DOCEŃ PRZEPIS: 0

Zabawy dziecięce ? TOP 7 zabaw dla dzieci w kuchni, które pomogą Ci przetrwać z dzieckiem w domu w czasie kryzysu i nie tylko :)

zabawy dzieciece na czas kryzysu

Zabawy dziecięce ? to najbardziej naturalna forma aktywności dzieci i skuteczna metoda na uczenie się nowych rzeczy. Wpadaj po TOP 7 zabaw dla dzieci w kuchni od LUNCH MUNCHowej Mamy!

Zabawy dziecięce to temat mocno na czasie, biorąc pod uwagę obecny stan… epidemiologiczny. Przychodzi nam teraz, rodzicom, pracować od rana do wieczora na dwóch etatach. I pomiędzy kolejnymi zadaniami i video konferencjami, zauważyć dziecko i być z nim w prawdziwej relacji, to zadanie, co tam ukrywać, całkiem trudne.

A tymczasem…

Dzieci potrzebują, żeby im  dawać możliwość przeżywania zabaw czy zdarzeń, które pobudzą ich kreatywność i wyobraźnię. Zabawy dziecięce w kuchni mogą być na to sposobem. Wtedy kluczem do zabawy dziecięcej staje się nie kupno nowej, skomplikowanej zabawki, ale zapewnienie przestrzeni, która pozwoli na uwolnienie drzemiącej w środku ciekawości świata.

A jeśli w trakcie dnia szykujesz swoim dzieciom obiady, to koniecznie sprawdź też 10 sposobów na obiad dla dzieci.

TOP 9 pomysłów na zabawy dziecięce w kuchni!

TOP 1: Zgaduj zgadula!

Wykorzystaj owoce. Pokrój owoce na sporej wielkości kawałki, w sam raz do ręki dziecka. Wypełnij nimi pojemnik na lunch. Zawiąż dziecku oczy i pozwól, żeby samo wybierało z pojemnika na jedzenie kawałki owoców. Pozwól dziecku dotykać ręką kawałków owoców, a po posmakowaniu zgadywać, co właśnie wybrało z pojemnika!

zabawy dzieciece w kuchni na nude w domu

I pamiętaj, że do oczyszczenia rąk dziecka możesz śmiało wykorzystać hipoalergiczne chusteczki nawilżane dla dzieci.

TOP 2: Stworki z masy solnej

Masa solna to naturalna alternatywa dla plasteliny, a dzieci uwielbiają się nią bawić! Być może jeszcze pamiętasz, jak ją zrobić… Ja, zanim ją ostatnio robiłam, musiałam sobie przypomnieć dokładne proporcje! Na szczęście, do masy solnej potrzebujesz tylko trzech składników. Są to:

  • • mąka (jedna szklanka)
  • • sól (pół szklanki)
  • • woda (tyle, żeby masa była zbita)

Po prostu, w misce mieszam wszystkie składniki, a wody dodaję według uznania, albo inaczej mówiąc, „na oko”. Idealna masa nie powinna się kleić do rąk. Pozwól dziecku wyczarować z masy swojego stworka!

zabawy dzieciece

TOP 3: Kolorowe pojemniki

Pojemniki na obiad wypełnij mlekiem. Do każdego z nich wlej dosłownie kilka kropelek różnych barwników. Następnie, do jednego z pojemników pozwól dziecku włożyć patyczek do uszu namoczony w płynie do naczyń, do drugiego – patyczek namoczony w wodzie. Zobaczcie, co dzieje się w obu pojemnikach!

TOP 4: Stwór głodomór!

Do tego ćwiczenia wykorzystajcie warzywa. Ty opowiadasz historię Stwora Głodomora, a dziecko w tym czasie robi z warzyw swojego własnego Stwora Głodomora. Wieczorem, przed snem możecie jeszcze raz, już wspólnie, opisać jego historię! Zachęcaj dziecko, aby tworzyło własne części historii o Stworze Głodomorze, to z pewnością pobudzi kreatywność!

zabawy dzieciece w kuchni kreatywnie

TOP 5: Lodowe przygody

Do tej zabawy dziecięcej potrzebujecie foremek na lód, świeżych ziół (bazylia, pietruszka) oraz kolorowych przypraw (kurkuma, papryka). Do foremki włóżcie lub wsypcie różne przyprawy i zalejcie je wodą. Tak wypełnione foremki włóżcie do zamrażarki. Za kilka godzin lub następnego dnia sprawdźcie efekty Waszych lodowych przygód!

TOP 6: Robimy ciasteczka!

Przepis na proste ciasteczka, z wykorzystaniem różnego rodzaju foremek, znajdziecie w artykule gotowanie dla dzieci. Wspólne ciasteczek robienie to kolejna wspólna dziecięca zabawa w kuchni, do której gorąco zachęcam.

zabawy dzieciece w kuchni w domu

TOP 7: Makaronowa twórczość

Wspólnie ugotujcie długie nitki makaronu. Ale to dopiero początek. Przydadzą się pojemniki na jedzenie oraz duże, kolorowe kartki brystolu. Do pojemników włóż ugotowany wcześniej do miękkości makaron (im mniej al dente, tym lepiej będzie się kleił).  Pozwól dziecku wykorzystywać makaron jak nitki, i układać z  nich swoje prace plastyczne. Możesz też nadać nieco więcej kolorowej fantazji makaronowym nitkom! Po prostu, po ugotowaniu makaronu, dodaj do niego nieco barwnika kuchennego. Ciesz się na widok kreatywnych dzieł dzieci! Przecież po zabawie zawsze można posprzątać!

A jeśli chciałbyś zgłębić temat dziecięcych zabaw, to przeczytaj też: gry i zabawy dla dzieci dawniej i dziś.

Zabawy dzieciece w kuchni w domu TOP 7

Nie od dziś wiadomo, że zabawa to najbardziej naturalna forma aktywności dzieci. Jednocześnie, to najbardziej skuteczna metoda, którą dziecko uczy się nowych rzeczy. Korzystajcie śmiało z listy dziecięcych zabaw w kuchni, a może masz swoje sprawdzone zabawy, które warto zapamiętać i wypróbować?

04/23/2020

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *