DOCEŃ WPIS: 11

Jak planować posiłki do lunch boxów na cały tydzień? TOP12 wskazówek o LUNCH MUNCHowym planowaniu.

Jak planowac posiłki do lunch boxow na caly tydzien

W tym wpisie LUNCH MUNCHowa mama Ania opowiada o tym, jak uszczknąć część tygodniowego harmonogramu i zaplanować lunch boxy. TOP porady wypracowane przez lata, po to by z łatwością pakować lunch boxy pełne zbilansowanych składników.

Poniżej zaproponuję Ci kilka rozwiązań w zakresie tego, jak planować posiłki do lunch boxów na cały tydzień. Pozwól, że Cię poprowadzę i pomogę w tym, żeby Twój wysiłek – czas, pieniądze i energia – nie były zbyt wielkie. Zatem w tym wpisie pokażę Ci sposoby na optymalizację czasu, produktów i Twojego wysiłku – choć, wiadomo, samo się nie zrobi 🙂

 

jak planowac lunch boxy na caly tydzien

Autorka wpisu: 

LUNCH MUNCHowa mama Ania

Na co dzień pakuje śniadaniówki swojej córki alergiczki. Propozycje na to, jak planować posiłki do lunch boxów na cały tydzień, wypracowała przez kilka lat praktyki w pakowaniu LUNCH MUNCHówek.

 

Jak planowac posilki do lunchboxow na caly tydzien

 

Jak planować posiłki do lunch boxów na cały tydzień?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z planowaniem jadłospisu do lunch boxów, oto kilkanaście wskazówek, które wypracowałam przez lata, a które mogą Ci się przydać. Przynajmniej mam taką nadzieję 🙂 

 

Po pierwsze: 

Zrób listę dań, które zazwyczaj smakują Tobie i Twojej rodzince. Możesz do tego wykorzystać przepisy z naszego lunch box bloga.

Po drugie: 

Listę zakupów rób w oparciu o przygotowaną przez siebie listę dań. Pomoże Ci też lista TOP39 produktów – zakupy spożywcze na cały tydzień.

Po trzecie: 

Upewnij się, że na swojej liście dań masz takie, które przygotujesz z łatwo dostępnych, sezonowych produktów. Wskakuj tutaj po listę sezonowych warzyw i owoców.

Po czwarte: 

Do swojej tygodniowej listy dodaj przygotowanie zup (u nas rosół robi w weekend LUNCH MUNCHowy Tata) lub inne jedno (no – maksymalnie dwa) bardziej wymagające dania. Zaplanuj, żeby takie dania przygotować w weekend lub inny luźny dla siebie dzień.

Po piąte: 

Zastanów się, kiedy i jak realnie możesz pakować lunch boxy. Nie chodzi tu o życzeniowe podejście do tematu, ale realne zaplanowanie, o której porze dnia możesz spędzić czas na to, żeby przygotować i zapakować śniadaniówkę. Pamiętaj, że co tydzień w niedzielę o 19.00 LUNCH MUNCHówkę spakujesz też ze mną na Instagramie w sesji na żywo. Oglądając sesje live ze mną możesz się inspirować lub wraz ze mną po prostu pakować swoją czy swoich najbliższych. Pomysł na zapakowanie LUNCH MUNCHówki, który ma być pakowany w każdą kolejną niedzielę, wraz z listą składników, znajdziesz w relacjach na Instagramie.

Po szóste: 

Przy przygotowaniu posiłków sprawdzaj, które z produktów, które już masz w lodówce, możesz dodatkowo wykorzystać (po to, żeby nic się nie zmarnowało). Inaczej mówiąc: jeśli w przepisie na naszym lunch box blogu podajemy jakiś produkt, którego nie masz, sprawdź czy możesz wykorzystać inny. Przykład? W większości przepisów: zamiast syropu klonowego sprawdzi się miód. Inny przykład? Zamiast rodzynek sprawdzą się: żurawina, morele suszone, czy skórka pomarańczowa.

Po siódme:

Utrzymuj zapas całorocznych kasz, makaronów, i ryżu – w sytuacjach podbramkowych to właśnie te produkty pomogą Ci przygotować obiad na szybkości.

Po ósme: 

Zaopatrz się w kiszonki. Być może Twoje dziecko za nimi nie przepada (jeszcze), ale Tobie ich zapewni właściwie gotową porcję warzyw do posiłku.

Po dziewiąte: 

Zamrażaj produkty i sięgaj po mrożonki, tj. groszek zielony, szpinak, czy bób. Wszystkie te warzywa znakomicie znoszą mrożenie, a co ważniejsze – szybko też je rozmrozisz. Szklanka groszku z zamrażalnika znakomicie urozmaici ryż, a jego rozmrożenie zajmie Ci dosłownie chwilę.

Po dziesiąte: 

Utrzymuj w domu zapas orzechów. To jest właśnie to coś do pochrupania, co znakomicie uzupełni dziecięcy lunch box, a Tobie da pewność, że masz spakowany zapas zdrowych tłuszczy.

Po jedenaste: 

Jak planować lunch boxy? O pakowaniu posiłków do lunch boxów myśl szerzej – nie tylko w perspektywie pakowania pojemnika. Co mam na myśli? Jeśli dziś na kolację gotujesz kaszę z warzywami, to ryżu z groszkiem nie planuj na dzień kolejny (bo to będzie dla Ciebie oznaczało kolejne zadania w kuchni). W zamian za to, dziś ugotuj nieco więcej kaszy, którą po ostudzeniu spakujesz w lunch box.

Po dwunaste: 

Zaopatrz się w odpowiednie akcesoria do pakowania lunch boxów. Akcesoria do bento, tj. pojemniczki na dodatki czy odpowiednio pojemna torba na lunch to nie są rzeczy, które łatwo wynaleźć, dlatego sama zajęłam się ich projektowaniem i testowaniem 🙂 A resztę już znacie, dlatego zapraszam Was do swojej bajki, pełnej LUNCH MUNCHówek i nie tylko.

 

jak planowac lunch boxy na tydzien

 

Wiesz już jak planować posiłki do lunch boxów na cały tydzień? 

Mam nadzieję, że garść smakowitych porad ode mnie w tym zakresie pomoże Ci w codziennym pakowaniu LUNCH MUNCHówki. Mi planowanie zdecydowanie pomogło w uniknięciu napadów głodu – u siebie i córki. Dzięki temu unikamy również lokali typu fast food. Co ciekawe, nawet NCEZ odradza częstego spożywania żywności typu fast food, bo może to prowadzić do rozwoju otyłości oraz innych chorób, tj. nadciśnienie tętnicze.

01/30/2024

DOCEŃ WPIS: 11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *