Słodycze dla dzieci na święta – czym zastąpić? TOP13 pomysłów!

słodycze dla dzieci

Jeśli w trakcie Świąt wybierasz się w gości, a tam na drobne prezenty czeka garstka dzieci, to wiedz że słodycze mogą nie być najlepszym drobnym prezentem 🙂 Dlatego, przeczytaj artykuł od LUNCH MUNCHowej Mamy i wpadaj po TOP13 prezentowych inspiracji!

Słodycze dla dzieci na święta, przynajmniej w moim doświadczeniu, nie zawsze okazywały się najlepszym pomysłem. Rodzice, coraz częściej zwracają uwagę na to, co podajemy dzieciom. A słodycze zazwyczaj oznaczają zawartość cukru w różnych postaciach, czy to w postaci syropu glukozowo-fruktozowego, laktozy, ekstraktu słodowego, czy w końcu sacharozy. Dlatego, nie wszyscy rodzice życzą sobie, żeby ich dzieciom podawać słodycze, nawet jako drobne świąteczne podarki. A zatem, czekoladowy wyrób jako drobny prezent na świąteczną wizytę u znajomych czy u rodziny odpada. Nasz słodki podarunek może nie spotkać się z miłym przyjęciem, więc co przynieść w zamian?

 

słodycze dla dzieci na święta

Słodycze dla dzieci na święta – czas na zmiany?

Od jakiegoś czasu, w dużej mierze dla własnego bezpieczeństwa, chodząc w gościnę na święta, dzieciom zaczęłam przynosić kolorowe naklejki. Cena za paczkę naklejek jest podobna do ceny tabliczki czekolady czy opakowania ciastek (do 8 zł za sztukę). Dzieci uradowane sprawdzały co dostały w swoich małych paczuszkach, wymieniały się naklejkami. Z czasem stworzyłam listę 11 drobnostek w cenie tabliczki czekolady, które stanowią świetną alternatywę dla słodyczy, a jednak dają element zabawy.

 

Przeczytaj też: Paszteciki dla dzieci, które w trakcie Świąt ze smakiem zje kilkulatek.

 

Słodycze dla dzieci na święta – co w zamian?

Oto moja lista rzeczy, które często można dostać w sklepach, czy nawet kioskach. Spróbuj i zobacz, czy poniższe drobne upominki w cenie tabliczki czekolady spotkają się z uznaniem dzieci!

 1. Naklejki
 2. Breloczek
 3. Karty do gry typu UNO lub PARY
 4. Małe notesiki
 5. Bańki mydlane
 6. Chipsy warzywne lub owocowe
 7. Kolorowanka
 8. Kredki
 9. Kolorowa kreda
 10. Plastelina
 11. Ozdobny dziurkacz
 12. Gumki do włosów
 13. Małe resoraki

A po większy prezent – czerwoną torbę na lunch – wskakuj tutaj:

CZERWONA TORBA NA LUNCH DLA DZIECI ALI THE APPLE

Słodycze dla dzieci na święta – po co tyle zachodu?

Tak, kupno drobnostek zamiast słodyczy wymaga trochę większego wysiłku niż zakup słodyczy. Przede wszystkim wymaga świadomości, że nie wszyscy rodzice mają wewnętrzną zgodę na cukier. Ale poza tym – samo kompletowanie drobnostek nie jest wyczerpujące. W praktyce, dla mnie kojarzy się głównie z poszukiwaniem tego typu drobnych prezentów na sklepowych półkach.

12/19/2019

prezenty na gwiazdkę dla dzieci