DOCEŃ PRZEPIS: 0

Gry planszowe dla 7 latka ??? nasze TOP 3 pozycje

Gry planszowe dla 7 latka nasze TOP 3 pozycje

Wraz z pojawieniem się konsol do gier i gier komputerowych, przez chwilę mogło się wydawać, że gry planszowe odejdą w zapomnienie. Na szczęście, jest wręcz przeciwnie – planszówki przeżywają renesans. Często w nie gramy, dlatego we wpisie znajdziecie nasze sprawdzone TOP 3 gry dla siedmiolatków.

Gry planszowe dla 7 latka, ale zabawa dla całej rodziny!

Gry planszowe dla 7 latka mogą być doskonałym sposobem na wesołe i pożyteczne spędzenie czasu całej rodziny, i to nie tylko na niepogodę. Gry planszowe to dla nas, rodziców, świetny sposób na to, aby dowiedzieć się jak emocjonalnie i poznawczo funkcjonuje dziecko. Na szczęście, obecnie powstaje coraz więcej planszówek, które z założenia tworzone są z myślą o całych rodzinach ich zasady są na tyle proste, że można grać już z kilkulatkiem, zaś całą rozgrywkę przygotowuje się tak, aby jej dorośli uczestnicy również się nie nudzili.

Przy okazji, przeczytaj też jak rozwinąć talent dziecka.

Czego uczą 7 latków nasze ulubione gry planszowe?

Planszówki pełnią szereg funkcji w nauczaniu dzieci. Czas spędzony na grze z siedmiolatkiem to nie tylko zabawa, ponieważ w trakcie wspólnie spędzonego czasu dzieci również:

  • ćwiczą zręczność i refleks
  • rozwijają koordynację ruchową
  • trenują pamięć
  • wyrabiają umiejętności potrzebne dziecku w życiu codziennym, tj. strategiczne myślenie i planowanie.

Gry planszowe dla 7 latka: nasze TOP 3 pozycje

TOP 1: Kalambury

Wydawnictwo: Alexander

Wiek: 7+

Czas gry: około 30 minut

gry planszowe dla 7 latka

 

W Kalambury gramy całą rodziną (również z dziadkami). Jest to świetna i pełna humoru gra drużynowa. Ponieważ wygrywa zespół (a nie indywidualne osoby), to gra staje się sposobem na budowanie więzi siedmiolatka z rodziną. Wygrywa ta drużyna, w której gracze najlepiej przedstawią (za pomocą gestów lub rysunku) i odgadną hasło wskazane losowo na karcie. Dzięki tej grze, dziecko nie utożsamia budowania więzi z rodzicami i dziadkami z nudą czy wysiłkiem, a wyśmienitą rozrywką. Dla dziecka to również znakomity sposób na ekspresję, a wymagany w grze ruch daje pole do ruchu i wyładowania energii.

 

TOP 2: Domek 

Wydawnictwo: Rebel

Wiek: 7+

Czas gry: około 30 minut

gry planszowe dla 7 latka top2

 

Domek to rodzinna i pięknie zaprojektowana gra. Cieszy nas to, że gra została wyprodukowana w Polsce. To tak samo jak tęczowa kolekcja naszych opatentowanych toreb termicznych oraz kolorowe pojemniki na jedzenie. Pełna kolorów, ale nie pstrokata, gra od początku zachwyciła nas swoją estetyką. Rodzinny wieczór spędzony przy tej kapitalnej i prostej grze to również nauka dla siedmiolatków. Te, dzięki prostym regułom, uczą się przede wszystkim planowania oraz strategicznego myślenia.

 

 

Top 3: Kotobirynt 

Wydawnictwo: Rebel

Wiek: 7+

Czas gry: około 30 minut

gry planszowe dla 7 latkow TOP3

 

To tylko częściowo planszówka, ponieważ gra składa się głównie z przepięknych kart. Układane obok siebie tworzą kolorową mozaikę. Kotobirynt uwielbia nasza córka, która również ukochała sobie kotki. A te przedstawione są na kartach gry szczególnie pięknie. Słodkie i przytulaśne kotki, z przepięknymi dużymi oczami, szczególnie skradły jej serce. Kotki zagubiły się, a my w trakcie gry pomagamy im w znalezieniu ich domków. Kotobirynt ma bardzo proste zasady, a mimo to dobrze bawimy się całą rodziną. W trakcie gry w Kotobirynt, w prosty sposób ćwiczymy spostrzegawczość, a nasza córka uczy się logicznego myślenia.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze gier dla 7 latków?

Poznałeś już nasze TOP 3 pozycje! A jeśli te propozycje przećwiczyliście już wiele razy, i poszukujecie nowych, to przy wyborze kolejnych zwróć uwagę, na ile gry wpasowują się w rozwój psychofizyczny siedmioletniego dziecka.

Dlatego, przy wyborze kolejnych gier, zauważ, że siedmiolatek:

  • Dopiero uczy się czytać (lub już czyta, ale często niewiele z tego rozumie – bo część uwagi pochłania mu rozpoznawanie liter).
  • Ma ogromną potrzebę ruchu i wyładowania energii (dlatego zazwyczaj dużo biega, i skacze). 
  • Potrzebuje Twojej uwagi i zainteresowania.
  • Chętnie podejmuje eksperymenty, a zatem to dobry moment na wspólną naukę poprzez zabawę.

01/26/2020

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *