DOCEŃ PRZEPIS: 0

Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra – TOP6 pomysłów na sylwestrową zabawę dzieci!

ciekawe zabawy dla dzieci na sylwestra

I nam, i dzieciom należy się dobra zabawa na świętowanie Nowego Roku! A im lepsze przygotowanie do wieczornych harców, tym więcej dziecięcej zabawy. Wpadaj po TOP6 pomysłów na gry i zabawy dla dzieci na Sylwestra!

ciekawe zabawy dla dzieci jakie wybrać

Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra – warto takowe przemyśleć, jeśli w tym roku to właśnie w Twoim domu zbiera się gromadka dzieci. Przy większej ilości dzieci o ból głowy nie trudno, to pewne. Ale jest na to sposób. Wystarczy, że zorganizujesz im kilka ciekawych i angażujących zabaw. Zatem przedstawiam TOP6 pomysłów na ciekawe zabawy dla dzieci, które sprawdzą się na Sylwestra pełnego wesołych dzieciaków!

zabawy dla dzieci na Sylwestra pomysly

Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra – dlaczego wybrałam właśnie te?

Poniżej przedstawiam Ci te gry, które mi sprawdzały się do tej pory najlepiej, bo:

 1. Pozwalały się dzieciom zintegrować (dobre na początek)
 2. Dawały pole do ruszania się, wykorzystania dziecięcej energii
 3. Dodawały szczypty rywalizacji (dzieci ją lubią)
 4. Wymagały minimum zaangażowania rodziców (nam też się coś od życia należy)
 5. Pozwalały się wyciszyć po intensywnej zabawie (dobre na koniec/ przed spaniem)

Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra – sprawdzone patenty

 Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra: TOP1: Po czym mnie poznasz? 

Przygotuj naklejki. To mogą być kolorowe małe (szkolne) nalepki. Poproś dzieci, żeby na naklejkach napisały swoje imię (jeśli potrafią), lub coś co lubią. Następnie zadaj pytania, które pozwolą dzieciom się nawzajem zapoznać lub znaleźć podobieństwa do siebie. Przykładowe pytania, to:

 • Wszyscy, którzy chodzą do pierwszej klasy?
 • Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze?
 • Wszyscy, którzy lubią Batmana?

Te dzieci, które zgadzają się z wypowiadanym zdaniem, wybiegają na środek. Możesz też podać hasło, które mają jednocześnie wykrzyczeć. To może być jakieś trudne słowo (np. wyrafinowany, dżdżownica), lub jakieś słowo po angielsku (np. lunch, hello).

 Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra: TOP2: Jakie znacie bajki? 

Podziel dzieci na grupy lub pary. Upewnij się, że siły są w miarę wyrównane 🙂 Poproś dzieci o wypisanie na karteczkach wszystkich nazw bajek / filmów, które znają. Jeden tytuł na jednej karteczce. Wygrywa ta grupa, która wypisze najwięcej tytułów.

A jeśli szukasz też pomysłu na pożywn jedzenie, to wpadaj po przepis na kanapki dla dzieci na Sylwestra!

 Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra: TOP3: Co to za bajka? 

Przejrzyj tytuły bajek wypisane wcześniej przez dzieci i odłóż te, które się powielają. Następnie wszystkie karteczki wrzuć do jednego pudełka czy woreczka.

ciekawe zabawy dla dzieci

 Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra: TOP4: Domowe podchody 

Na kolorowych karteczkach przygotuj krótkie instrukcje dla dzieci. Przykładowo na jednej z nich możesz napisać: znajdziesz to tam, gdzie śpią warzywa i owoce. To  będzie wskazówka, żeby szukać w koszu z warzywami. We wskazanych miejscach, w różnych częściach domu, pochowaj różne niespodzianki (fanty). To mogą być domowej roboty słodkości. Mogą to też być drobne figurki, ważne żeby każdy z nich ciekawie spakować, i żeby dziecko mogło je zabrać do domu (jeśli mu się bardzo spodoba). Kiedyś zdarzyło mi się nie mieć takich drobnych figurek, i pochowałam jabłka. Samo szukanie i bieganie po domu sprawiło dzieciom ogromną radochę!

ciekawe zabawy dla dzieci pomysły

 Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra: TOP5: Co z tego zrobimy? 

Dzieci pokazują znalezione fanty. Na środek rozkładamy klocki. Zadaniem dzieci jest stworzenie domków dla swoich fantów. Możesz wymyślić różne kryteria, według których drużyna wygra ta konkurencję. Ja najczęściej ustalam, że wygrywa najwyższy zbudowany domek. Po trzydziestu minutach powstają nadzwyczaj okazałe budowle.

 Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra: TOP6: Moje marzenia 

Nowy Rok to nowe początki. Poproś dzieci o namalowanie albo narysowanie swoich marzeń na ten rok. Zazwyczaj malowanie / rysowanie nieco uspokaja dzieci po wcześniejszych harcach. Sprawdzi się przed pójściem do łóżek.

Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra – o czym warto pamiętać?

 1. Pozwól dzieciom, żeby się wzajemnie poznały.
 2. Nie naciskaj jeśli jakaś zabawa nie „zaskoczy”. Jeśli chcą nieco zmienić proponowaną przez Ciebie grę, lub bawić się w zupełnie inną, po prostu odpuść.
 3. Pozwól dzieciom na samodzielne wymyślanie zabaw, jeśli mają na to ochotę. Im więcej kreatywności i swobodnej inicjatywy od nich, tym mniej wysiłku dla Ciebie.

Ciekawe zabawy dla dzieci na Sylwestra – TOP6 pomyslow

12/23/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *