DOCEŃ PRZEPIS: 0

Wycieczka rowerowa ? TOP 5 rzeczy, które warto wiedzieć wybierając się na rower z dzieckiem

wycieczka rowerowa z dzieckiem

Wycieczka rowerowa to pozycja  obowiązkowa większości aktywnych rodzin. Na rower warto wybrać się z dzieckiem właśnie wiosną, kiedy wszystko rozkwita. Ale rowerowe wycieczki z dziećmi różnią się od tych dla dorosłych. Co warto wiedzieć? Sprawdź nasze TOP5!

Rower z dzieckiem – kształtuj u dziecka miłość do roweru

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się od swoich rodziców i dziadków, obserwując ich zachowania i zwyczaje, które często się powtarzają. Dlatego, od najmłodszych lat możemy zaszczepić w maluchu zdrowe nawyki, właśnie poprzez aktywne spędzanie czasu z dzieckiem. A rower z dzieckiem to świetnym sposób na aktywność poza domem. Jeśli Twoje dziecko to jeszcze maluch, zabieraj go ze sobą w foteliku lub przyczepce rowerowej. W wieku około 5 lat można zacznij uczyć dziecko samodzielnej jazdy na rowerze z dodatkowymi kółkami bądź kijem. Kiedy dziecko poczuje się już na rowerze pewniej i stanie się samodzielne, zacznijcie wspólne przejażdżki. Pamiętaj tylko o TOP 5 rzeczach, o których piszę poniżej!

rower z dzieckiem

Przygotowanie do wycieczek rowerowych z dziećmi

TOP 5 rzeczy, które warto wiedzieć wybierając się na rower z dzieckiem:

Po pierwsze:

Pamiętaj, że dzieci mają swoje potrzeby (potrzebują zabawy) i mają dużo mniejszą wytrzymałość niż dorośli. Planując pierwszą trasę zbyt ambitnie, możesz zniechęcić dziecko do kolejnych wycieczek. Dlatego, uważnie dobierz miejsce docelowe, najlepiej tak, żebyście mogli zrobić sobie przerwy. Zaplanujcie piknik jako część podróży, tak by móc się pobawić, poskakać. Mogą to być parki ze specjalnymi miejscami do zabawy, czy też parki gdzie na polanie możecie sobie pohasać.

Po drugie: 

Wycieczka rowerowa z dziećmi to też konieczność wzięcia ze sobą większej ilości rzeczy. Dlatego zwróć uwagę, czy zabraliście wszystko co trzeba. Tu znajdziesz też moją listę zdrowych przekąsek na podróż.

Po trzecie: 

Na pewno nie ma też mowy o szaleństwie na górskich trasach, gdy jedziemy z przyczepką czy fotelikiem. Również w przypadku wycieczek na rower z dzieckiem, ciężko będzie dziecku poruszać się pod górkę. Dlatego, planując trasy, zwróć uwagę, by trasa nie była zbyt pagórkowata.

Po czwarte:

Im dziecko starsze, tym więcej atrakcji potrzebuje na trasie wycieczki, co z kolei przekłada się na krótszy czas, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jazdę.

Po piąte: 

Najlepiej jest omówić trasę z dziećmi i opowiedzieć im wszystko o tym miejscu oraz opisać jak największą ilość atrakcji, jakie będą czekać po drodze. Zaangażowanie dzieci w fazę planowania wycieczki zwiększy ich poczucie odpowiedzialności za nią i sprawi, że będą traktować ją poważniej.

rower z dzieckiem co zabrac

Co zabrać na rower z dzieckiem?

Wybierając się na rower z dzieckiem przydadzą Ci się:

  1. Plecak.
  2. Woda.
  3. Jedzenie (włóż je w pojemniki na jedzenie).
  4. Kocyk piknikowy.
  5. Zabawki (ruchowe), którymi będziecie mogli się zająć  w trakcie przerwy pomiędzy jazdą na rowerze. To mogą być: ringo, lotki, zestaw ogrodnika, bańki mydlane, skakanka, guma do skakania, latawiec.

rower z dzieckiem lunch munch

05/16/2020

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *