DOCEŃ PRZEPIS: 0

Sałatka owocowa dla dzieci lunchbox do szkoły lub domowy podwieczorek

salatka owocowa dla dzieci przepis

Prosta i szybka sałatka owocowa dla dzieci to przepis na bombę witaminową. Jeśli przygotujesz ją z tych składników, to sprawdzi się jako drugie śniadanie do szkoły. Łatwo przygotujesz ją z dzieckiem.

Sałatka owocowa dla dzieci to prawdziwa bomba witaminowa, która sprawdzi się jako szybkie śniadanie albo drugie śniadanie pomiędzy zajęciami. Lubię ją za dwie rzeczy: po pierwsze – nawet jeśli mam tylko niektóre z podanych poniżej składników, to i tak smakuje mojemu dziecku. Po drugie – z czasem moja LUNCH MUNCHowa Córka zaczęła ją robić samodzielnie, i wręcz się o nią dopraszać. A wiadomo – im więcej witamin, tym lepiej! Okraszona kawałkami czekolady z dużą ilością kakao, taka sałatka zapadnie dziecku w pamięć i przywoła miłe i słodkie (ale zdrowe) wspomnienia z dzieciństwa. A to baaaaardzo mnie cieszy!

salatka owocowa dla dzieci latwa

Sałatka owocowa dla dzieci – składniki:

Poniżej podaję składniki na sałatkę dla dwóch osób. 

 • ćwiartka dojrzałego słodkiego melona
 • 1 jabłko
 • 1 banan
 • 1 kiwi
 • garść borówek amerykańskich lub jagód
 • 1 kawałek gorzkiej czekolady (najlepiej z kakao powyżej 60%)
 • opcjonalnie: 1 brzoskwinia
 • opcjonalnie: garść malin
 • opcjonalnie: wiórki kokosowe do posypania
 • opcjonalnie: łyżka musli

Chcesz przekonać dziecko do tego, żeby jadło zdrowo i kolorowo? Spróbuj też moich pomysłów na różowe jedzenie.

Sałatka owocowa dla dzieci – przygotowanie:

 1. Melon obieram, wyjmuję pestki i kroję w sporą kostkę (kawałki około 1,5 do 2cm każdy).
 2. Obieram i kroję w sporą kostkę również banana, kiwi i jabłko.
 3. Borówki i/lub jagody myję.
 4. Przed wrzuceniem wszystkiego do miski, umyte i pokrojone na kawałki owoce układam na ręczniku papierowym, tak żeby odsączyć ewentualny nadmiar wody po ich umyciu.
 5. Wszystko delikatnie wrzucam do miski.
 6. Mieszam bardzo delikatnie! Zbyt intensywne wymieszanie sałatki owocowej spowoduje wyciek soków i ”rozciapcianie”, którego chcę za wszelka cenę uniknąć! Dzieci lubią wszystko to, co jest chrupkie, zatem mieszam symbolicznie… zdarzyło mi się też właściwie nie mieszać.
 7. Kawałek czekolady (najlepiej wysokiej jakości, z dużą ilością kakao) ścieram na tarce.
 8. Jeśli sałatka owocowa ma być zjedzona za chwilę, to wszystko na koniec posypuję wiórkami startej czekolady. Jeśli natomiast pakuję dziecku drugie śniadanie w lunchbox pojemnik, to wiórki pakuję osobno. Wtedy przypominam swojej LUNCH MUCHowej Córce, żeby posypała sobie owoce czekoladą tuż przed zjedzeniem.
 9. Zdarza mi się też pakować osobno nieco musli (wysokiej jakości) i wiórki kokosowe. Wtedy te składniki też pakuję w osobny lunchbox pojemnik.

salatka owocowa dla dzieci na szybko

Sałatka owocowa dla dzieci – smakowita porada:

.

Dawno, dawno temu, kiedy tą sałatkę owocową robiłam po raz pierwszy, sugerowałam się innymi przepisami, które wskazywały, żeby używać pomarańczy i mandarynek. Ale życie mnie nauczyło, że te akurat owoce (z dużą ilością soków) się nie sprawdzają. Dlaczego? Ze względu na ilość zawartej w nich wody, po jakimś czasie wszystko robiło się mocno mokre, no i oczywiście, w oczach dziecka, niesmaczne. Dlatego ja szybko nauczyłam się modyfikować składniki tej sałatki, tak żeby wszystko pozostało możliwie chrupkie jak najdłużej. No i mam, dzielę się z Tobą! Tak wygląda wypełniona owocami śniadaniówka dla dzieci w moim wydaniu.

.

Jeśli sałatkę przygotowujesz na wynos (np. do szkoły), to do tej sałatki możesz dziecku również spakować syrop klonowy do polania owoców. Wtedy po prostu przelej niewielką ilość syropu w pojemniczki na sosy do lunch boxa.

torba na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.