DOCEŃ PRZEPIS: 89

Ryż na mleku kokosowym dla dzieci. Smaczny wegański podwieczorek do lunchboxa

ryz na mleku kokosowym dla dzieci

Ryż na mleku kokosowym to przepis na pyszny podwieczorek dla dzieci. Potrawa posmakuje weganom i nie tylko. Sprawdź ten prosty przepis.

Ryż na mleku kokosowym to sposób na podwieczorek obfitujący w białko, żelazo, miedź i kwas foliowy. A to za sprawa kokosa, który (na szczęście rodziców) zazwyczaj dzieci lubią. Z pewnością lubi go też moja LUNCH MUNCHowa Córka, której swojego czasu ryż na mleku kokosowym pakowałem w lunchbox pojemnik co najmniej raz w tygodniu, a ona wszystko zjadała ze smakiem, na przykład przed zajęciami z rysunku albo  tańca dla dzieci.

Ryż na mleku kokosowym dla dzieci – składniki:

Poniżej podaję składniki na jedną porcję: 

  • garść ryżu
  • 1/4 szklanki mleka kokosowego
  • pół garści wiórków kokosowych
  • pół garści orzechów i/lub bakalii (wybierz ulubione orzechy swojego dziecka)

Sprawdź, czy polubicie też naleśniki amerykańskie z przepisu LUNCH MUNCHowej Mamy.

 

Ryż na mleku kokosowym dla dzieci – przygotowanie:

  1. Ryż gotuję w osolonej wodzie. Zazwyczaj zajmuje mi to do dziesięciu minut (ważne, żeby ryż się nie rozgotował, bo wtedy powstanie zbyt miękka papka, której – przynajmniej moje – dziecko nie lubi).
  2. Ugotowany ryż odcedzam od nadmiaru wody. Do naczynia, w którym znajdował się ryż, wlewam mleko kokosowe, wsypuję też wiórki kokosowe, i z powrotem wsypuję ugotowany już ryż. Wszystko dokładnie mieszam i gotuję krótko (maksymalnie do pięciu minut).
  3. W tym czasie porcję ulubionych orzechów swojego dziecka przesypuję w lunchbox dla dzieci, a ugotowany ryż na mleku kokosowym do drugiego małego pojemnika na jedzenie.
  4. Gotowe! Smaczny i zdrowy podwieczorek w dosłownie 15 minut!

Ryż na mleku kokosowym dla dzieci – smakowita porada:

Mam taka zasadę, że ilość ryżu na jedną porcję wyznacza jedna garść. Jeśli ryżu chciałbym zrobić na dwie porcje, to po prostu do osolonej wody wrzuciłbym dwie garści i podwoił ilość pozostałych składników. Proste, prawda? Lubię takie proste i jasne zasady, dlatego tak bardzo lubię ten przepis!

 

12/10/2021

torba na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 89

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.