DOCEŃ PRZEPIS: 0

Pizza inaczej przepisy na 3 zdrowe i kolorowe wariacje na temat pizzy

dzien pizzy dla dzieci

Jeśli z okazji Dnia Pizzy szukacie jej zdrowych alternatyw, idealnych na dziecięce imprezki, to poznajcie trzy wariacje na temat pizzy od LUNCH MUNCHowej rodzinki!

Pizza inaczej to dla nas sposób na zdrowszą pizzę. Zapewne się ze mną zgodzisz, że pizzę uwielbiają wszyscy, i dorośli i dzieci. A jedna pizza drugiej nie do końca równa… Nie tylko dlatego, że rodzajów pizzy jest wiele. Również dlatego, że w zależności od zawartych w niej składników i ich jakości zależy to, jak wiele makro i mikroelementów w niej znajdziemy. Pewne jest jedno: pizza komercyjna może stać się kaloryczną bombą, a wyrabiana na mące pszennej zawiera bardzo mało cennego dla zdrowia naszych dzieci błonnika pokarmowego.

dzien pizzy alternatywy dla pizzy

Pizza inaczej przepisy i okazja do zdrowych i kolorowych eksperymentów

Być może niewiele osób wie, jak niesamowicie smakują zdrowsze alternatywy pizzy. Kolorami i zapachami zachwycają te poniższe trzy wariacje na temat pizzy, które sprawdzą się na niedzielne dziecięce imprezki! A jeśli wybieracie się w gości, to śmiało spakujcie te przepiękne pizzowe dobroci w lunch box dla dzieci, by kolorami tych zdrowych wariacji zachwycić gospodarzy.

Pizza inaczej przepisy na 3 zdrowe i kolorowe pizze!

 

Przepis nr 1:

Najszybsza pizza, dla niespodziewanych gości:

Przepis znajdziesz tu: Smakowite tortille

dzien pizzy pizza dla dzieci przepis

Przepis nr 2:

Na Dzień Pizzy zapraszamy warzywa:

Przepis znajdziesz tu: Mini pizzerinki

dzien pizzy propozycje pizzy dla dzieci

 

Przepis nr 3:

Dzień Pizzy na słodko:

Przepis znajdziesz tu: Arbuzowa pizza na słodko

Dzien pizzy miedzynarodowy dzien pizzy

 

Pizza inaczej – dlaczego warto eksperymentować z wariantami pizzy?

Dzieci potrzebują mnóstwa energii, by uczyć się, bawić, poznawać świat. Rozwój dziecka powoduje konieczność zapewnienia witamin K, E, B6, potasu, magnezu, fosforu, i prowitaminy A. Te znajdziemy właśnie w warzywach i owocach. Dlatego właśnie tak ważna jest ich różnorodność w codziennych potrawach dzieci. Kukurydza, bakłażan, papryka, pomidory, marchewka, brokuły, czy nawet szpinak… Jeśli eksperymentujesz z pizzą i jej składnikami, to podajesz dziecku wachlarz owoców i warzyw – a różnorodność w menu dziecka to podstawa pełnowartościowej diety. Być może uda Ci się wykorzystać pizzo-podobne wariacje do owocowo-warzywnych eksperymentów?

Pizza inaczej – smakowita porada: 

Jest jeden dzień w roku, kiedy wydaje się, że wszyscy bez wyjątku zajadają się pizzą… To Dzień Pizzy! Dzień pizzy to święto, które cała Europa obchodzi 9tego lutego.

02/09/2020

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.