DOCEŃ PRZEPIS: 0

Uzdolnienia dzieci ?czyli polonista czy matematyk ? którym typem jest Twoje dziecko?

umiejetnosci dzieci sprawdz ktorym typem jest dziecko

W artykule dowiesz się, czy my, rodzice, mamy wpływ na to, jakim typem ucznia będzie nasza pociecha. W jaki sposób rozpoznasz i pobudzisz uzdolnienia swojego dziecka?

Uzdolnienia dzieci to dla nas, rodziców, temat bardzo ważny. Kto z nas nie chciałby ich wspierać możliwie najlepiej? Zgłębiając temat, dotarłam do informacji, gdzie część badaczy twierdzi, że nasze preferencje do przedmiotów humanistycznych, bądź ścisłych kształtowane są już w łonie matki. Czy w związku z tym my sami mamy wpływ na to, jakim typem ucznia będzie nasza pociecha? W jaki sposób należy rozpoznać i pobudzać uzdolnienia dziecka?

Uzdolnienia dzieci – rodzaje zdolności

Najpowszechniejszy podział to podział na uzdolnienia humanistyczne oraz ścisłe. Ponoć ten podział uwidacznia się w momencie, kiedy dziecko rozpoczyna edukację. Temat nie jest natomiast aż tak banalny, bo uzdolnienia dzieci mogą iść w dużo większą ilość kierunków. Jednocześnie, jest to temat na czasie, że za chwilę rozpoczyna się rok szkolny.

sniadaniowka do szkoly

 

Okazje się, że inteligencja człowieka jest wielopłaszczyznowa i wszyscy posiadają te same zdolności, jednakże o różnym stopniu nasilenia. Uzdolnienia językowe mają dzieci, które wyprzedzają rówieśników w czytaniu i pisaniu, nie mają problemów z doborem odpowiedniego słownictwa i lubią czytać. Jeśli natomiast Twojemu dziecku nie przysparza problemów rozwiązywanie zadań matematycznych i cechuje je spostrzegawczość, możesz podejrzewać, że dziecko posiada zdolności matematyczne. Z kolei – w przypadku ponadprzeciętnej sprawności fizycznej mamy do czynienia ze zdolnością ruchową. Uzdolnienia muzyczne mają miejsce wtedy, gdy dziecko ma duże poczucie rytmu i lubi wsłuchiwać się w dźwięki.

uzdolnienia dzieci jak rozpoznac

Będąc uważnym rodzicem, zapewne uda Ci się zauważyć uzdolnienia dziecka. Jeśli też chciałabyś dodatkowo zaangażować dziecko w mini-zabawę o naturalnych uzdolnieniach i talentach, to wspólnie sprawdźcie nasz LUNCH MUNCHowy quiz dla dzieci.

uzdolnienia dzieci quiz

Poprawiać to co słabsze czy wzmacniać to co mocne?

Pamiętam, jak straszną katorgą był dla mnie czas spędzony na naukę matematyki w domu. Zdecydowanie, więcej zdziałamy wzmacniając naturalne umiejętności dziecka, niż tępiąc to, co nie jest jego najmocniejszą stroną. Bazowanie na naturalnych umiejętnościach dziecka i jego mocnych stronach i sprzyja jego rozwojowi i daje możliwość pełnego wykorzystania jego potencjału. W związku z tym, poprawiając dziecko, będziemy marnować czas. Zamiast tego, koncentrujmy się na wzmacnianiu naturalnych umiejętności i mocnych stron dziecka. Bo to jego naturalny potencjał. To one zadecydują o życiowych osiągnięciach Twojej pociechy.

umiejetnosci dzieci jak rozwijac

Uzdolnienia dzieci – jak je rozwijać? Praktyczne porady

Dla większości dzieci na pewno ulubioną aktywnością będą zajęcia dodatkowe, co jest jak najbardziej zrozumiałe, gdyż najmłodsi lubią naukę połączoną z zabawą. Natomiast, to nie jedyny sposób na rozwijanie uzdolnień dzieci. Ważne jest też wspólne spędzanie czasu w obrębie tego, do czego dziecko ma predyspozycje. Zabierając dziecko na wystawę do Muzeum Narodowego, zapoznamy je z historią sztuki, a decydując się na odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, wprowadzimy w zasady techniki i fizyki. Aktywne wakacje z dzieckiem to kolejny sposób na rozwijanie umiejętności dzieci. Wspólna wycieczka do lasu może dać upust naturalnej dociekliwości dziecka. Poza tym, pomagać nam może kontakt z dziećmi o podobnych zainteresowaniach do naszego szkraba. Kontakt z dziećmi o podobnych predyspozycjach wzmocni ogień wspólnych zainteresowań. No i na koniec – nie zapominajmy o dawce zdrowego paliwa, którym jest między innymi zdrowe i kolorowe jedzenie. Urozmaicone posiłki, zapakowane w dobrej jakości pojemnik na lunch, uchronią dziecko przed sięganiem po zwodnicze i puste kalorie.

Dlaczego ważne jest podtrzymywanie zainteresowania dziecka?

Droga sama w sobie może być przyjemnością. Tak samo jest ze wzmacnianiem umiejętności dziecka. Poszukiwanie rozwiązań, które pomogą rozwijać talenty dzieci poza szkołą, może być sposobem na życie dla dziecka i dla rodzica. Pozytywnie zapamiętany czas, spędzony z rodzicami na wzmacnianiu naturalnych umiejętności malucha, spowoduje że wybrany przedmiot stanie się dla szkraba czymś więcej… pasją.

uzdolnienia dzieci najmlodszych

08/24/2020

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *