUNCH MUNCH®, ale to już nieco inna historia…

Taniec dla dzieci – co daje wysiłek taneczny?

Z przerwami w tym roku minie 6 lat, kiedy córka tańczy. Dlatego, poniżej spisałam 6 korzyści, które ja zaobserwowałam. Być może staną się one dla Ciebie listą 6 powodów, dla których warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne. 

taniec dla dzieci co daje

 

1. Endorfiny.

Poziom hormonu szczęścia, który wydziela się w ruchu, wzrasta wraz z ilością tańca! Moja córka po wyjściu z zajęć jest prze szczęśliwa, i choćby z tego jednego powodu czuję że warto.

2. Psychomotoryka.

Poprzez konieczność wytrwania w konkretnej pozycji, nauczenie się ruchów, a później także ich kontrolowanie, taniec wpływa na psychomotorykę dziecka.

3. Pamięć.

Gdy dziecko uczy się nowych kroków oraz samodzielnie powtarza ruchy, taniec oddziałuje też na jego koncentrację i skupienie, a jednocześnie prowadzi do ćwiczenia pamięci. Dynamiczne zmiany ruchów podczas układu tanecznego oraz zróżnicowanie tempa, które zawsze są obecne w czasie nauki tańca, wzmacniają szybką reakcję dziecka, a poprzez obserwację osoby prowadzącej zajęcia przy równoczesnym naśladowaniu jej ruchów, trenuje ono również swoją koordynację wzrokowo-ruchową.

4. Dyscyplina.

Taniec kształtuje charakter. Trener tańca przekazuje pewne pożądane zachowania, i systematycznie wymaga ich przestrzegania. To uczy dziecko dyscypliny.

taniec dla dzieci co daje film

5. Otwartość.

Swobodne wejście w grupę innych dzieci może być trudne szczególnie dla dzieci introwertycznych. Taniec stwarza możliwość przełamania tych barier!

6. Taniec jako sposób na życie.

Dziecko uczy się, że można poza szkołą i domem spędzać czas. To ważne w kontekście przyszłego balansu pomiędzy pracą i życiem poza nim.

Wnioski?

Osobiście uważam, że nawet jeśli zupełnie nic nie wyniknie z nauki tańca, to mimo wszystko warto angażować dziecko w jego naukę. Dlatego, dziś nie liczę comiesięcznych opłat na szkołę i wakacyjne kolonie taneczne. Nie żałuję żadnej wydanej złotówki.

Taniec – i co dalej?

Być może twoje dziecko zostanie gwiazdą i najlepszym tancerzem świata, kto wie? Ale nawet jeśli nie, to mimo wszystko inwestycja w zajęcia taneczne to szansa na to, żebyś patrzeć  na to jak się rozwija dziecko, jak zdobywa nowe umiejętności i poznaje przyjaciół.

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *