DOCEŃ WPIS: 83

Zdrowe jedzenie do szkoły kluczem do pokonania otyłości u dzieci

zdrowe jedzenie do szkoly

Otyłość u dzieci jest prawdziwym problemem współczesnego świata. Wg ekspertów, wpływ na to ma przede wszystkim siedzący tryb życia, a także źle dopasowana dieta. Dzieci w nadmiarze sięgają po słodycze, zastępując nimi warzywa i owoce. Skutki tego niestety są widoczne gołym okiem. Z tym problemem zmagają się już nawet dzieci w przedszkolu.

Badania wskazują, że odpowiednie połączenie ruchu i zdrowego jedzenia, może jak najbardziej przynieść pozytywne rezultaty. Podpowiadamy zatem, jak przygotować zdrowe jedzenie do szkoły i zapobiegać tym samym dziecięcej nadwadze.

Spis treści:

  1. Leczenie otyłości u dzieci
  2. Jak zapobiegać nadwadze
  3. Konsekwencje wysokiej wagi dziecka

 

sniadaniowki dla dzieci do szkoly

 

Leczenie otyłości u dzieci

Im szybciej podejmiesz odpowiednie działanie w przypadku dzieci otyłych, tym lepsze osiągniesz rezultaty. Kluczem do tego, z całą pewnością jest zwłaszcza zmiana swoich dotychczasowych przyzwyczajeń, jeśli chodzi o sposób żywienia. Nawet niewielkie zmiany są w stanie przynieść zauważalną poprawę. Pierwsze kroki w kierunku zdrowych nawyków żywieniowych, to niewątpliwie regularne i zbilansowane posiłki o odpowiedniej kaloryczności. Oprócz tego, koniecznie nakłoń swoje dzieci do praktykowania regularnej aktywności fizycznej.

Kolorowe śniadaniówki dla dzieci zachęcą do zdrowego odżywiania! Sprawdź nasze modele!

 

sniadaniowki dla dzieci do szkoly na zdrowe jedzenie

 

Jak zapobiegać nadwadze

Nadwadze jak najbardziej możesz zapobiec, zanim stanie się realnym, zaawansowanym problemem. W jaki sposób musisz działać? Przede wszystkim zadbaj o to, jakie posiłki spożywa twoje dziecko, gdy jest w szkole. W końcu spędza tam sporą część dnia i musi zabierać ze sobą produkty pełnowartościowe, ale i jednocześnie sycące. Jak skomponować dziecięcy lunch box? Jako rodzic masz wpływ na dobór zdrowych produktów. Zapewnij dziecku odpowiednią równowagę pomiędzy warzywami, owocami, mini kanapeczkami z chleba pełnoziarnistego czy sałatkami. Czy dziecko znudzi się tymi samymi posiłkami? Nie, ponieważ zadbasz o urozmaicenia. Słodycze traktowane są jako miła niespodzianka i nie stanowią codzienności. Podsuwając dziecku naturalne produkty pełne wartości odżywczych, prędzej czy później wyrobisz u niego nawyk wybierania zdrowych przekąsek.

 

Zdrowe jedzenie do szkoly jak spakowac

 

Konsekwencje nadwagi dziecka

Niestety konsekwencje otyłości w tak młodym wieku, są po prostu przerażające. Nadmierne kilogramy mogą przyczyniać się do rozwoju cukrzycy, udaru mózgu, nadciśnienia tętniczego oraz w niektórych przypadkach także do powstawania nowotworów złośliwych. Jeśli Twoje dziecko ma nadwagę, nie lekceważ tego. Zwłaszcza u najmłodszych. Dziecko z nadwagą powinno być dodatkowo pod kontrolą dietetyka i lekarza rodzinnego.

 

30.10.22

DOCEŃ WPIS: 83

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.