DOCEŃ PRZEPIS: 0

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka – czym się kierować?

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka

Torba termiczna na jedzenie przydaje się nie tylko do szkoły, ale również na zajęcia po szkole, wycieczki, pikniki itp. Ponieważ na co dzień pakuję torbę na lunch, to w dużym stopniu moje kryteria które stały się podstawą do zaprojektowania tej jedynej. Zobaczcie co wyszło z tych projektowych działań i czym się kierować przy wyborze najlepszej torby termicznej dla Waszego dziecka.

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka – zastanawiasz się którą wybrać i jak wybrać?  Proza życia wymusiła na naszej  LUNCH-MUNCHowej rodzince pewne poszukiwania. Początkowo były to poszukiwania odpowiednio dużej i funkcjonalnej torby dla dziecka.  Szkoła, do której posłaliśmy córkę nie miała własnej stołówki, a zewnętrzny catering po prostu jej nie smakował. W efekcie córka ze szkoły przychodziła głodna (i zła!). Próbowaliśmy stosować zakupione lunchboxy termiczne, ale żadne się nie sprawdzały. W efekcie, za projekt własnej!, wzięli się nasi znajomi projektanci, w tym moja żona. Owoce ich pracy właśnie tu! Pierwsza z kolekcji torba termiczna na lunch i pozostałe torby LUNCH MUNCH!

Torba termiczna na lunch

Torba termiczna na lunch dla dziecka ma zmieścić posiłki na cały dzień!

Trud upchania wszystkiego do torby był tak samo duży (lub nawet większy) niż przygotowanie zdrowego jedzonka z rana. Wyobraźcie sobie, że nigdzie nie moglibyśmy znaleźć torby dla dziecka, która byłaby na tyle pojemna,  żeby pomieścić zarówno obiad, jak i kanapki i przekąski.

W praktyce, dla dziecka które nie je szkolnych obiadów i jest aktywne po szkole, niezbędna pojemność torby termicznej to ponad trzy litry. Obecnie, ponieważ posiadam pojemną torbę  na lunch, to najczęściej wkładam do niej pięć pojemników. W mojej ocenie, dopiero ta ilość posiłków daje mojej córce dostęp do odpowiedniej ilości jedzenia i chroni przed przypadkowym  śmieciowym jedzeniem.

Przeczytasz też: >> Torba na lunch dla dziecka – TOP 5 co spakować? >>

Lunchbox ma leżeć w poziomie!

Główny posiłek ma leżeć w poziomie. Dlaczego właśnie w poziomie? To wie tylko ten, kto ma dzieci. Dla nas, dorosłych, ziemniaczki zmieszane z gulaszem to czysta przyjemność, ale dla dzieci to straszna tragedia i  zmora. Zmieszane jest BLEEE!

Dlatego, jedzenie ma się nie mieszać! Niezmieszane raz i do buzi! Ale… nie zmiesza się (tylko) jeśli do szkoły powędruje elegancko i poziomo ułożone w pojemniku, a dopiero potem w torbie na lunch, np. w takiej jak ta >> różowa torba na lunch dla dzieci >>!

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka - czym się kierować

Dokładne czyszczenie

Zapewne większość użytkowników toreb lunchowych zna ten charakterystyczny zapach. Tak tak, rozlej coś tylko i zostaw na dłużej, a też go poczujesz, a nie polubisz go… wcale.  Niestety, ukryte zakamarki torby stanowczo zapobiegają jej skutecznemu wyczyszczeniu,  i przez to torba nie nadaje się do (przyjemnego) użytku.

Dlatego, dobra torba termiczna na lunch dla dziecka powinna móc się dokładnie wyczyścić. Zobacz, jak rozwiązali to natchnięci moją sugestią, projektanci LUNCH MUNCH, np. w  >> granatowej torbie na lunch Archie >>.  Jeśli torbę całkowicie rozłożysz, tak po całości, to łatwo dotrzesz do każdego zakamarka i utrzymasz w czystości – wystarczy, że przetrzesz mokrą ściereczką.

Torba na jedzenie ma być… termiczna!

Nie chciałem, żeby jedzenie (które nieugięcie szykuję z rana) zepsuło się jeszcze przed porą obiadu.  Dlatego, izolacja to podstawa, a utrzymanie temperatury do czterech godzin to niezbędna konieczność.  Wybierając torbę do posiłków, sprawdź jak długo posiłek zachowa w nim swoją świeżość. Odpowiednia izolacja pomaga w  utrzymaniu pożądanej temperatury żywności przez jak najdłuższy czas. Jeśli do torby, tj.  >> niebieska torba na lunch Bill >>, wkładam wkładkę chłodzącą lub grzejącą, to temperatura żelu dodatkowo wspiera zachowanie świeżości.

Przechowywanie – torba do szkoły, ale jej miejsce jest w… kuchni!

W swojej kuchni mam specjalną szafkę na akcesoria lunchowe, a  mimo to z trudem wszystko mieszczę. Cieszę się zatem na każdy produkt, który po użyciu można łatwo złożyć. No i tutaj kreatywna ekipa LUNCH MUNCH też zdała egzamin! Podoba mi się, jak łatwo i szybko torbę składam i hop do szuflady, zapominam do kolejnego poranka.

Torba termiczna na lunch dla dziecka - łatwe składanie

Kupuję w komplecie

Jestem  wygodny, wspominki poszukiwań pudełek na żywność przysparzają mi dreszczy. Skoro kupować, to po co latać i szukać po różnych sklepach? Szukaj rozwiązań, gdzie wraz z torbą w zestawie otrzymasz przynajmniej praktyczne i dopasowane rozmiarem pojemniki, tylko upewnij się że nadają się do mycia w zmywarce, i do podgrzania w mikrofalówce. W tym linku znajdziesz >> listę kompletów lunchowych >>  razem  z pudełkami na jedzenie, sztućcami i chusteczkami.

Ma się podobać! Przecież to torba do szkoły!

Tutaj nie będę się mocno rozwijać. Wszystkie mamy i tatusiowie dokładnie znają ten temat. Ważne zatem, żeby przy wyborze śniadaniówki, dziecięce gusta też brać pod rozwagę.

Dla projektantów LUNCH MUNCH to też była ważna wytyczna. Pamiętam, kiedy żona siedziała nad pierwszym szkicem. Torba termiczna na lunch dla dziecka, którą wtedy zobaczyłem na kartce papieru, przypominała arbuza. Dziś widzę, jak dziewczynki pokochały zieloną torbę na lunch Wendy. Z pewnością – wyboru tej właściwej wymarzonej torby na lunch dokonajcie z dzieckiem. Może wspólny wybór z kolekcji to dla Was kolejne kolorowe wspomnienie i sposób na zdrowe jedzenie?

06/04/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.