DOCEŃ PRZEPIS: 0

Pojemniki na jedzenie dla dzieci: nasze TOP4 kryteria wyboru pojemników

pojemniki na jedzenie dla dzieci ktore wybrac

Pojemniki na jedzenie dla dzieci. Na co zwrócić uwagę przed ich zakupem i jak wybrać te najbardziej właściwe? Wskakuj do artykułu i poznaj nasze TOP4 żelazne kryteria wyboru!

Pojemniki na jedzenie dla dzieci stają się coraz bardziej powszechnym akcesorium. Z roku na rok stajemy się coraz bardziej świadomi w zakresie zdrowego odżywiania. Mamy łatwiejszy dostęp do wiedzy, dlatego, wydaje się że jako społeczeństwo, częściej rezygnujemy z przetworzonej żywności, częściej wybieramy produkty bez chemii, bio i eko. Coraz częściej rodzice szykują też dzieciom do szkoły nie tylko drugie śniadania, ale również obiady…. i tu pojemniki na jedzenie stają się po prostu niezastąpione.

pojemniki na jedzenie dla dzieci LM

…Tak, tak, szkolne posiłki to dla niektórych rodziców temat-rzeka!

Oczywiście, w wielu szkołach, jedzenie serwowane przez kucharki jest pyszne, przez co dzieciaki z chęcią zjadają wszystko, i ustawiają się w kolejce po dokładkę (ja tak miałem u siebie w szkole, ale to było… wieki temu :)). Nie jest to jednak normą. Nie każde dziecko lubi wszystkie serwowane na stołówce szkolnej posiłki. A życie jest takie, że trudno jest wymagać od szkół indywidualnego podejścia do każdego ucznia, szczególnie w zakresie posiłków.

pojemniki na jedzenie dla dzieci w wieku szkolnym

A zatem…

Nie dziwi więc fakt, że spora część rodziców (w tym też i my) codziennie przygotowuje domowe posiłki.  Z mniejszą lub większą starannością pakujemy w pojemniki na jedzenie dla dzieci. Wiadomo, życie… ta staranność zależy od dnia, i raz jest lepiej a raz… gorzej. Lubimy mieć kontrolę nad tym, co nasze dziecko je w szkole i przed treningami. Poza tym, lubimy regulować jadłospis według indywidualnych preferencji (w naszym przypadku z uwzględnieniem alergii naszej LUNCH MUNCHowej Córki).

Które pojemniki na jedzenie dla dzieci wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy zgodnie z naszymi TOP kryteriami

Poniżej znajdziesz nasze subiektywne, LUNCH MUNCHowe, kryteria wyboru pojemników na jedzenie. Weź pod uwagę, że Twoje preferencje mogą się różnić od naszych. Dlaczego? Jesteśmy różni, i jesteśmy otoczeni różnymi okolicznościami życia :). Twoje potrzeby może różnić od naszych chociażby to, czy Twoje dziecko do szkoły chodzi, jeździ autobusem, czy może podwozisz je samochodem. Weź to pod uwagę, no i poznaj też nasze TOP4 kryteria! 

 

Kryterium 1:

Pojemniki na jedzenie dla dzieci muszą być wolne od BPA i fosforanu trifenylu

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego na bezpieczeństwie nie oszczędzamy. Pojemniki bez BPA i fosforanu trifenylu możesz używać w mikrofalówkach oraz myć w zmywarkach. U nas sprawdzają się tylko takie przybory kuchenne, które mogę włożyć do zmywarki (chyba jestem zbyt wygodny na prace ręczne nad zlewem), a możliwość mycia w zmywarce znacznie ułatwia i przyspiesza proces przygotowywania posiłków dla całej naszej rodziny. Sprawdź też, jak czytać oznaczenia plastiku.

 

Kryterium 2:

W zestawie z dopasowaną torbą

Oddzielna torba na pojemniki na jedzenie dla dzieci to dla nas drugie co do ważności kryterium. Ponieważ nasza pociecha ma w plecaku pełno różnych szkolnych dobroci, no i na obiad już miejsca po prostu nie ma, to torba na lunch wydawała się naturalnym rozwiązaniem. LUNCH MUNCHowa Mama zaczęła szukać takiej, która mogłaby pomieścić wszystko… zakup takowej się nie udał… a efekt to nasze torby na lunch autorskiego pomysłu… Ale to temat na inny artykuł. W każdym razie: jeśli Twoje dziecko nosi sporo w plecaku, to pojemniki na jedzenie wybieraj takie, które mają dedykowaną dla siebie torbę. Nic tak nie frustruje, jak wszystko upchnięte na byle jak, szczególnie jak jedzenie pakujesz z rana.

pojemniki na jedzenie na obiad do szkoly

 

Kryterium 3:

Kilka mniejszych pojemników zamiast jednego dużego

Do jednego pojemnika włożysz kanapkę, do drugiego owoce, a do trzeciego obiad. Dlaczego oddzielnie? Zapewne dla Twojej pociechy zmieszane równa się bleeee… w każdym razie u nas tak właśnie jest! Pakując w osobne pojemniczki, nic się ze sobą nie zmiesza, zapachy nie przejdą, a posiłki będą nadal wyglądały atrakcyjnie z perspektywy dziecka.

pojemniki-na-jedzenie-dla dzieci-z-zelem-termicznym

 

Kryterium 4:

Nakładka żelowa na pojemnik

Jeżeli nie masz termosu a chcesz, aby Twoje dziecko zjadło coś ciepłego poza domem, to wybierz wkład chłodząco-grzejący (w postaci nakładki żelowej). Połóż żelowy wkład na wieczko na pojemniki na jedzenie dla dzieci, lub dodatkowo dorzuć je do torby na lunch. Tak spakowane, utrzymają ciepło do kilku godzin. Jeżeli Twoje dziecko nie lubi zimnego obiadu, to rozwiązanie sprawdzi się u Was znakomicie.

pojemniki na jedzenie dla dzieci do szkoly

 

Co do tej pory było dla nas mniej ważne w pojemnikach dla dzieci?

Szczelność pojemników do tej pory nie była dla nas tak ważna. Dlaczego? Z dwóch powodów:

  1. Po pierwsze: pojemniki na jedzenie układaliśmy jeden na drugim w torbie na lunch
  2. Po drugie: córka w szkole wszystkie swoje dobroci zostawia w jednej klasie, nie ma tam szans na jakieś wymachy, kopy w plecaki 🙂 czy takie tam

Jeśli u Ciebie logistyka wygląda nieco inaczej, ale tak jak my, pakujesz dziecku pełny obiad, to zwróć uwagę na szczelność pojemników. Szczególnie wtedy, kiedy Twoje dziecko nie posiada torby na jedzenie, do której włożysz całe jedzonko, tylko po prostu, wszystko idzie siup do plecaka, to wybieraj szczelne rozwiązania, aby zawartość nie wydostała się na zewnątrz.

pojemniki na jedzenie dla dzieci lunch munch

Nasza LUNCH MUNCHowa rodzinka żyje tematem zdrowego jedzenia, a co za tym idzie pojemników, torebek i wszystkich innych akcesoriów, dzięki którym jemy zdrowo i pakujemy się kolorowo. A jeśli Ty też jesteś na drodze do zdrowej podróży jedzenia tęczy na talerzu, to wpadaj też na nasze social media!

 

pojemniki na jedzenie dzieciece

08/13/2021

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.