Jaki lunchbox dla dziecka? 3 najlepsze rady, jakie możesz usłyszeć o wyborze lunch boxa dla swojej pociechy

Tu podajemy nasze trzy najlepsze rady dotyczące wyboru lunch boxa dla dziecka.

Swoją przygodę z codziennym pakowaniem lunchboxa dla córki rozpoczęliśmy jakieś siedem lat temu. Wydaje mi się, że wówczas byliśmy w mniejszości w porównaniu do reszty rodziców, którzy zamawiali swoim pociechom catering do szkoły (szkoła nie miała własnej kuchni, a jedynie stołówkę). Dziś natomiast widzę, że rodzice coraz częściej decydują się na gotowanie posiłków dla swoich dzieci, rezygnując przy tym z tych serwowanych w przedszkolu czy w szkole.

Dlaczego lunchbox powoli staje się regułą?

Niektórzy rodzice chcą mieć pewność, że ich dziecko zje smaczny, pełnowartościowy posiłek. Inni muszą wiedzieć, że w daniach nie ma składników, na które jest uczulone ich dziecko. Dla jeszcze innej grupy, lunchbox staje się koniecznością, bo szkoły rezygnują z tradycyjnych kuchni. Bez względu na to, z jakich powodów przygotowujesz domowe posiłki dla swojego dziecka, zapewne w okolicach września stajesz przed pytaniem: Jaki lunchbox dla dziecka wybrać? A ponieważ staż w pakowaniu lunch boxów mamy znaczący… dziś odpowiadamy na to pytanie!

Jaki lunchbox dla dziecka wybrać?

Po pierwsze, stawiaj na jakość lunchboxa!

Jeżeli planujesz zakup lunchboxa, to koniecznie kieruj się jakością wykonania. To przedmiot codziennego użytku, który będzie regularnie lądował… nie tylko w plecaku dziecka, ale również w zlewie, w szafce z innymi pojemnikami, czy w zmywarce. Na rynku jest wiele lunchboxów, które szybko nadają się do wyrzucenia – ze względu na rodzaj plastiku reagują pod wpływem temperatury zmywarki czy lodówki, stają się wyblakłe lub wydzielają nieładny zapach. To w konsekwencji sprawia, że dzieci i rodzice szybko się do nich zniechęcają i nie chcą z nich korzystać. Zastanawiasz się jaki lunchbox dla dziecka wybrać, aby nie mieć takich problemów? No cóż, jeżeli lunchbox ma być codziennym towarzyszem Twojego dziecka dobrze jest wybrać taki, który posłuży mu przez lata.

Zapoznaj się ze:

  • specyfikacją produktu, poznaj z czego dokładnie jest wykonany (chodzi tu przykładowo o rodzaj plastiku;
  • poczytaj opinie na temat danego produktu czy marki.

Jeśli sprawdzisz szczegóły, to unikniesz rozczarowania i wbrew pozorom oszczędzisz 😊.

Dowiedz się też więcej o oznaczeniach plastiku.

jaki lunchbox dla dziecka

Po drugie, wybierz produkt, który najlepiej odpowie na Wasze potrzeby

Przemyśl, co tak naprawdę będziesz pakować. Pod hasłem lunch box pojawia się coraz więcej produktów, których przeznaczenie jest nieco inne. W zależności od potrzeby, możesz dobrać:

Niektóre torby lunchbox nie mają warstwy termoizolacyjnej lub jest ona słabej jakości przez co tracą swoją temperaturę bardzo szybko. Na szczęście nie wszystkie. Torby termiczne dobrej jakości spokojnie powinny utrzymać ciepło aż do pory obiadowej. Jeżeli chcesz mieć 100% pewności, że zupę, jajecznicę czy owsiankę twoje dziecko w szkole zje ciepłe, wybierz termosy naszej marki, które potrafią utrzymać ciepło nawet do 8 godzin, a zimno do 12. Jeżeli myślisz o drugim daniu, kolejnym niezbędnikiem do lunchboxa wspierającym utrzymanie odpowiedniej temperatury posiłku będzie też  wkład chłodzący.

jaki lunchbox wybrac porady

Po trzecie, lunchbox musi się podobać dziecku

Pamiętaj, że prócz funkcjonalności lunchbox musi też podobać się dziecku 😊. Pokaż swój wybór, a zapewne szybko otrzymasz odpowiedź, czy jest on odpowiedni. Czasami nam, rodzicom, trudno jest nadążyć za dzieciakami… Coś co w ubiegłym roku byłoby domowym hitem, w tym niestety się już nie sprawdzi. Gdy już wybierzesz lunchboxy, które spełniają Twoje wymagania, pokaż dziecku swoje typy –  niech samo dokona ostatecznego wyboru. My oczywiście polecamy produkty z bohaterami MUNCHowej Drużyny. MUNCH SQUAD walczy z lunch boxową nudą!

Jaki lunchbox dla dziecka? – smakowita porada:

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o tym, że czasem nam, rodzicom, brakuje pomysłów na te codzienne lunchboxowe pakowanie. Jeśli tak masz, to wpadaj na naszego bloga (zakładka SMAKOWITE PORADY), bo to właśnie tam znajdziesz inspirację na spakowanie dziecięcej śniadaniówki.

jaki lunchbox dla dziecka najlepszy

11/08/2021

torba na lunch dla dzieci