DOCEŃ PRZEPIS: 0

Jakie pojemniki śniadaniowe wybrać do szkoły? Podajemy wady i zalety każdego z 5ciu modeli!

Jakie pojemniki sniadaniowe wybrac do szkoly

Choć rok szkolny właśnie się kończy, to przezorni rodzice już teraz poszukują pojemników śniadaniowych do szkoły. Jakie lunch boxy z LUNCH MUCHowej oferty warto zakupić w ramach szkolnej wyprawki?

Hasło „pojemniki śniadaniowe” może przyprawiać o ból głowy… Trudno się dziwić – chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, które w szkole będą ich używać na co dzień. W tym artykule służymy pomocą i podpowiedzią. Jakie są wady i zalety lunch boxów dostępnych w naszej ofercie? O czym warto wiedzieć, kupując pudełko śniadaniowe do szkoły?

pojemniki sniadaniowe dzieciece

 

Jakie pojemniki śniadaniowe wybrać do szkoły? Poznaj wady i zalety każdego z modeli z oferty LUNCH MUNCH®!

 

Model nr 1:

Pojemniki śniadaniowe z przegródkami typu bento

Pojemniki sniadaniowe z przegrodkami typu bento

Pojemniki śniadaniowe z przegródkami typu bento – wady i zalety: 

ZALETY:

  1. W pojemniku śniadaniowym typu bento znajdziesz pięć przegródek. Dzięki nim, spakujesz zdrowe jedzenie na długi dzień w szkole.
  2. Przegródki w tym pojemniku śniadaniowym mają silikonowe uszczelki i wytrzymałe zatrzaski, dzięki temu pudełko jest bardzo szczelne, a potrawy zapakowane w środku pojemnika się nie mieszają.
  3. Klipsy bento boxa są świetnie dopasowane do rąk dziecka w wieku szkolnym. To oznacza, że szkolniak bez problemu poradzi sobie z otwieraniem i zamykaniem pojemnika.
  4. Środkowa część pojemnika jest wyjmowana po to, żeby móc ją bezpiecznie włożyć do zmywarki lub mikrofalówki.

WADY:

Ze względu na silikonowe uszczelki zamieszczone do zewnętrznej warstwy lunch boxu, nie rekomendujemy mycia jej w zmywarce. Zewnętrzną warstwę umyjesz ręcznie, a wymienną środkową – w zmywarce. Dla niektórych rodziców może to być utrudnieniem. 

 

Model nr 2:

Pojemniki śniadaniowe z wkładem termicznym

pojemniki sniadaniowe do szkoly z termo wkladem

Pojemniki śniadaniowe z wkładem termicznym: wady i zalety: 

ZALETY:

  1. Pojemniki śniadaniowe z wkładem termicznym mają klipsy, które są właściwie dopasowane do rąk dziecka w wieku szkolnym. Dzięki temu, dziecko bez problemu otworzy i zamknie samodzielnie pojemnik.
  2. Zestaw zawiera cztery pojemniki o różnych wielkościach, co pomoże w spakowaniu zdrowego i pożywnych posiłków na cały długi dzień. To może być szczególnie przydatne dla tych rodziców, którzy samodzielnie pakują dziecku nie tylko drugie śniadanie, ale również obiad i podwieczorek. 
  3. W zestawie znajdziesz też lekki i dopasowany wkład termiczny. Połóż schłodzony żel na wieczko pojemnika, a spakowane przez Ciebie posiłki utrzymają swoją temperaturę.

WADY:

Pojemniki z tej linii nie posiadają uszczelek. Sprawdzają się świetnie w torbie termicznej, która wszystko trzyma porządnie na swoim miejscu, ale jeśli Twoje dziecko torby nie posiada i wszystko wrzuca do plecaka jak leci, to wybierz inny model.

 

 

Model nr 3:

Pojemniki śniadaniowe na przekąski

pojemniki sniadaniowe do szkoly na przekaski

Pojemniki śniadaniowe na przekąski – wady i zalety: 

PLUSY:

  1. Pojemniki śniadaniowe na przekąski są niewielkich rozmiarów, dzięki temu z łatwością zmieszczą się do każdego plecaka. Te niewielkie pudełka są o łącznej pojemności 1 litra, co powoduje, że spakujesz do nich zapas zdrowych przekąsek do szkoły.
  2. W zestawie jest 20 naklejek na pudełka, które staną się wyjątkową ozdobą lunch boxa Twojego dziecka.
  3. Wykonane są z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które nie wchodzą w reakcję z kwasami zawartymi w pożywieniu, przykładowo w owocach i warzywach.

MINUSY:

Te pojemniczki nie posiadają uszczelek. Jeśli wlejesz do nich jogurt, a Twoje dziecko pojemniki wrzuci „luzem”, jest ryzyko, że coś się wyleje. 

 

Model nr 4:

Mini pojemniczki na śniadaniowe dodatki

mini pojemniczki na śniadaniowe dodatki

Mini pojemniczki na śniadaniowe dodatki – wady i zalety: 

PLUSY:

  1. Mają ciekawy wygląd – Panda, Prosiaczek i Kurczaczek umilą dziecku każdy posiłek.
  2. Są niewielkich rozmiarów, dzięki temu bez problemu zmieszczą się w tornistrze lub w torbie lunchowej.
  3. W niewielkich pojemniczkach zmieszczą się różnorakie dodatki do posiłków, tj.: popcorn, ulubione orzechy dziecka, nasiona słonecznika, jagody lub inne drobne owoce. Dzięki temu, dziecko może sobie wydzielić odpowiednią dla niego ilość przypraw.

