DOCEŃ WPIS: 56

Jaki lunchbox do przedszkola wybrać? Najlepsze 5 rad, jakie możesz usłyszeć w temacie lunch boxów dla przedszkolaków.

lunchbox do przedszkola

Tu znajdziesz pięć przydatnych porad, dzięki którym będziesz w stanie dobrać lunchbox do przedszkola dla swojej pociechy.

Czy Twoje dziecko chodzi już do przedszkola? A może za chwilę zacznie? Jeżeli odpowiedziałeś na któreś z pytań „tak”, to z pewnością otrzymałeś już sporo porad w różnych tematach związanych z życiem przedszkolnym 😉. A jeśli czeka Cię pakowanie jedzenia w lunchbox do przedszkola, to koniecznie przeczytaj pięć przydatnych porad!

lunchbox do przedszkola jaki

Jaki lunchbox do przedszkola wybrać? 5 najlepszych porad!

 

Po pierwsze:

Oceń, ile jedzenia będziesz pakować i dobierz do tego odpowiedni rozmiar lunch boxu.

Jako rodzic, najlepiej znasz swoje dziecko. Oszacuj, ile jedzonka potrzebujesz zapakować, żeby zostało zjedzone (szkoda cokolwiek marnować!). Jeżeli po przedszkolu dziecko będzie szło na zajęcia dodatkowe, lub też jeśli Twoje dziecko nie będzie jadło żadnych przedszkolnych posiłków, to prawdopodobnie przekąsek przyda się więcej.

Co jest dobrym rozwiązaniem na zapakowanie większej ilości jedzenia?

W takim przypadku, postaw na większy zestaw lunchbox do przedszkola. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup zestawu pudełek lunchowych – dajemy dziecku w dany dzień tyle pudełek, by nie pozostało głodne do chwili powrotu do domu. Świetnym wyborem będą pojemniki na jedzenie z serii HELLO. W skład zestawów wchodzą cztery pudełka o różnych wymiarach (a największe o pojemności aż 1.4 litra!). W związku z tym, jeśli Twoje dziecko będzie spożywało tylko i wyłącznie spakowane przez Ciebie posiłki, wygodnie wszystko zmieścisz i zapakujesz.

lunchbox do przedszkola duzy

 

Po drugie:

Dowiedz się, gdzie będzie przechowywane jedzenie do czasu posiłku.

Jest to bardzo istotna uwaga. Może się okazać, że przedszkole nie zapewni Ci możliwości przechowywania posiłków w lodówce, a jedzonko dziecka będzie przechowywane np. w szatni (niestety – takie są jedzeniowe realia wciąż w wielu przedszkolach).

Jaki lunchbox do przedszkola dobrać, jeśli posiłki nie będą przechowywane w lodówce?

Jeżeli przygotowany przez nas posiłek przechowywany będzie w temperaturze pokojowej, np. w szafce w szatni, to należy zadbać o to, by lunch box do przedszkola trzymał odpowiednią temperaturę. W przypadku gorącej zupy lub dania jednogarnkowego dobrze sprawdzi się termos obiadowy. Jedzenie będzie ciepłe przez osiem godzin, natomiast w przypadku chłodnych przekąsek (jak letnia, orzeźwiająca owocowa sałatka z arbuzem) do 12 godzin. Jeżeli wolisz skorzystać z tradycyjnych lunch boxów, to niezwykle przydatnym gadżetem będzie żel termiczny – w LUNCH MUNCH można dokupić je osobno lub w zestawie razem z pudełkami.

lunchbox do przedszkola termiczny

 

Po trzecie:

Zastanów się, jakie jedzenie będziesz pakować.

Jeśli szykujesz lunch box do przedszkola, to rodzaj pakowanych przez Ciebie przekąsek również będzie miał znaczenie. Pamiętaj, że zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia z 2016 roku, dotyczącym żywienia w przedszkolu, jednym z posiłków powinien być owoc lub warzywo. Jeżeli zastanawiasz się, jak sprytnie przemycić ten rodzaj przekąski do śniadaniówki swojego dziecka, to z pewnością dobrym pomysłem na pożywne i urozmaicone posiłki będzie kreowanie ich w oparciu o ideę BENTO. Pakowanie posiłków w stylu bento opiera się na zapakowaniu zapasu jedzenia w estetycznej i zachęcającej formie. Tak zapakowana kolorowa i wesoła śniadaniówka z pewnością spodoba się ciekawym świata dzieciakom.

