DOCEŃ PRZEPIS: 1

Urodziny dziecka w domu. Przydatna lista zakupów na przyjęcie dla dzieci

Urodziny dziecka w domu lista zakupow

Szykujesz przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu? Wpadaj po naszą listę zakupów!

Zbliżają się urodziny twojego dziecka i chcesz, żeby urodzinkowa impreza była niezapomniana zarówno dla małego szkraba, jak i jego przyjaciół? Skąd my to znamy… 😊 Jeżeli, tak jak my, wolisz spędzać imprezy okolicznościowe w domu,  chcesz wszystko dopiąć na ostatni (albo przedostatni 😉) guzik, to zapoznaj się z listą naszych niezbędników! Dzięki takiej sprawdzonej liście, urodziny dziecka w domu przebiegną dokładnie tak jak sobie tego wymarzyliście… albo nawet i lepiej!

Urodziny dziecka w domu: lista zakupów

Wiemy, że każde dziecko to inna historia, więc do takich tematów konieczne jest indywidualne podejście. W końcu, kto jak nie Ty, wie najlepiej co sprawi radość małej pociechy. Zazwyczaj dobrze jest posługiwać się wskazówkami innych (i uczyć się na ich błędach – hi hi :)), więc spieszę z naszą listą rzeczy absolutnie niezbędnych jeżeli organizujesz urodziny dziecka w domu. Listę podzieliłam na kategorie, co również może Ci pomóc w planowaniu urodzin dziecka.

Urodziny dziecka w domu: lista zakupów spożywczych

W kategorii „jedzenie i dodatki” na Twojej liście zakupów powinny się znaleźć: 

1. Tort:

tradycyjnie pozycja (niemalże) obowiązkowa. Jeśli zamawiasz tort, koniecznie zrób to z nawet dwutygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli szykujesz własny wypiek, życzę Ci siły i gratuluję odwagi 🙂

2. Owoce:

rekomenduję te, które dzieci będą w stanie łatwo obrać, nie brudząc się przy tym, w tym:

  • mandarynki,
  • winogrona,
  • jabłka,
  • gruszki,
  • śliwki.

Ilość owoców zależy od liczby gości, ale jeśli zakupisz więcej niż trzeba, to z pewnością nic się nie stanie. Zapewne chętnie podzielicie się nimi w swoim rodzinnym gronie następnego dnia 😊

 

3. Zapas napoi dla dzieci:

w opcji standard zapewne wystarczy, że wodę wlejesz do większych dzbanków. W opcji bardziej wypasionej przygotuj lemoniadę. Do jej przygotowania wykorzystaj najlepiej sezonowe owoce.

 

4. Warzywa:

pokrojone w słupki lub wesołe kształty. Sprawdzą się:

  • papryka,
  • marchewka,
  • ogórek.

 

5. Przekąski:

rekomenduję przekąski, które przygotujesz wspólnie z dzieckiem. Takie przekąski domowej roboty z pewnością będą lepszą opcją niż wysoko przetworzone przekąski ze sklepu. W ramach inspiracji zapraszam Cię do naszych dwóch artykułów, które pomogą Ci takie zdrowe i pyszne przekąski przygotować.

Urodziny dziecka w domu lista zakupów z kategorii ozdoby

Urodziny dziecka w domu: lista zakupów z kategorii „ozdoby”:

1.Balony i dwa zestawy kolorowych serpentyn:

Dekoracje, tj. balony i serpentyny, to absolutny „must have”! Tutaj, oczywiście, możesz kierować się zasadą, że im więcej i bardziej kolorowo, a zatem… tym lepiej 😊 Jeśli z kolei podoba Ci się wersja minimalistyczna, to zainwestuj w balon z cyfrą wskazującą na wiek dziecka.

 

2. Papierowe talerzyki:

Dzieci brudzą na potęgę, a zdarza im się też coś potłuc, dlatego jeżeli nie chcesz stracić swojej zastawy, zdecydowanie polecamy takie rozwiązanie.

 

3. Sztućce drewniane dla dzieci:

jak wyżej! Jeżeli nie chcesz spędzić kolejnego dnia w kuchni, skorzystaj z drewnianych sztućców, które są przygotowane z myślą o jednorazowym użyciu.

 

4. Papierowe obrusy:

ochronią to i owo przed zalaniem, a to – niestety – w mniejszym lub większym wydaniu my, rodzice, mamy na takich urodzinkach gwarantowane…

 

5. Papierowe serwetki:

nie tylko do wytarcia rąk, ale również do stworzenia klimatu imprezki. Takie dwa w jednym – przyjemne i pożyteczne!

 

6. Papierowe słomki: 

to już klasyk urodzinek, nie tylko o0rganizowanych w domu. Zastosuj wielokolorowe słomki, a upewnisz się, że dzieci pilnują swoich napojów i piją z właściwych kubeczków.

 

7. Świeczki na tort:

Zostawiłam to na koniec, bo ponoć łatwiej jest nam pamiętać to, co czytamy jako ostatnie. A zatem to ostatnia pozycja obowiązkowa na naszej liście!

 

Urodziny dziecka w domu: lista zakupów – smakowita porada:

Lista zakupów to jedno, ale czy zastanawiałaś się, czym zajmą się dzieci w trakcie urodzinkowej imprezki? Nasza propozycja: zaplanuj kilka prostych zabaw, które zaproponujesz dzieciom w trakcie urodzin. Dzięki temu, ustrzeżesz się przed pomysłami dzieci na ich zabawę… a jak wiemy, fantazja dzieci jest ogromna, począwszy od malowania ścian, skończywszy na wycinaniu kształtów z ubrań. Któż wie co przyjdzie dzieciom do głowy?

 

Za nami już wiele przyjęć urodzinowych naszej LUNCH MUNCHowej Córki. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenia przydadzą się w Twoich urodzinkowych wyzwaniach!

Koniecznie daj znać jak Ci poszło 😊

12/08/2021

DOCEŃ PRZEPIS: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.