MINUSY:

Te pojemniczki nie posiadają uszczelek. Jeśli wlejesz do nich syrop klonowy, a Twoje dziecko pojemniki wrzuci „luzem” do plecaka, jest ryzyko, że coś się wyleje.

 

Model nr 5:

Mini pojemniczki śniadaniowe na sosy

mini pojemniczki sniadaniowe do lunch boxa

Mini pojemniczki śniadaniowe na sosy – wady i zalety: PLUSY:

  1. Niewielka pojemność świetnie sprawdzi się do przetransportowania ulubionego sosu lub syropu klonowego czy daktylowego, ale też niewielkiej ilości soli czy pieprzu.
  2. Zestaw trzech pojemniczków pozwala na spakowanie trzech różnych sosów / dodatków, dzięki temu dziecko może polać sobie posiłek różnymi smakami.
  3. Ścianki w pojemnikach są przezroczyste, co powoduje, że dziecko nie musi otwierać butelek, aby sprawdzić, co się w nich znajduje.

MINUSY:

Nie rekomendujemy ich myć w zmywarce.  

 

jakie pojemniki sniadaniowe szkolne

Które pojemniki śniadaniowe można wkładać do kuchenki mikrofalowej?

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia, posiłki dla dzieci powinny być właściwie skomponowane i zawierać pełnowartościowe składniki. W szkołach, w których nie ma stołówek, uczniowie mogą podgrzewać swoje posiłki w mikrofalówce. Stąd pojawia się pytanie – skąd mam wiedzieć które pojemniki śniadaniowe nadają się do mikrofalówki, a które nie? My, LUNCH MUNCHowi rodzice, zalecamy korzystanie z pojemników z oznaczeniem „Wolne od BPA /  BPA Free” oraz zawierające dodatkowo jedno z poniższych oznaczeń:

PP 05:

to oznaczenie wskazuje na tworzywo, jakim jest polipropylen. Uznawany jest za jeden z bezpieczniejszych dla zdrowia, dlatego stosowany jest do produkcji pojemników wielorazowego użytku. Pojemniki wykonane z tego tworzywa będą wytrzymałe na temperatury, dlatego włożysz je bezpiecznie do mikrofali, jak i do lodówki. 

HDPE 2:

jest to oznaczenie polietylenu wysokiej gęstości. Jest to jeden z bezpieczniejszych dla zdrowia rodzajów tworzywa sztucznego. Wytrzymały na działanie wysokiej temperatury, dlatego stosowany jest do produkcji opakowań na żywność oraz do produkcji pojemników wielokrotnego użytku.

ABS 09:

wskazuje na tworzywo, jakim jest akrylonitrylo – butadieno – styren. To trwały, a zarazem elastyczny materiał, odporny na działanie kwasów, tłuszczów i soli. Nie odkształca się pod wpływem temperatury, dlatego produkty z niego wykonane mogą być stosowane w temp. do 240°C. 

 

O czym pamiętać wykorzystując pojemniki śniadaniowe w kuchence mikrofalowej?

W zasadzie trzy ważne rzeczy decydują o bezpiecznym zastosowaniu pojemników śniadaniowych w mikrofali.

Po pierwsze: 

Jeśli chcesz podgrzewać potrawy w pojemniku śniadaniowym, to taki lunch box musi mieć wyraźne oznaczenie, że może być stosowany do kuchenek mikrofalowych. 

Po drugie: 

Pojemniki śniadaniowe i obiadowe, które włożysz do mikrofali, powinny być odkryte.

Po trzecie: 

Folia aluminiowa (sreberko)  nie nadaje się do mikrofali. Zatem jeśli spakujesz dziecku wrap lub zapiekankę, zwróć uwagę żeby przypadkiem nie przyszło mu do głowy podgrzewanie w folii.

Jeśli Twoje dziecko będzie musiało samodzielnie podgrzewać posiłki, poinstruuj je co do naszych wskazówek.

pojemniki sniadaniowe z plecakiem termo

 

Jak spakować pojemniki śniadaniowe dziecka?

Pojemniki śniadaniowe spakujesz dziecku do szkoły na kilka sposobów:

do „zwykłego” plecaka:

tradycyjny plecak sprawdza się, jeśli pakujesz najprostszy zestaw (kanapka + jabłko).

do plecaka/tornistra wyposażonego w kieszonkę termiczną:

kieszeń termiczna to proste rozwiązanie na zachowanie świeżości posiłków dziecka. Dzięki specjalnej kieszonce, możesz być spokojny o świeżość potraw, które zapakowałeś dziecku do szkoły.

do torby lunchowej

nie każdy plecak czy tornister wyposażony jest w termiczną przegrodę, dlatego dużo prostszym sposobem na zapakowanie dziecku pojemników śniadaniowych do szkoły jest torba na lunch. Pojemna torba na posiłki z naszej oferty z łatwością pomieści zestaw czterech pojemników śniadaniowych, bidon, wkład termiczny, chusteczki nawilżające oraz bambusowe sztućce, które ułatwią jedzenie. Z naszą LUNCH MUNCHową torbą Twoja pociecha nie będzie głodna, nawet gdy spędza dłuuuuugi dzień poza domem.

 

Niezależnie, który pojemnik śniadaniowy zakupisz z naszej LUNCH MUNCHowej oferty, to możesz być pewien, że pomoże w wykształceniu zdrowych nawyków!

pojemniki sniadaniowe z torba

06/06/2022

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *