DOCEŃ PRZEPIS: 1

Kanapki dla dzieci na Sylwestra. Pożywne i szybkie sandwicze

kanapki dla dzieci na sylwestra jak zrobic

Kanapki dla dzieci to nasza sylwestrowy must have. Szybkie w przygotowaniu, napakowane warzywami i pożywnymi pastami, sprawdzą się na niejednym stole, zanim zostaną schwytane przez dziecięce rączki.

Kanapki dla dzieci na Sylwestra muszą być pożywne i szybkie w przygotowaniu. I tak! Mamy na to przepis! Jeśli zawożę swoje dobroci w gości, to wszystko pakuję w pojemnik na obiad. Torba termiczna pomieści niejeden lunchbox dla dzieci.

Przy wyborze dziecięcego menu na sylwestra kieruję się jedną podstawową zasadą: czas przygotowania ma być minimalny, ale bez niezdrowego jedzenia. Czyli nie rezygnuję z razowego chleba, dalej menu jest pełne owoców i warzyw, a  na sylwestrowym stole znajdą się tylko jakieś pojedyncze sklepowe (wysokoprzetworzone) przekąski.

kanapki dla dzieci na sylwestra szybkie

Kanapki dla dzieci na Sylwestra – składniki:

 • 18 kromek dobrej jakości pieczywa (po 3 małe kromki na każdą kanapkę)
 • 1 pierś indyka
 • 2 średniej wielkości pomidory
 • 6 liści sałaty lodowej (lub dwie garści mixu sałat)
 • 12 plastrów bekonu (opcjonalnie)
 • majonez lub masło

W wersji mega szybkiej, zastosuj podane powyżej składniki. Jeśli masz więcej czasu, to wpadaj też po pasty do kanapek dla dzieci.

Kanapki dla dzieci na Sylwestra – przygotowanie:

 1. Najwcześniej zajmuję się piersią indyka. Zapeklowaną, wkładam do piekarnika nagrzanego na 180 stopni, i wyjmuję po około 10 minutach, kiedy mięso się zetnie. Po wyjęciu z piekarnika, indyka kroję na cienkie plastry.
 2. Jeśli wykorzystuję bekon, to smażę go na patelni. Odsączam na ręcznikach papierowych i trzymam w cieple.
 3. Zajmuję się chlebem. Kromki wkładam na kilka minut do piekarnika, tak żeby przypiec na złoty kolor. Po wyjęciu z piekarnika, odcinam skórki.
 4. Do każdej kanapki są potrzebne trzy kromki chleba. Pierwszą smaruję majonezem (w wersji na szybko) lub wcześniej przygotowanymi pastami na kanapki. Na majonez nakładam plastry indyka (zwracam uwagę, żeby nic nie wystawało poza krawędzie chleba) i dokładam do tego dwa plastry pomidora.
 5. Na wierzch kładę kolejną pajdę chleba, na nią kładę plastry bekonu i liść sałaty.
 6. Wszystko przykrywam trzecią kromką chleba., z jednej strony również posmarowaną pastą lub majonezem.
 7. Kanapki przebijam kolorowym szpikulcem lub wykałaczką. Jeśli wykałaczki są dłuższe, to dodatkowo wykorzystuję pomidorka cherry na szpikulcu, tak by dodatkowo wzmocnił konstrukcję kanapki.

A jak się bawić, to na wesoło. Dlatego sprawdź też ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra.

Kanapki dla dzieci na Sylwestra – smakowita porada:

.

Jeśli masz nieco więcej czasu, lub wręcz przeciwnie – jeśli go nie masz, a chcesz ten czas zorganizować dzieciom (żeby pomagały), to skorzystaj z foremek do kanapek. Dziecko zajmie się wykrawaniem kształtów z chleba, a Ty resztą!

Foremka SERCE do kanapek i tostów 10cm

.

Jeśli nie masz czasu na przygotowanie domowej pasty do kanapek, a Twoje dziecko nie lubi majonezu (co zresztą dosyć często się zdarza), to wykorzystaj po prostu masło, a jako przyprawę możesz zastosować szczyptę papryki słodkiej (dobrze skomponuje się z resztą składników, a dzieci ją lubią).

Kanapki dla dzieci na Sylwestra pozywne i szybkie sandwicze

DOCEŃ PRZEPIS: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.