DOCEŃ WPIS: 2081

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka – czym się kierować wybierając torbę?

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka

Torba termiczna na jedzenie przydaje się nie tylko do szkoły, ale również na zajęcia po szkole, wycieczki, pikniki itp. Ponieważ na co dzień pakuję torbę na lunch, to w dużym stopniu moje kryteria które stały się podstawą do zaprojektowania tej jedynej. Zobaczcie co wyszło z tych projektowych działań i czym się kierować przy wyborze najlepszej torby termicznej dla Waszego dziecka.

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka – zastanawiasz się którą wybrać i jak wybrać?  Proza życia wymusiła na naszej  LUNCH-MUNCHowej rodzince pewne poszukiwania. Początkowo były to poszukiwania odpowiednio dużej i funkcjonalnej torby dla dziecka.  Szkoła, do której posłaliśmy córkę nie miała własnej stołówki, a zewnętrzny catering po prostu jej nie smakował. W efekcie córka ze szkoły przychodziła głodna (i zła!). Próbowaliśmy stosować zakupione lunchboxy termiczne, ale żadne się nie sprawdzały. W efekcie, za projekt własnej!, wzięli się nasi znajomi projektanci, w tym moja żona. Owoce ich pracy właśnie tu! Pierwsza z kolekcji torba termiczna na lunch i pozostałe torby LUNCH MUNCH!

 

torba termiczna na lunch dla dziecka

 

Czym się kierować wybierając torbę termiczną na lunch dla dziecka? 

 

Po pierwsze:

Torba termiczna na lunch dla dziecka ma być pojemna.

W przypadku dzieci, które nie jedzą szkolnych obiadów, i które są aktywne po szkole, niezbędna pojemność torby termicznej to około trzy litry. Obecnie, ponieważ posiadam pojemną torbę  na lunch, to najczęściej wkładam do niej od trzech do pięciu pojemników (oczywiście w zależności od długości dnia i treningów po szkole). W mojej ocenie, dopiero ta ilość posiłków daje mojej córce dostęp do odpowiedniej ilości jedzenia i chroni przed przypadkowym  jedzeniem, które musiałaby zakupywać gdzieś w sklepiku czy automacie w szkole.

 

torba termiczna na lunch dla dziecka jaka wybrac

 

Trud upchania wszystkiego do torby był tak samo duży (lub nawet większy) niż przygotowanie zdrowego jedzonka z rana. Wyobraźcie sobie, że nigdzie nie moglibyśmy znaleźć torby dla dziecka, która byłaby na tyle pojemna,  żeby pomieścić zarówno obiad, jak i kanapki i przekąski. Jeśli torby nie wypełnisz tylko posiłkami, to spakujesz do niej inne rzeczy, które dzieci uwielbiają (zabawki,  zeszyty, czy książki). Jak to mówi klasyk, lepiej jak jest więcej : ) – w naszym przypadku to się sprawdza. 

Przeczytasz też: >> Torba na lunch dla dziecka – TOP 5 co spakować? >>

 

Po drugie:

Niech lunch box w torbie termicznej leży w poziomie.

Ten, kto ma dzieci, wie, że nawet 100% szczelności lunch boxa nie uchroni przed nieprzewidzianymi przeciekami. No bo przecież pojemnik trzeba jeszcze zamknąć, a to – powiedzmy – zależy od małego bohatera, jego zaangażowania w temat zamykania pojemnika i dbania o takie błahostki… Długa historia, którą zna każdy rodzic. Dlatego, dobrze jest mieć torbę na lunch, gdzie pojemnik może  leżeć w poziomie. Wówczas, przy małej dozie niedbalstwa albo zapominalstwa pociechy, jest szansa, że jedzenie ułożone w poziomie, a niedomknięte w pojemniku, nie rozleje się po czeluściach torby.

 

Po trzecie:

Wybieraj taką, którą łatwo i dokładnie wyczyścisz. 

