DOCEŃ WPIS: 83

Pojemniki na drugie śniadanie i obiad dla dziecka – jak wybrać?

pojemniki na drugie śniadanie - jak wybrać?

Podczas zajęć szkolnych dzieci spalają mnóstwo energii! I dlatego potrzebują paliwa dla swojego mózgu! Jak wybrać pojemniki na jedzenie, do których spakujesz i drugie śniadanie i obiad? Podpowiada LUNCH MUNCHowy Tata.

Pojemniki na drugie śniadanie i obiad dla dziecka – jak wybrać? Temat jak rzeka… Podczas zajęć szkolnych dzieci spalają mnóstwo energii! I dlatego potrzebują paliwa dla swoich ciałek. To właśnie spożywanie regularnych i zdrowych posiłków wpływa na zachowanie prawidłowej masy ciała, jak również na zdrowy psychiczny rozwój dzieci. A jeśli szkoła posiłków nie zapewnia, lub z jakichś powodów nie korzystacie ze szkolnej stołówki, to temat zarówno drugiego śniadania jak i obiadów (a wraz z tym pojemników – naturalnie) staje się kluczowy. Dlatego, w artykule podpowiadam jak wybrać idealne pojemniki na jedzenie.

 

pojemniki na drugie sniadanie i obiad dla dziecka

 

 

jaki pojemnik na obiad i drugie sniadanie dla dziecka

Pozwalam sobie podzielić ten wpis na trzy części. Pierwsza dotyczy tego, jak powinno wyglądać drugie śniadanie dziecka. W drugiej pochylam się nad obiadem dzieci w szkołach. Dopiero na końcu przechodzę do rzeczy czyli do tego jaki pojemnik wybrać. Dzięki temu, będziesz miał (lub miała) całościowy pogląd na sprawę szykowania posiłków dla dziecka. Chyba że interesuje Cię tylko odpowiedź na pytanie: „jaki pojemnik na obiad i drugie śniadanie dla dziecka?”. Jeśli tak, to zapraszam Cię od razu do trzeciej części wpisu.

 

 

Jak powinno wyglądać drugie śniadanie dziecka?

 

Po pierwsze: jeśli kanapka, niech będzie pełna węglowodanów złożonych

Wg Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ), najczęstsze drugie śniadanie polskich dzieci to… kanapka. Ale jedna kanapka drugiej nie równa… Drugie śniadanie powinno zawierać przede wszystkim dużą ilość węglowodanów złożonych, a te znajdziesz w pieczywie razowym czy na bazie mąki pełnoziarnistej. Dlatego, jeśli często wybierasz kanapki, upewnij się że dobierasz do nich właściwe pieczywo.

Co oprócz kanapki sprawdzi się na drugie śniadanie?

Jeśli z kolei kanapka już Wam nieco zbrzydła, lub po prostu szukasz urozmaicenia, to wybierz alternatywy pełne  węglowodanów złożonych. Węglowodany te znajdziemy również w:

  • kaszach,
  • makaronie,
  • brązowym ryżu,
  • roślinach strączkowych (grochu, soczewicy, fasoli).

Dlaczego węglowodany złożone są tak ważne w menu dziecka?

Nie bez powodu mówi się, że węglowodany to „paliwo” dla organizmu. Węglowodany złożone są podstawowym źródłem energii dla organizmu, bo ciało spala je w sposób równomierny (w przeciwieństwie do cukrów zwykłych), a przez to na dłużej zachowujemy poczucie, że jesteśmy najedzeni.

 

Pojemniki na drugie śniadanie - jak wybrać

 

Po drugie: białko

Drugie śniadanie dziecka powinno także zawierać odpowiednią ilość białka. Jeśli zatem pozostajemy przy opcji kanapkowej, to taką kanapkę na pełnoziarnistym czy razowym pieczywie uzupełnijmy również o:

  • sery,
  • mięso (chudą wędlinę, ryby),
  • jajka,
  • rośliny bogate w białka.

 

Po trzecie: nawodnienie

Trzeba pamiętać, że na zdrowe drugie śniadanie składają się nie tylko przekąski, ale także odpowiednia ilość i jakość płynów, najlepiej wody mineralnej. Jeśli masz trudność w przekonaniu swojego dziecka do picia wody, pomocne może być dodanie do niej świeżych owoców. Te wzbogacą smak wody. Dobrym rozwiązaniem są również zdrowe napoje w zamian wody, o których piszę w artykule. Zdecydowanie – smaczna alternatywa dla sklepowych napojów. Ka końcu wpisu zaproponuję zatem zestaw, którego częścią jest bidon – tak niezbędny do wdrażania nawyku picia wody.

 

Po czwarte: różnorodność – czyli tęcza smaków (również w pojemniku)

Kolorowe warzywa i owoce, kuszące kolorami, powinny być nieodłącznym elementem pojemnika dziecka. Kupowane w sezonie wesprą nas nieco w domowym budżecie, a dziecko wesprą poprzez dostarczenie cennych składników odżywczych. Weź pod uwagę, że dzieci nie lubią, kiedy różne potrawy (często właśnie owoce i warzywa) się ze sobą stykają – do tego również nawiążę w ostatniej części tego wpisu.

 

jaki pojemnik na obiad i drugie sniadanie dziecka

 

Jak powinien wyglądać obiad dziecka?

W tym temacie znajdziesz już na naszym lunch box blogu wiele innych artykułów. Nasze ambasadorki i dietetyczki – LUNCH-MUNCHowe Ciocie podpowiadają, jak właściwie dobierać składniki do codziennego menu dziecka. Myślę, że kluczowe dla Ciebie będą dwa artykuły:

W pierwszym dowiesz się o komponowaniu posiłków dla dziecka.

W drugim znajdziesz przepisy na obiad dla dziecka do szkoły.

 

Wiesz już co pakować dziecku na drugie śniadanie i na obiad. Przejdźmy zatem do tematu samych pojemników. Jakie pojemniki na drugie śniadanie i na obiad dla dziecka wybrać?

 

Misja nr 1: Pojemniki mają pomieścić i drugie śniadanie i obiad

Jeśli dbasz o różnorodność posiłków a poza drugim śniadaniem pakujesz też obiad (tak jak w moim przypadku), to pojemniki mają za zadanie pomieścić i jedno, i drugie. Dlatego, pudełko na drugie śniadanie powinno być odpowiednio duże. Zbyt mały pojemnik nie pomieści np. drugiego śniadania, z kolei zbyt duży będzie tylko nadprogramowym balastem.

– Pytasz: To jak znaleźć złoty środek? Jakie pojemniki będą dobre na drugie śniadanie i obiad?

– Odpowiadam: Oto moje dwie propozycje!

Moja pierwsza propozycja to…

bento box z serii HI FI. Wygodny bento pojemnik z 5 przegródkami. 

jaki pojemnik na obiad dziecka z przegrodkami

Pojemnik na obiad lub drugie śniadanie z wygodnymi przegródkami. 5 przegródek, a jeden pojemnik. Dodatkowo pojemniczek na porcję orzechów lub innych dodatków w zestawie (przyczepiony do wieczka pojemnika). Pomieści i kanapkę wraz z zapasem owoców, i domowy obiadek. Idealny dla dzieci w pierwszej i drugiej klasie oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Tu sprawdzisz pojemniki na jedzenie z serii HI FI!

 

Oraz moja druga propozycja:

Kompaktowy zestaw. Pojemniki na drugie śniadanie i obiad w jednym!

Pojemniki na drugie śniadanie

Komplet 4 pojemników, w tym pojemniki na drugie śniadanie i obiad. Dla mnie, na co dzień, najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest komplet pojemników o różnej pojemności.  Mogę je ze sobą odpowiednio zestawiać, dzięki czemu mogę spakować tylko drugie śniadanie lub dużo, dużo jedzenia na te dni, kiedy poza domem jest do 20tej. Wtedy, oprócz obiadu, pakuję jej spore ilości dodatków i coś na deser, do wyboru dla Córki.

Tu sprawdzisz pojemniki na jedzenie z serii HELLO!

 

Misja nr 2: Pojemniki mają utrzymywać temperaturę posiłku 

Jeśli pakujemy dziecku coś na ciepło lub na zimno, to dobrze jest, jeśli takie pojemniki na obiad czy drugie śniadanie dają możliwość zachowania temperatury domowych potraw.

– Pytasz: W szkole  dziecka nie ma chłodnego miejsca do przechowania pojemników na obiad. Jakie pojemniki wybrać?

– Odpowiadam: Oto moje kolejne dwie propozycje!

Moja pierwsza propozycja to komplet pojemników z lekkim wkładem termicznym. 

jaki pojemnik na obiad dla dzieckaKomplet pojemników z wkładem termicznym w zestawie. Lekki wkład termiczny to proste rozwiązanie na trudne sprawy. Takie żele chłodzimy w zamrażarce lub grzejemy w mikrofali, nakładamy na pojemnik (lub do pojemnika),  a ten robi swoją robotę – czyli utrzymuje temperaturę posiłku.

Tu sprawdzisz pojemniki na jedzenie z serii HELLO!

 

Moja druga propozycja to:

Komplet pojemniki na drugie śniadanie i obiad wraz z dopasowaną do nich torbą termiczną.

jaki pojemnik na obiad i drugie sniadanie

Zestaw lunch box z torbą i pojemnikami, sztućcami i chusteczkami. Taka torba termiczna przyda się nie tylko do przenoszenia posiłków na drugie śniadanie, ale również wszystkich innych posiłków na cały dzień. Taka torba to dla naszej córki doskonałe rozwiązanie na długie dni poza domem, ale również na czas podróży, wycieczek i pikników.

