DOCEŃ PRZEPIS: 0

Torba na lunch dla dziecka – TOP 5 co spakować?

Torba na lunch dla dziecka – TOP 5 co sprawdzonych posiłków dla dziecka 5 posiłków

Torba na lunch i jej pakowanie dla dziecka z rana to już od kilku dobrych lat w naszym domu codzienny rytuał, i mój obowiązek. Nie było łatwo, ale… już nie odchodzę od zmysłów na myśl o pakowaniu śniadaniówki z rana. Poznaj moje TOP 5 – co spakować do torby na lunch dla dziecka!

Torba na lunch dla dziecka – poznaj moje TOP 5 co spakować! Wieczorami już nie rozpaczam na myśl o tym, że jeszcze przed ósmą mam spakować torbę na lunch dla córki na cały dzień. Codziennie rano pakuję torbę, najczęściej pięć pojemników. Po szkole moja córka ma zwykle treningi tańca.  Zobaczę ją znowu około 18tej. Dlatego  staram się, by w torbie na lunch znalazła zawsze coś, co lubi, i co da jej energię na resztę dnia.

RÓŻOWA TORBA NA LUNCH DLA DZIECI PENELOPE THE PASSIONFRUIT

Torba na lunch dla dziecka – po co pakować?

Po co pakować aż całą torbę? Ja torbę pakuję z rana, nie tylko na lunch, ale właściwie na cały dzień. W szkole stołówki brak, catering ble, a córka ma nie tylko alergie na niektóre składniki, ale również spory apetyt, no i też  sporo zajęć po szkole. Dlatego, zwykła śniadaniówka to po prostu za mało. Tak więc, przede wszystkim, poza drugim śniadaniem, pakuję obiad, jak i drobniejsze przekąski.  Przez dłuższy czas szukaliśmy z żoną odpowiednio dużej termicznej torby na lunch, tak żeby wszystko pomieścić. Ale to inna historia, o  której napiszę wkrótce. Jeśli zaś chcesz poznać jej finał, to zobacz, jak wygląda nasza torba termiczna dla dzieci.

torba na lunch dla dziecka

TOP 5 – zasada pięciu pojemników do torby na lunch

Od kilku lat, wszystko co pakuję, mieszczę zazwyczaj w pięć pojemników. Ich dobranie pod kątem wielkości zajęło naszej LUNCH-MUNCHowej rodzince sporo trudu, ale było warto.  Jeden z pojemników – ten największy – ma za zadanie pomieścić pełny obiad. W całą resztę (czyli wszystkie cztery) wkładam drugie śniadanie i mniejsze przekąski. Z całym kompletem  wiem że nie spakuję ani zbyt dużo ani zbyt mało.

Torba na lunch dla dziecka – TOP 5 co spakować?

Wiem też, że będę mógł spakować coś do wyboru i do koloru. Prosty patent,  a zatem szykuję:

  • ✓ drugie śniadanie (dwa pojemniki)
  • ✓ obiad na ciepło (jeden duży pojemnik na obiad)
  • ✓ zdrowe przekąski / deser (dwa pojemniki)

torba na lunch dla dziecka pojemniki na jedzenie

Po pierwsze – kanapki z twarogiem na drugie śniadanie

Ser wkładam do miski i rozdrabniam widelcem. Dodaję łyżkę śmietany. Szczypior myję, siekam i dodaję do sera. Wszystko  doprawiam solą i pieprzem (tylko troszeczkę – dzieci nie lubią przypraw). Nakładam na chleb (najlepszy razowy / żytni, córka źle reaguje na mąkę pszenną). Kanapki wkładam do pierwszego pojemnika.

Po drugie – rzodkiewka uzupełni kolejny pojemnik na jedzenie

Kanapki z twarogiem na drugie śniadanie dla Waszych dzieci najlepiej uzupełni rzodkiewka. Myję i obcinam końcówki. Pakuję ich tyle, ile zmieszczę do drugiego pojemnika na jedzenie. Vola! Może się zdarzyć, że nie będziecie mieli rzodkiewek (wiadomo,  nie sezon). Wtedy sprawdzi się polskie jabłko. Obieram ze skórki, kroję na ćwiartki. Wkładam do drugiego pojemnika i tyle. Jeszcze obiad!

Po trzecie – makaron z kurczakiem – łatwy przepis na szybki lunchbox

Ten przepis sprawdzi się, jeśli macie kurczaka „eko”.  Ponieważ, wiadomo, codziennie ciężko się lata po sklepach, stąd staram się trzymać żelaznej reguły – zakupy raz w tygodniu. Kurczaka  kroję na małe kawałki i podsmażam na patelni z odrobiną oleju.  W tym czasie gotuję kolorowy makaron (soczewica + groszek). Mieszam z ulubionymi warzywami córki (kukurydza + czerwona papryka). Troszkę oleju i już. Zostały drobne przekąski. Już prawie koniec.

Przeczytaj też: 10 sprawdzonych sposobów na obiad dla dzieci do szkoły.

Po czwarte – galaretka z owocami

Prosty, a smaczny deserek. Zachęca do jedzenia owoców. Galaretkę zalewam wrzątkiem przed snem, wkładam owoce, a kiedy trochę przestygnie, zakręcam pojemnik i wkładam do lodówki. Następnego dnia z rana tylko pakuję. Deserek zaliczony, nie ma narzekania, i ryzykownych zakupów w sklepiku.

Po piąte – sezonowe owoce

Moją listę TOP 5 co spakować do torby na lunch dla dziecka kończą… owoce! Najczęściej jabłka, maliny, mandarynki, ale nie tylko. Pakuję to co jest, i co córka lubi. Pakuję zawsze, z uporem maniaka, i bez wymówek. Zawsze je zjada.

lunchbox dla dziecka sprawdzone przepisy

Torba na lunch dla dziecka – TOP 5 co spakować, a jak tu zacząć?

A zatem – do dzieła! Jeśli wciąż przeraża Cię pakowanie torby na lunch dla dziecka, to pamiętaj –  działaj drobnymi kroczkami. Korzystaj śmiało z moich przepisów na lunch box dla dzieci, ale przede wszystkim pamiętaj o potrzebach i upodobaniach swojego dziecka.

torba na lunch dla dziecka TOP5 co spakowac

03-04-2019

Torba na obiad dla dzieci do szkoły

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *