DOCEŃ PRZEPIS: 0

Tatry z dzieckiem, co zwiedzić? Dolina Strążyska oczami LUNCH MUNCHowej rodzinki

Tatry z dzieckiem co zwiedzic z maluchem

Planujesz spędzanie czasu na łonie natury w urokliwym otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego? Konieczne przeczytaj nasze propozycje na wycieczkę z dzieckiem!

Tatry z dzieckiem nie muszą być nudne! W zimowej stolicy Polski mamy dostępnych masę atrakcji, które są odpowiednie zarówno dla dzieci jak i rodziców. My pojechaliśmy tam wczesną jesienią, oczywiście z naszą LUNCH MUNCHową Córką. Co zwiedzić z maluchem?

Tatry z dzieckiem - na drodze do Doliny Strazyskiej

Od czego zacząć wędrówkę po Tatrach z dzieckiem?

Najlepiej od Doliny Strążyskiej!

Dolina Strążyska jest jednym z miejsc praktycznie „dla każdego”. Zatem wędrówkę do Doliny Strążyskiej z dzieckiem rozpoczynamy od zakupu biletów do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W sklepiku, obok wielu przewodników, dostępne są też liczne pamiątki, a nawet gry typu „memory”, dedykowane tatrzańskiej roślinności. Wędrówka nie jest wymagająca ani dla nas dorosłych ani dla naszej LUNCH MUNCHowej Córki. Droga jest znakomicie przygotowana. Dzięki Potokowi Strążyskiemu, którego szum towarzyszy nam przez całą drogę, spacer mija błyskawicznie.  Nawet z krótkim postojem na małe co nieco, na miejscu jesteśmy już w godzinę.

Tatry z dzieckiem co zwiedzic Potok na Drodze do Doliny Strazyskiej

A gdy już zobaczycie Dolinę Strążyską, to co zwiedzić dalej?

Z Doliny Strążyskiej mamy do wyboru kilka opcji. My polecamy pójście dalej do Wodospadu Siklawica, do którego od Doliny Strążyskiej dzieli nas zaledwie 15 minut.

Tatry z dzieckiem co zwiedzic wodospad siklawica

Jeżeli macie siły i ochotę na dalszą wędrówkę po Tatrach z dzieckiem, to kierujcie się na Sarnią Skałę, jest to już jednak wędrówka znacznie bardziej wymagająca i raczej polecamy ją rodzinom z dziećmi 6+. Jeżeli jesteście w górach z dzieckiem pierwszy raz i widzicie, że dziecko jest umęczone wędrówką do Doliny Strążyskiej, to pójście dalej na Sarnią Skałę nie będzie dobrym pomysłem. Dalsza trasa dla dziecka, które nie było nigdy w górach, może okazać się zbyt wymagająca i męcząca. Jeszcze zapewne będzie okazja, żeby się na Sarnią Skałę wybrać w przyszłości. Zdobywajmy szczyty, ale nie za wszelką cenę. Postarajmy się zwłaszcza w górach mierzyć siły na zamiary 😊

Dla tych ambitnych i dobrze przygotowanych do wędrówki polecamy drogę powrotną Doliną Białego, gdzie też czekać Was może wiele atrakcji w postaci np. pasących się owiec.

Tatry z dzieckiem co zwiedzic Pasace sie owce - okolice Doliny Bialego

Nam cała wędrówka – Dolina Strążyska -> Wodospad Siklawica -> Sarnia Skała -> Dolina Białego – zajęła ponad 4 godziny, ale nikt się z nikim nie ściga. Dla nas liczy się przede wszystkim wspólnie spędzony czas, świeże powietrze i bliskość natury.

Tatry z dzieckiem – nasze porady na wędrówkę z maluchem

.

Podczas wędrówki dzieciaki mogą się nudzić, nie każde dziecko docenia otoczenie i potrafi się nim delektować. Czasami zdarza się, że dzieciaki dłuższą wędrówką się zwyczajnie nudzą. Dlatego przed podróżą, przygotuj sobie kilka zabaw, które będziecie mogli „zapodać” dziecku w trakcie wycieczki. Na pewno sprawdzą się wszelkie gry na spostrzegawczość.

.

Oczywiście, my jesteśmy zwolennikami zapasu własnego jedzonka z domu. Na czas wycieczki dobrze jest zabrać ze sobą prowiant i zapas wody. Przystanek na jedzenie będzie też miłym akcentem wędrówki, a woda zaspokoi pragnienie. A jeśli spakujesz dziecku wesołą notkę do lunchboxa, to na pewno taki mały żarcik pomoże rozchmurzyć się największemu marudzie 😊

Notki do Lunchboxa lunch munch

.

Pogoda w Tatrach bywa kapryśna… Jeśli zauważycie, że niebo mocno się zmienia… nie walczcie o zdobycie zaplanowanego celu. Zawróćcie. Jeszcze będzie okazja na przeżywanie przygód, kiedy pogoda będzie wam bardziej sprzyjać!

Tatry z dzieckiem co zobaczyc drogowskazy dolina strazycka

12/20/2021

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.