Jaki lunchbox do przedszkola wybrać, jeśli planujesz pakować tylko przekąski?

W stworzeniu kolorowego, różnorodnego zestawu przekąsek pomoże bento box z linii HI FI. Estetyka pudełka to początek jego zalet 😉 Dzieci zakochają się w żywych kolorach boxa, a jako rodzic –  docenisz jego szczelność. Pudełko zamyka się na zgrabny klips, a w środku każdą przegródkę lunch boxu chroni silikonowa uszczelka. W pięciu przegródkach pudełka pomieścisz owoce, warzywa pokrojone w słupki, chrupkie wafle i co Ci jeszcze podpowie fantazja – nic się nie pomiesza!

lunch box do przedszkola

 

Po czwarte:

Wybieraj praktycznie.

Jeżeli dziecko po przedszkolu będzie jeszcze przez pewien czas poza domem, na przykład na zajęciach dodatkowych, albo myślisz od razu o lunch boxie, który przyda się podczas wycieczki, to odpowiedzią na te potrzeby będzie pojemna torba lunchowa. Na dłuższy dzień w przedszkolu lub wycieczkę zapakujesz całą torbę. Gdy dziecku wystarczy mniejsza ilość przekąsek – wystarczy złożyć ją do mniejszego, poręcznego wymiaru śniadaniówki.

Jaki lunchbox do przedszkola na powietrzu wybrać?

Coraz częściej i u nas w Polsce pojawiają się przedszkola na powietrzu. Ich idea polega na tym, że dzieci spędzają cały dzień lub większość dnia, na podwórku. Torby termiczne z sympatycznymi bohaterami MUNCH SQUAD spodobają się milusińskim, a rodzic spakuje wszystko co jest potrzebne. Termiczna torba pomieści zarówno drugie śniadanie, jak i obiad, oraz podwieczorek. Dodatkowo, do torby zapakujesz też sztućce, butelkę z wodą czy chusteczki nawilżane. Rodzice doceniają szczególnie opatentowaną konstrukcję torby. Torba na lunch została zaprojektowana tak, że jeżeli dziecku wyleje się coś w torbie, to  jej umycie jest banalnie proste. Co to w praktyce oznacza? Czysta torba na jedzenie nie będzie nieprzyjemnie pachniała, a przez to posłuży na dłużej!

lunchbox do przedszkola jaki wybrac

 

Po piąte:

Postaw na dziecięcy design lunch boxa 😉

Ostatnia porada jest bezsprzecznie bardzo ważna! Dzieciaki uwielbiają kolory, mają swoich ulubionych bohaterów, zazwyczaj chcą aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach swojego drugiego śniadanka… My, rodzice, doceńmy zaangażowanie pociech i podkręcajmy ich kreatywność kiedy tylko to możliwe. Zestaw pudełek na przekąski z dodanymi naklejkami to strzał w dziecięcą dziesiątkę!

Jaki lunchbox do przedszkola skradnie serca maluchów?

Proszę pokazać przedszkolaka, który nie lubi naklejek! LUNCH MUNCH® przygotował dwie wersje kolorystyczne zestawu czterech pojemników na przekąski (w kształcie pestek i gwiazdek) z zestawem wodoodpornych naklejek. Lunch boxy są wykonane z bezpiecznego przy kontakcie z żywnością surowca, a naklejki naprawdę długo będą zdobiły pudełka. Pudełka idealnie pomieszczą się w torbie lunchowej lub w dziecięcym plecaku. Do przedszkola wygodnie zapakujesz do nich takie zdrowe przekąski, jak: orzechy, mini kanapki czy owoce.

lunchbox do przedszkola jaki

06/17/2022

DOCEŃ WPIS: 56

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.