DOCEŃ PRZEPIS: 0

Termos obiadowy dla dziecka od LUNCH MUNCH®. 12 częstych pytań i odpowiedzi

Termos obiadowy dla dziecka 11 pytan i odpowiedzi

W tym artykule zbieramy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat termosów obiadowych dla dziecka. Tu dowiesz się wszystkiego, o co chciałeś zapytać!

Termos obiadowy dla dziecka to coraz częściej niezbędny element szkolnej wyprawki. Dlaczego? Obecnie bardzo dużo dzieci rezygnuje z obiadów w szkole, z różnych powodów… bo są niesmaczne (w ocenie dziecka), bo nie odpowiadają na wykluczenia pokarmowe, bo szkolna stołówka jest daleko, a przerwa jest za krótka żeby w jej czasie zjeść… Powodów jest wiele, tak jak i potrzeb dzieci. Coraz częściej, rodzice pakują swoim pociechom do szkoły termos obiadowy, wypełniony zdrowym i aromatycznym posiłkiem z domu.

Termos obiadowy dla dziecka ktory

Dlaczego warto pakować posiłek dziecka do szkoły w termos?

Według Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego coraz więcej dzieci w wieku szkolnym zmaga się z otyłością. Powody otyłości to m.in. złe nawyki żywieniowe i brak obiadów w szkole. Być może w szkole podstawowej Twojego dziecka, obiady serwowane przez firmy cateringowe są niesmaczne, a mimo to drogie. W efekcie, rodzice skarżą się, że ich dzieci, nie mając zdrowej alternatywy, chętnie sięgają różnego typu fast foody.  

Rozwiązaniem może być pakowanie posiłków z domu, m.in. w termos obiadowy dla dziecka. Termos jest jednym ze świetnych i zapewne najbardziej sprawdzonych sposobów na zapewnienie ciepłego posiłku w czasie szkolnym, w odpowiedniej temperaturze na dobrych 8 godzin. Zapewniając dziecku pełnowartościowy i treściwy posiłek w szkole, chronimy je przed napadami „wilczego głodu”, czy jeszcze w szkole, czy też zaraz po przyjściu do domu.

 

Jak długo trzyma termos LUNCH MUNCH®?

Temperatura gorących posiłków utrzymywana jest do 8 godzin, a zimnych do 12 godzin.

 

Jakie dzieci chętnie korzystają z termosów obiadowych?

Wszystkie! Dzieci w wieku szkolnym chętnie korzystają z termosów LUNCH MUNCH®. Dzięki porcji ciepłego jedzenia  w termosie, dzieci mogą zjeść wartościowy posiłek w ciągu dnia, niezbędny do zapewnienia energii do wytężonego wysiłku, czy intelektualnego czy fizycznego.

 

Jakiej wielkości powinien być termos obiadowy dla dziecka?

Termos dla dzieci LUNCH MUNCH® ma pojemność 450 ml. Jest to optymalna wielkość, która pomieści większe danie z dokładką.

 

Jak zbudowany jest termos LUNCH MUNCH®?

Termos LUNCH MUNCH® został wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, która jest odporna na działanie kwasów i zasad. Jest również bezpieczna dla środowiska. Pokrywka termosu została wykonana z bezpiecznego plastiku PP-5, który nie zawiera szkodliwych dla dziecka bisphenol-u A, phthalate-u i PCV.

 

Czy termos obiadowy dla dziecka przyda się również poza szkołą?

Tak. Termos obiadowy jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy pociecha jedzie np. na wycieczkę w góry. Dzięki temu nie musisz martwić się, że Twoje dziecko będzie głodne, bo nie zje posiłku w schronisku.

 

Termos obiadowy dla dziecka opinie

 

Czy termos nadaje się na lody?

Tak. W czasie wiosennych i letnich upałów Twoje dziecko na pewno  chętnie zje lody poza domem. Właściwą konsystencję lodów i utrzymanie ich w chłodzi zapewni właśnie termos. 

 

Czy w termosie obiadowym dla dziecka można nosić wszystkie rodzaje dań?

Tak. Do termosu możesz spakować dziecku różne rodzaje dań. Stal szlachetna nie wchodzi w reakcję z jedzeniem. Dzięki temu można spakować do niego dowolne potrawy. Jedyne produkty, na które należy uważać to:

  • kwaśny sok ze śliwek,
  • sok z cytryny.

Dlaczego? Mocno kwaśne produkty mogą wpłynąć na pogorszenie izolacji termicznej produktu. Nie zalecamy również pakowania suchego lodu, ze względu na potencjalne oparzenia skóry dziecka. 

 

Czy jakichś produktów nie można przenosić w termosie LUNCH MUNCH®?

Tak. Nie należy przenosić w termosie LUNCH MUNCH® suchego lodu ani napojów gazowanych, ponieważ może to spowodować wzrost ciśnienia wewnątrz termosu.

 

Czy termos obiadowy jest dobrym pomysłem na prezent?

Oczywiście, że tak. Jeśli Twoja pociecha spędza bardzo dużo czasu w szkole i na zajęciach pozalekcyjnych, to termos obiadowy dla dziecka będzie świetnym pomysłem na prezent. Taki podarunek na pewno spodoba się maluszkowi oraz jego rodzicom, którzy docenią jego praktyczność. Termos obiadowy jest sposobem na zjedzenie smacznych i zdrowych posiłków w szkole.

 

Jak umyć termos?

Nie zalecamy mycia termosu w zmywarce, choć wiemy że wiele LUNCH MUNCHaków to robi bez szkody dla produktu. Szczegółowe instrukcje mycia znajdziesz w artykule: Jak umyć termos?

 

Gdzie znaleźć przepisy na dania obiadowe do termosu LUNCH MUNCH®?

Sam termos obiadowy to za mało. Niezbędne są przepisy na smaczne i zdrowe dania. Wpadnij po nie na naszego bloga (zakładka smakowite porady). Nasze przepisy na pożywne zupy do termosu na pewno przypadną dziecku do gustu.

termos obiadowy dla dziecka dobry

04/10/2022

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.