Zapewne większość użytkowników toreb lunchowych zna ten charakterystyczny zapach. Tak tak, rozlej coś tylko i zostaw na dłużej, a też to poczujesz, a tego zapachu nie polubisz… wcale.  Niestety, ukryte zakamarki torby stanowczo zapobiegają jej skutecznemu wyczyszczeniu,  i przez to torba nie nadaje się do (przyjemnego) użytku.

torba termiczna na lunch dla dzieci

 

Dlatego, torba termiczna na lunch dla dziecka powinna móc się dokładnie wyczyścić. Zobacz, jak rozwiązali to projektanci LUNCH MUNCH, np. w  >> granatowej torbie na lunch Archie >>.  Jeśli torbę całkowicie rozłożysz, tak po całości, to łatwo dotrzesz do każdego zakamarka i utrzymasz w czystości – wystarczy, że przetrzesz mokrą ściereczką.

 

Po czwarte:

Torba na jedzenie ma być… termiczna!

Nie chciałem, żeby jedzenie (które nieugięcie szykuję z rana) zepsuło się jeszcze przed porą obiadu.  Dlatego, izolacja to podstawa, a utrzymanie temperatury do czterech godzin to niezbędna konieczność.  Wybierając torbę do posiłków, sprawdź jak długo posiłek zachowa w nim swoją świeżość. Odpowiednia izolacja pomaga w  utrzymaniu pożądanej temperatury żywności przez jak najdłuższy czas. Jeśli do torby pakuję wkłady termiczne (specjalne lekkie i żelowe wkładki, które chłodzą lub grzeją), to temperatura żelu dodatkowo wspiera zachowanie świeżości lub ciepła posiłków.

 

wklady termiczne do torby na lunch

 

Po piąte:

Przechowywanie – żeby dała się łatwo i szybko złożyć. 

W swojej kuchni mam specjalną szafkę na akcesoria lunchowe, a  mimo to z trudem wszystko mieszczę. Cieszę się zatem na każdy produkt, który po użyciu można łatwo złożyć. No i tutaj kreatywna ekipa LUNCH MUNCH też zdała egzamin! Podoba mi się, jak łatwo i szybko torbę składam i hop do szuflady, zapominam do kolejnego poranka.

 

Po szóste:

Kupuj w komplecie – niech wszystko do siebie pasuje. 

Jestem  wygodny, wspominki poszukiwań pudełek na żywność przysparzają mi dreszczy. Skoro kupować, to po co latać i szukać po różnych sklepach? Szukaj rozwiązań, gdzie wraz z torbą w zestawie otrzymasz przynajmniej praktyczne i dopasowane rozmiarem pojemniki, tylko upewnij się że nadają się do mycia w zmywarce, i do podgrzania w mikrofalówce. W tym linku znajdziesz zestawy na lunch dla dzieci, razem  z pudełkami na jedzenie, sztućcami i chusteczkami. W zestawie wszystko do siebie pasuje, a co równie ważne – dużo mniej kosztuje.

 

Po siódme:

Torba termiczna na lunch dla dziecka ma się podobać… dziecku!

Tutaj nie będę się mocno rozwijać. Wszystkie mamy i tatusiowie dokładnie znają ten temat. Ważne zatem, żeby przy wyborze – czy śniadaniówki, czy torby termicznej, dziecięce gusta też brać pod rozwagę.

 

torba termiczna na lunch dla dziecka najlepsza

 

Dla projektantów LUNCH MUNCH to też była ważna wytyczna. Pamiętam, kiedy żona siedziała nad pierwszym szkicem torby. Dziś widzę, jak dziewczynki pokochały zieloną torbę na lunch Wendy. Z pewnością – wyboru tej właściwej wymarzonej torby na lunch dokonajcie z dzieckiem. Może wspólny wybór z kolekcji to dla Was kolejne kolorowe wspomnienie i sposób na zdrowe jedzenie?

 

06/04/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci

Torba termiczna na lunch

Najlepsza torba termiczna na lunch dla dziecka - czym się kierować

Torba termiczna na lunch dla dziecka - łatwe składanie

DOCEŃ WPIS: 2081

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *