DOCEŃ PRZEPIS: 0

Śniadanie do szkoły dla pierwoszklasisty. 6 prostych pomysłów z wykorzystaniem foremek!

Sniadanie do szkoly dla pierwoszklasisty wykorzystaj foremki

Jeśli szukasz pomysłów na śniadanie do szkoły dla pierwszoklasisty, to śmiało sięgnij po foremki. Z nich wyczarujesz kolorowe potrawy do śniadaniówki. Jakie? Sprawdź w artykule!

Śniadanie do szkoły dla pierwszoklasisty może być nie tylko proste w przygotowaniu, ale również oryginalne. Może pękać w szwach od owoców i warzyw, które stworzą prawdziwą feerię kolorów. Ale dużo łatwiej jest to pokazać niż zrobić, bo… jako rodzic, zapewne nie zawsze masz pomysł, jak takie apetyczne śniadanie do szkoły naszykować. I tym razem przychodzimy z pomocą – w tym wypadku wykorzystujemy… foremki!

Sniadanie do szkoly dla pierwszoklasisty proste

Sniadanie do szkoly dla pierwoszklasisty z wykorzystaniem prostych foremek

Śniadanie do szkoły dla pierwszoklasisty. 6 najprostszych pomysłów z wykorzystaniem foremek!

Foremki są, moim zdaniem, zbawienne w szykowaniu śniadaniówki dla dziecka. Ich zapas mam pod ręką, wraz z resztą rzeczy przydatnych do pakowania zapasu jedzenia do szkoły. Przez dłuższy czas nie docenialiśmy w naszym LUNCH MUNCHowym domu ich geniuszu. A ten tkwi w prostocie. Zatem dziś przedstawiamy 5 najprostszych pomysłów na śniadanie do szkoły dla pierwszoklasisty z wykorzystaniem foremek właśnie.

Po pierwsze:

kanapkowe kształtne cuda

Sniadanie do szkoly dla pierwoszklasisty wykorzystaj foremki

Każda kanapka nabierze charakteru, jeśli chleb lub jej składniki wytniesz w kształty. Serduszka, gwiazdki, kółeczka, chmurki czy kaczki – wykrawaj kształty zarówno w pełnoziarnistym pieczywie, jak i serze, warzywach czy… wędlinie! 

sniadanie do szkoly dla pierwszoklasisty co zrobic

 

Po drugie:

tostowe love

Sniadanie do szkoly dla pierwoszklasisty tosty

Tosty, podobnie jak kanapki, okazują się nieco smaczniejsze, kiedy nabierają niecodziennych kształtów. W naszym LUNCH MUNCHowym domu najczęściej wykorzystujemy serduszka, ale foremek w różnych kształtach, zarówno mniejszych jak i większych, znajdziesz bez liku. Pomiędzy kawałki pieczywa (najlepiej pełnoziarnistego) włóż ser żółty oraz wędlinę o takim samym kształcie jak reszta. Tost posmaruj ulubioną pastą dziecka lub po prostu masłem.

 

Po trzecie:

kształtne placuszki

Sniadanie do szkoly dla pierwszoklasisty proste pomysly

Z szybkich placuszków wykrój dowolne kształty, część podaj dziecku na śniadanie w domu, a to co zostanie – pakuj wygodnie do śniadaniówki. Z których placuszków najłatwiej wyczarujesz oryginalne kształty? Z pewnością sprawdzą się placki z bananów i kremu orzechowego dla dzieci.

 

Po czwarte:

owocowo-warzywne koreczki

Sniadanie do szkoly dla pierwszoklasisty co pakowac

Najmniejsze foremki sprawdzą się do warzyw i owoców.

Jeśli chcesz zrobić warzywne koreczki, to z pewnością sprawdzą się:

  • ogórki
  • marchewki
  • papryka

Do owocowych koreczków sprawdzą się natomiast:

  • arbuzy
  • jabłka
  • gruszki

Wykorzystaj je i stwórz drobne gwiazdki, serduszka, czy łezki. Potem nadziej na wykałaczkę, a stworzysz coś niecodziennego!

 

Po piąte:

mini pizzerynki

To propozycja na dni, kiedy masz nieco więcej czasu. Kiedy szykujemy domową pizzę, na przykład wieczorem lub w weekend, to sięgamy po foremki i wykrawamy nimi dowolne, niewielkie kształty. Dla większego efektu WOW! u dziecka, możesz stworzyć pizzę na cieście z wykorzystaniem buraka. Dzięki temu, ciasto nabierze pięknego różowo-fioletowego koloru. Zarówno kolor, jak i niecodzienne kształty,  zaskoczą Twoją pociechę! To co zostanie ze wspólnego pałaszowania, pakuj na śniadanie do szkoły dla pierwszoklasisty.

 

Po szóste:

owocowa sałatka

Owoce wykrojone w kształty gwiazdek, serduszek, księżyców, czy kwiatków wyglądają niesamowicie zachęcająco. Taka owocowa sałatka dla dzieci to sposób na zapewnienie ilości spożywanych owoców w menu dziecka i sposób na prawdziwą tęczę w śniadaniówce pierwszoklasisty. Dzięki tak urozmaiconej sałatce, upewniasz się, że Twoje dziecko je różnorodnie – a to podstawa w prawidłowo zbilansowanej diecie.

sniadanie do szkoly dla pierwszoklasisty

01/22/2022

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.