 

– Pytasz: Moje dziecko je obiad bardzo późno, nie ma gdzie podgrzać jedzenia w pojemniku, a zależy mi na ciepłym posiłku. Jaki pojemnik na obiad wybrać?

– Odpowiadam: Bądź z termosem za pan brat!

Moja sprawdzona propozycja w tym przypadku to termos obiadowy dla dziecka. 

jaki pojemnik na obiad dziecku

Termos obiadowy dla dzieci. Termos o pojemności 450ml sprawdzi się na dłuuuugie dni i sytuacje, kiedy nie ma możliwości podgrzania posiłku czy utrzymania w torbie termicznej.

Tu znajdziesz termos – pojemnik na obiad dla dziecka.

 

Misja nr 3: Pojemniki mają zachęcać dzieci do jedzenia drugiego śniadania czy obiadu

To bardzo ważna misja w przypadku pojemników dla dzieci. Również mega ważna sprawa dla mojej córki. Jeśli chcesz, żeby posiłkom Twojego dziecka towarzyszyły pozytywne emocje, to zdecyduj się na takie pojemniki, które w trakcie posiłku wywołają w dziecku pozytywne skojarzenia.

– Pytasz: Moje dziecko nie lubi, kiedy którykolwiek ze składników się ze sobą miesza. Jakie pojemniki wybrać?

– Odpowiadam: Oto moje kolejne dwie propozycje!

Moja pierwsza propozycja to komplet pojemników na przekąski. 

jaki pojemnik na obiad dziecka i na drugie sniadanie

To cztery pojemniczki z naklejkami MUNCH SQUAD w komplecie, każdy o pojemności powyżej 200ml, a o łącznej pojemności 1 litr. Pojemniki z naklejkami z bohaterami MUNCHowej Drużyny – postaciami inspirowanymi owocami i warzywami – każda z postaci ma swoją unikalną osobowość, która być może również zainspiruje Twoje dziecko do zdrowych nawyków! Ale dlaczego polecam właśnie te pojemniki dla dzieci, które nie lubią kiedy ich jedzenie się ze sobą miesza? Przede wszystkim dlatego, że ich pojemność (nieco ponad 200ml) pozwoli na zapakowanie innego jedzonka do każdego pojemnika. Ponieważ w komplecie są cztery pudełeczka, to do każdego z nich zapakujesz coś innego, według potrzeby.

Tu sprawdzisz pojemniczki na przekąski z naklejkami.

 

Moja druga propozycja to:

Kompaktowy bento pojemnik z przegródkami.

jaki pojemnik na obiad dziecka wybrac

Bento pojemnik na obiad i drugie śniadanie z przegródkami. Wspominałem o tych pojemnikach na drugie śniadanie powyżej i świadomie piszę o nich ponownie. Taki pojemnik jest idealny nie tylko na obiad (uszczelki zapewniają szczelność), ale również na drugie śniadanie (przegródki pomogą Ci w zapakowaniu zapasu jedzenia tak, żeby nic się nie zmieszało).

 

Pakowanie jedzenia w pojemniki na drugie śniadanie i obiad – po co to wszystko?

Moja odpowiedź jest bardzo prosta – po to, żeby kształtować zdrowe nawyki żywieniowe dziecka. Naukowcy podkreślają, że jako rodzice, mamy największy wpływ na to, co do jedzenia wybierają nasze dzieci. NCEZ podkreśla, że jednym z kluczowych spraw jest wspólne jedzenie posiłków (i zgadzam się z tym w 100%), ALE do listy tego, co wpływa na wpajanie dzieciom zdrowych nawyków, zdecydowanie dodałbym również właśnie to, co podajemy dziecku do jedzenia poza domem.

Sprawdź też:

 

A jeśli szukasz pomysłów na przepisy na obiad dla dziecka, to wpadaj na nasz lunch box blog – zakładka SMAKOWITE PORADY.

 

jaki pojemnik na obiad dla dziecka wybrac polecacie

 

jakie pojemniki na drugie sniadanie i obiad

Autor:

Hubert Baranowski

LUNCH MUNCHowy Tata. Uwielbia gotować i pakować jedzonko.

Od kilku lat, najczęściej z rana, szykuje posiłki swojej LUNCH MUNCHowej Córki, dlatego pojemniki na drugie śniadanie i obiad to dla niego codzienność. Jego super moc to dowcipny humor, którym uraczy każdego i w każdej sytuacji.

 

08/15/2018

 

Pojemniki na drugie śniadanie - pojemnik z nakładką termiczną HELLO BILL!

DOCEŃ WPIS: 83

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *