Różowy lunchbox do szkoły + różowe potrawy. Lunchbox od Taty wymiata!

Różowy lunchbox do szkoły

Dziś przeczytaj o moim pomyśle na potrawy w różowym kolorze, krórymi zachęcam swoje dziecko do jedzenia warzyw i owoców. Wszystkie pięć potraw przygotowuję i pakuję z rana, a całość zajmuje mi nie więcej niż 20 minut.

Różowy lunchbox do szkoły szykuję, żeby samemu trochę poeksperymentować, a swojej LUNCH MUNCHowej Córce urozmaicić posiłki z pudełek. Wszystkie różowe posiłki przyrządzam i pakuję do pojemników na jedzenie z rana. Całość zajmuje mi krócej niż w 20 minut. Jeśli również szukasz pomysłów na różnorodne różowe produkty, które mają trafić w gusta dziecka, oto garść moich podpowiedzi w klimacie „na różowo”.

Różowy lunchbox do szkoły – pomysł na smakowity wygląd potraw

Zauważyłem, że kolorowe i apetycznie wyglądające jedzenie zachęca moją córkę do jedzenia znacznie bardziej niż szare i niesmacznie prezentujące się posiłki. Chociaż od czasu kiedy córka była jeszcze bardzo mała, wprowadzaliśmy w domu różne warzywa i owoce, to mimo  wszystko do kuchni może wkradać się nuda. A tego nie chcemy. Wykorzystuję fakt, że w szkole córki panuje moda na różowe jedzenie, o którym więcej pisałem tutaj. Dlatego, łączę potrawy z naturalnymi barwnikami warzyw i owoców. No a wtedy jej lunch staje się trendy!

Różowy lunchbox do szkoły – sprawdzone różowe potrawy

Dziś przeczytaj o moim pomyśle na potrawy w różowym kolorze. Wszystkie pięć potraw przygotowuję z rana i pakuję do pojemników, a potem do torby na lunch.  Do spakowania różowych potraw wykorzystuję dwa zestawy pojemników, tzn.:

różowe pojemniki na jedzenie HELLO PENELOPE!

oraz

zielone pojemniki na jedzenie HELLO  WENDY!

RÓŻOWE POJEMNIKI NA JEDZENIE Hello Penelope!

Różowe puree z buraka, gruszki i ziemniaków – przepis

  1. Wieczorem dwa  małe buraki, oraz dwie gruszki pakuję w folię aluminiową, i wkładam do piekarnika nagrzanego do temp.  200ᵒ C.
  2. Z rana trzy duże ziemniaki kroję na małe ćwiartki, a następnie gotuję do miękkości jak do puree (muszą ugotowane „na fest”, a czasu mam mało, dlatego kroję ne na małe ćwiartki).
  3. Buraki i gruszki ścieram na tarce na najmniejszych oczkach. Następnie przekładam do miski z ugotowanymi ziemniakami, mieszam i gniotę całość na puree. Na koniec, przekładam porcję dla dziecka do zielonego okrągłego pojemnika.

Różowy lunchbox do szkoły - puree z buraka

Pieczony łosoś – przepis

Porcję łososia dla dziecka (około 150g) myję.  Solę i skrapiam lekko sokiem z cytryny. Pakuję do folii aluminiowej. Do środka takiej paczkuszki dodaję starty ząbek czosnku oraz wiórki masła. Wkładam do piekarnika nagrzanego do temp. 170ᵒ C. Piekę około 15 minut.

Suszone jabłka i buraki – pyszna zdrowa przekąska

Suszone jabłka i buraki kupuję, najczęściej  w Lidlu. Te, które wybieram, nie zawierają konserwantów. Z rana kawałki suszonych owoców po prostu przekładam do różowego pojemnika, tego na mniejsze przekąski.

Maliny – pyszny zdrowy deser

Maliny myję i przekładam do różowego pojemnika. Gotowe!

Różowy lunchbox do szkoły - maliny

Galaretka z truskawkami

Galaretkę przygotowuję wg przepisu z opakowania. Po przestygnięciu, przelewam do zielonego pojemnika, do którego wcześniej wkładam kawałki truskawek.

Bez nudy – moda na różowe jedzenie!

Być może również będziesz chciał wykorzystać modę na różowe jedzenie na swoją korzyść, a przy okazji zachęcać dziecko do jedzenia warzyw i owoców. Ja to zdecydowanie wykorzystuję. Dodatkowo podkręcam różowy klimat uzupełniając lunchbox o kolorowe sztućce, no i oczywiście różową torbę na lunch Penelope! Ale.. nic nie zastąpi naturalnie zdrowych warzyw i owoców.  Działają przeciwutleniająco i zmniejszają ryzyko chorób. No i są piękne!

05/18/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci