Śniadaniówka dla dziewczynki ?? czym się kierować przy wyborze? TOP5 kryteriów!

Śniadaniówka dla dziewczynki czym się kierować przy wyborze

Szukasz śniadaniówki dla swojej córeczki? Wpadaj na BLOGA i przeczytaj TOP5 kryteriów od LUNCH MUNCHowej Mamy, dzięki którym wybierzesz tę NAJ!

Śniadaniówka dla dziewczynki to temat, który zdecydowanie podnosi mi ciśnienie, i powoduje że mówię szybko i z mega zapałem. Ale czy trudno się dziwić temu, że temat śniadaniówek jest mi osobiście bardzo bliski? Przecież pierwsza śniadaniówka – zestaw lunch box Wendy – powstała właśnie z myślą o potrzebach dzieci takich jak moja (wówczas 7-letnia) córka.

Śniadaniówka dla dziewczynki torba lunch box

Wcześniej byłam użytkowniczką wielu śniadaniówek, ale żadna nie spełniła wszystkich moich oczekiwań. A jako że jestem projektantką, to po poszukiwaniach praktycznego rozwiązania dla mojej uczennicy, narodziła się we mnie nieodparta potrzeba stworzenia tej NAJ… wprost idealnej śniadaniówki dla dziewczynki. Jak wybrać tą odpowiednią? 

Śniadaniówka dla dziewczynki – jak wybrać odpowiednią?

 1. Śniadaniówka dla dziewczynki – bezpieczeństwo to podstawa 

Pojemniki dla dzieci muszą być lekkie, ale bezpieczne. Dlatego wybieram pojemniki z plastiku, ale koniecznie bez BPA i  fosforanu trifenylu. Trójkąt z cyfrą 5 i napisem PP wskazuje na plastik wielokrotnego użytku – polipropylen – uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych dla zdrowia. Przeczytaj też ten artykuł o oznaczeniach plastiku.

Śniadaniówka dla dziewczynki bez BPA lunch munch

 2. Śniadaniówka dla dziewczynki – niech się podoba! 

Już od najmłodszych lat, dziewczynki lubią otaczać się kolorowymi bohaterami. Okazuje się, że również w akcesoriach na lunch, dziewczęta chcą już pokazać swój indywidualny styl. Z pomocą przychodzi MUNCHowa Drużyna. Siedmiu Superbohaterów, z których każdy ma zbiór swoich super mocy. Wejdźcie też w zakładkę QUIZ dla dzieci, bo dzięki tej szybkiej zabawie, dziewczynka może sprawdzić, do którego z bohaterów drużyny jest jej najbliżej.

 3. Musi być pojemna, ale też modułowa 

Śniadaniówka dla dziewczynki modna

Ponieważ do śniadaniówki swojej pociechy pakuję nie tylko przekąski na drugie śniadanie, ale również często pełny obiad na ciepło, szukam rozwiązań pojemnych, ale też modułowych.

Na drugie śniadanie, moja córka uwielbia naleśniki z serkiem homogenizowanym wysokiej jakości. Wtedy w duży pojemnik wkładam naleśniki, a w osobny pojemnik na jedzenie pakuję jej ulubione sezonowe owoce (malinki, jagody).

Domowy obiad również pakuję do szkoły. Wtedy, żeby oddzielić jedzenie (tak, mieszanie się jedzenia jest bleee….), to mały pojemnik po prostu wkładam do dużego (tak jak na zdjęciu). Nic się nie miesza. Wieczko dużego pojemnika łatwo przykrywam wkładem chłodząco – grzejącym, żeby cały posiłek utrzymać w cieple albo na zimno.

Modułowa, czyli dobieram sobie ilość pojemników w zależności od tego, jak dużo jedzenia potrzebuję spakować. I takim sposobem, raz wkładam ich pięć, a innym razem tylko jedno duże pudełko.

 

 4. Musi się dać łatwo otwierać i zamykać 

Produkty dla dzieci powinny być projektowane właśnie z myślą o nich. Dlatego ważne jest, żeby młoda dama łatwo poradziła sobie z otwieraniem i zamykaniem pojemnika. Odpowiedzią mogą być wygodne i łatwe w użyciu klipsy.

Śniadaniówka dla dziewczynki lunch munch

 

 5. Niech pasuje do torby na lunch i innych akcesoriów 

Żeby wszystko spakować w  spójną całość, to potrzebna jest przemyślana i praktyczna kolekcja. To kryterium było szczególnie ważne dlatego, że córka była spędzała czas poza domem od 8mej rano do 18tej – to w sumie 10 godzin w szkole każdego dnia. Dlatego, ważne dla mnie było stworzenie kompleksowej kolekcji. Ważne było, czy pojemniki będą do siebie pasować, czy do tego będę mogła dopasować chusteczki do rąk, czy w zestawie znajdą się sztućce. Wszystko to w sumie stworzyło zestaw lunch box, z którego ja jestem dumna, a córka – najedzona :).

Śniadaniówka dla dziewczynki modna lunchbag

12/21/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci