DOCEŃ PRZEPIS: 0

Bidony na ciepłe napoje dla dziecka. 3 rzeczy, których o nich nie wiesz!

Bidon na cieple napoje dla dziecka ktory wybrac

Wskakuj do artykułu i czytaj o trzech rzeczach, których prawdopodobnie o bidonach jeszcze nie wiesz!

Nie od dziś wiemy, że woda jest niezbędna do życia. Bez niej prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, transport składników odżywczych czy regulacja gospodarki cieplnej nie byłaby możliwa. My, dorośli, raczej znamy swoje organizmy.

Prawdopodobnie też większość z nas doświadczyła już konsekwencji braku płynów albo profilaktycznie pilnujemy spożywania płynów w odpowiedniej ilości, ale jak to wygląda w przypadku dziecka?

 

bidon termiczny dlugo trzyma

 

Dziecko, nawet takie w wieku wczesnoszkolnym, niestety, samo o siebie nie zadba… W szkole, na wyjeździe czy na podwórku nie zawsze ma jak zakupić napój. A nawet jeśli taka okazja jest, to wygrywa zabawa, żegnaj myślenie o przyziemnych potrzebach!

A co na to rodzice?

Coraz częściej, rodzice dbają o nawodnienie dziecka i też o to, żeby bez względu na plany i okoliczności, szkolniak miał pod ręką swój własny (i pełny) bidon. A tu pojawia się proza życia codziennego i poszukiwania czegoś, co będzie odpowiednie na czas szkoły i na czas treningów, zajęć dodatkowych, warsztatów. Prawdopodobnie właśnie takie poszukiwania dla swojego dziecka w wieku szkolnym rozpocząłeś lub rozpoczęłaś właśnie Ty. I o ile kryterium cenowe jest niesamowicie ważne (bo nikt nie lubi przepłacać), o tyle kryterium jakościowe i w ogóle temat bidonów okazuje się nieco głębszy…

Dlatego zapewne zdziwisz się czytając trzy fakty, których prawdopodobnie o bidonach jeszcze nie wiesz. Czytaj dalej!

Po pierwsze:

Dobrej jakości bidon na ciepłe napoje dla dzieci przyda się nie tylko zimą… ale również latem!

Dobrej jakości bidon na ciepłe napoje sprawdzi się o każdej porze roku! Dlaczego? Po kolei, wejdźmy w szczegóły…

Dobre bidony produkowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i dodatkowo posiadają podwójną izolacyjną ściankę. Po co to wszystko? Tak wyprodukowany bidon utrzyma ciepło napoju w środku nawet do ośmiu godzin, a w przypadku zimnych napoi aż do dwunastu! Dzięki temu, nawet jeśli bidon na ciepłe napoje zabierzesz do ciepłych krajów latem, Twoje dziecko będzie mogło się ochłodzić własnym zapasem wody.

 

Bidon na cieple napoje ktory najlepszy

 

Po drugie:

Podwójna ścianka służy nie tylko izolacji – to ochrona przed poparzeniem dla rąk dziecka!

Skóra dzieci jest dużo bardziej wrażliwa na temperatury i dużo mniej odporna niż skóra dorosłych. To dlatego, że zewnętrzna warstwa skóry dziecka jest po prostu cieńsza. W efekcie, dzieci są bardziej podatne na oparzenia niż dorośli. I tu ogromnego znaczenia nabiera właściwy bidon na ciepłe napoje – ze specjalną podwójną ścianką. Taka ścianka stanowi dodatkową barierę dla wlanego do środka (gorącego) napoju i chroni przed poparzeniem. Wydaje się banalnie proste, ale w praktyce – niewiele bidonów taką podwójną ściankę posiada!

 

Bidon na ciepłe napoje dla dziecka do szkoly

 

Po trzecie:

Materiał wykonania bidonu to klucz – butelkom wykonanych z aluminium mówimy stanowcze NIE!

Kiedy myślimy o wykorzystaniu takiego bidonu na ciepłe napoje, to zazwyczaj przychodzi nam na myśl herbatka… z miodem… i koniecznie – z cytrynką! Tymczasem, kwaśne napoje mogą reagować z aluminium. Na czym to polega? Przeanalizujmy badania Niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka z 2017 roku (tu przeczytasz raport), wykonane na analizie potraw mających styczność z aluminiowymi tackami.

Według badań niemieckiego instytutu, wskutek wysokich temperatur, jony glinu przenoszą się z aluminiowych tacek do (kwaśnego) jedzenia, co powoduje zwiększenie ryzyka przekroczenia tego związku w organizmie. I tu warto doprecyzować ważną kwestię – co prawda bidony wykonane z aluminium posiadają od środka warstwę ochronną, ale… z czasem może się ona złuszczyć. Zatem – po co ryzykować?

Co jest alternatywą? Z pewnością jest nią stal nierdzewna, obojętna na działanie kwasów i zasad. Obojętność tego materiału oznacza, że bez względu na to, co wlejesz do środka butelki, zawartość nie będzie się z nim „mieszać”. Zatem śmiało – możesz wlewać nie tylko mleko (odczyn kwasowy), ale również dodawać sok z cytryny (odczyn kwasowy).

 

Na koniec, garść smakowitych porad w temacie napoi dla szkolniaków:

 

Ile płynów dziennie powinno pić dziecko?

Instytut Żywności i Żywienia (od niedawna – część  Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego) wskazuje, że dzieci w wieku od 5 do 9 lat powinny przyjmować od 1700 ml do 1900 ml różnych napojów dziennie. Ale nie oznacza to, że szkolniaki mają chodzić z dwoma litrowymi butelkami pod pachą!

Dzieci nie są maszynami, zatem raz zdarzy im się pić mniej, a innym razem – dużo  dużo więcej. Ponadto, jeżeli na dworze jest gorąco i dziecko danego dnia ma np. trening piłki nożnej, zapewne potrzebować będzie więcej płynów niż zazwyczaj.

Poza tym, płyny przyjmujemy też z jedzeniem – zwłaszcza z zupami, owocami i warzywami. Szacuje się, że nawet 30% dziennego zapotrzebowania na wodę może pochodzić właśnie z pokarmów. Szczególnie bogate w wodę są takie warzywa jak ogórki, pomidory, papryka czerwona, czy nawet kalafior. Dlatego tak ważne jest to, żeby dziecko przyzwyczajać do smaku różnorodnych warzyw i owoców.

A zatem, dobrze jest mieć w pamięci około 1700 – 1900 ml napojów dziennie, ale nie trzymaj się tej ilości kurczowo, to ma być dla Ciebie znakomity punkt odniesienia.

 

Co zamiast zwykłej herbaty wlewać do bidonu dla dziecka?

Nie ma nic lepszego niż woda, jednak zapewne się ze mną zgodzisz, że nie zawsze dziecko ma na nią ochotę. Zwłaszcza zimą, gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera, naturalnym jest, że dziecko pijąc napój będzie chciało się rozgrzać. Wpadaj zatem po artykuł, w którym LUNCH MUNCHowy Tata podaje TOP3 zdrowe napoje dla dziecka zamiast wody.

 

A zatem…

Znasz już trzy ważne fakty jeśli chodzi o bidony na ciepłe napoje. Wiesz też, że pakowanie zapasu napoi jest równie ważne jak przygotowywanie posiłków do szkoły. W ten sposób, sięganie po zdrowe płyny (w przeciwieństwie do gazowanych, kolorowych czy nie daj boże – energetyków) stanie się dla naszej pociechy czymś naturalnym!

01/11/2022

Bidony na cieple napoje dla dziecka do szkoly

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.