Pojemniki na drugie śniadanie – jak wybrać?

Podczas zajęć szkolnych dzieci spalają mnóstwo energii! I dlatego potrzebują paliwa dla swojego mózgu! Jak wybrać pojemniki na jedzenie, do których spakujesz wszystko? Podpowiada LUNCH MUNCHowy Tata.
Pojemniki na drugie śniadanie – jak wybrać? Temat jak rzeka… Podczas zajęć szkolnych dzieci spalają mnóstwo energii! I dlatego potrzebują paliwa dla swojego mózgu ? To właśnie spożywanie regularnych i zdrowych posiłków wpływa na zachowanie prawidłowej masy ciała, jak również na zdrowy psychiczny rozwój dzieci. W artykule podpowiadam jak wybrać idealne pojemniki na jedzenie. Sprawdź:
- niebieskie pojemniki na jedzenie HELLO BILL!
- zielone pojemniki na jedzenie HELLO WENDY!
- różowe pojemniki na jedzenie HELLO PENELOPE!
Jakie powinno być drugie śniadanie dla dziecka?
Po pierwsze: węglowodany złożone
Drugie śniadanie powinno zawierać przede wszystkim dużą ilość węglowodanów złożonych. Węglowodany złożone są podstawowym źródłem energii dla organizmu. Znajdziemy je np. w ciemnym pieczywie, kaszach, makaronie czy innych produktach zbożowych oraz warzywach. To właśnie te produkty zaopatrują organizm w witaminy i błonnik.
Po drugie: białko
Przy zwiększonej ilości zajęć fizycznych drugie śniadanie dla dziecka powinno także zawierać więcej białka (mają je np. sery, mięso i orzechy).
Po trzecie: nawodnienie
Trzeba pamiętać, że na zdrowe drugie śniadanie składają się nie tylko przekąski, ale także odpowiednia ilość i jakość płynów, najlepiej wody mineralnej. Jeśli macie problem z przekonaniem swojego dziecka do picia wody, pomocne może być dodanie do niej świeżych owoców. Te wzbogacą smak wody. Dobrym rozwiązaniem są również herbaty, o których piszę w tym artykule. Jest to zdrowa i smaczna alternatywa dla sklepowych napojów.
Jaki to ma wpływ na pojemniki na drugie śniadanie dla dziecka?
Misja nr 1: mają pomieścić wszystko, czego potrzebuje dziecko
Jeśli dbamy o różnorodność posiłków, to pojemniki na drugie śniadanie mają za zadanie pomieścić ich sporo. Dlatego, pudełko na drugie śniadanie powinno być odpowiednio duże. Zbyt mały pojemnik nie pomieści np. drugiego śniadania, z kolei zbyt duże będzie nadprogramowym balastem. Jak znaleźć złoty środek? Dla mnie, na co dzień, rozwiązaniem jest komplet pojemników o różnej pojemności. Mogę je ze sobą odpowiednio zestawiać, dzięki czemu mogę też spakować mimo wszystko spore ilości jedzenia (np. warzywa i owoce) do wyboru dla Córki.
Misja nr 2: mają utrzymywać temperaturę posiłku
Jeśli pakujemy dziecku coś na ciepło lub na zimno, to dobrze jest, jeśli takie pojemniki na drugie śniadanie dają możliwość zachowania temperatury domowych potraw. Dlatego, rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju żele czy nakładki termiczne, takie jak w pojemnikach HELLO BILL!. Takie żele chłodzimy w zamrażarce lub grzejemy w mikrofali, nakładamy na pojemnik, a ta robi swoją robotę – tzn. utrzymuje temperaturę.
Podobnie działa torba termiczna z folią termoilozacyjną w środku. Taka torba przyda się nie tylko do przenoszenia posiłków na drugie śniadanie, ale również wszystkich innych przekąsek na cały dzień. Dlatego, taka torba to dla naszej córki to doskonałe rozwiązanie np. podczas podróży, wycieczek i pikników.