DOCEŃ WPIS: 115

Jaki lunchbox do szkoły wybrać? ✍ Poznaj 9 ważnych kryteriów!

Najlepszy zestaw na lunch

Posiłki przygotowywane do lunch boxów i torby na lunch stały się u nas rytuałem, który jestem pewna na zawsze pozostanie w pamięci naszej LUNCH-MUNCHowej córki. Jak wybrać najlepszy lunchbox do szkoły?

Lunchbox do szkoły uruchamia w mojej głowie całkiem niedawne wspomnienia. Historia domowych posiłków dla naszej LUNCH-MUNCHowej Córki ma swoje korzenie w… codzienności. Dziecko z alergiami pokarmowymi, no i szkoła. Ta, do której posłaliśmy córkę, nie miała własnej kuchni ani szkolnych obiadów. Szkolny catering córce nie smakował, inna sprawa że wybór potraw dla alergicznego dziecka jest po prostu znikomy. Próbowaliśmy jakiś czas z niego korzystać, ale Amelia do domu  przychodziła głodna (i zła!). Długo próbowałam wybrać najlepszy lunchbox do szkoły, a ponieważ jestem projektantką, to efekty tych poszukiwań zobaczysz… poniżej! Jak Ty możesz wybrać ten najlepszy lunchbox do szkoły dla swojego dziecka?

jaki lunchbox do szkoly wybrac

 

Jaki lunchbox do szkoły wybrać… i co to znaczy „NAJlepszy”?

To, że coś sprawdza się dla mnie i mojej rodziny, nie oznacza że musi być odpowiednie również dla Ciebie. Czynników, które mogą mieć znaczenie jest bardzo wiele. W tym artykule staram się przedstawić je jak najbardziej szczegółowo, biorąc pod uwagę własne doświadczenia z pakowaniem i szykowaniem posiłków. A zatem,  jak wybrać najlepszy lunchbox do szkoły dla dziecka,  żebyś miał pewność – rodzicu – że wybrałeś ten NAJlepszy?

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy?

Oto lista 9 wybranych przeze mnie i (subiektywnie) kluczowych kryteriów: 

  • Kryterium 1: Rozmiar może mieć znaczenie:
  • wybierz rozmiar lunch boxu odpowiedni do codziennych aktywności dziecka
  • Kryterium 2: Dziecko je oczami:
  • pozwól mu wybrać ulubiony wzór lunch boxu do szkoły
  • Kryterium 3: Dziecko lubi zabawy:
  • pozwól  mu wybrać bohatera do zdrowo-kolorowych podróży
  • Kryterium 4: Jakość materiałów:
  • sprawdź ją koniecznie!
  • Kryterium 5: Funkcje czyszczenia:
  • samo się nie wyczyści,  najczęściej to my,  mamy, mamy ten zaszczyt!
  • Kryterium 6: Praktyczność lunch boxu:
  • znowu, wsłuchaj się w codzienne potrzeby swojego dziecka
  • Kryterium 7: Dodatki / akcesoria lunchowe dopasowane do modelu lunch boxa:
  • dobierz je do zestawu, żeby dziecku było miło!
  • Kryterium 8: Z myślą o nawodnieniu dziecka:
  • do lunch boxa kluczowe jest zapakowanie dziecku bidonu z ciepłą lub zimną wodą. Sprawdź, czy wybrany lunch box pozwoli Ci na spakowanie zapasu wody!
  • Kryterium 9: Rozgrzewający (lub ochładzający) posiłek:
  • szczególnie jesienią i zimą, ciepły posiłek jest bardzo ważny. Latem z kolei przyda się zapas domowych lodów czy zimna herbata. Dlatego sprawdź, czy do rozmiaru lunch boxu dopasujesz również termos lub spakujesz zapas żelów termicznych!

 

Kryterium 1:

Rozmiar szkolnego lunch boxa ma znaczenie!

lunchbox do szkoly jak wybrac

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy w przypadku dziecka, które nie jada szkolnych obiadów?

Kiedy okazało się, że nasze LUNCH MUNCHowe dziecko nie może jeść przewidzianych w szkole obiadów, to organizacja dnia wokół przygotowania czegoś pożywnego stała się kluczowa. Posiłki przygotowywane do szkoły stały się okazją do tego, żeby dziecko nauczyć zdrowo jeść i po prostu tego przypilnować. Jedzenie przygotowywane do lunch boxów i torby na lunch stały się u nas rytuałem. Jestem pewna, że posiłki spakowane w lunch box i do torby na zawsze pozostaną w pamięci naszego dziecka.

Szkolny catering nie dawał możliwości wykluczenia pewnych pokarmów z diety i był po prostu niesmaczny…

Stąd, ogromnym wyzwaniem stało się spakowanie nie tylko drugiego śniadania, ale również pełnego obiadu dla dziecka.

W związku z powyższym, głównym wyzwaniem stało się znalezienie takiego rozwiązania, które da możliwość spakowania jedzenia właściwie na cały dzień. Stąd piszę, że rozmiar lunch boxu ma znaczenie. Jeśli Twoje dziecko nie je szkolnych posiłków, to najlepszy lunch box dla dziecka to taki, który da Ci możliwość spakowania dziecku obiadu,  drugiego śniadania oraz podwieczorku. Z taką właśnie intencją powstał zestaw na lunch BILL >>.

ZESTAW LUNCH BOXBILL

Zestaw zawiera kilka pojemników na jedzenie, w które pakuję:

 • obiad do odgrzania na ciepło
 • drugie śniadanie (najczęściej owoce, warzywa, orzeszki,  zdrowe batony)
 • podwieczorek / deser (kisiel,  budyń, bakalie)

Najlepszy lunchbox do szkoły - jak wybrać

 

W naszej LUNCH-MUNCHowej ofercie znajdują się też zestawy w innych wersjach kolorystycznych! A zatem…

 • Jeśli Twoje dziecko lubi róż, czyli kolor idealny dla małych księżniczek, to polecam zestaw na lunch PENELOPE.
 • Jeśli pociecha woli neutralne kolory, to najlepszy będzie dla niej zestaw na lunch WENDY w limonkowym kolorze.
 • Dla miłośników ciemniejszych kolorów proponujemy nowość w naszej ofercie, czyli zestaw lunch box Archie+Bill w kolorze granatowym i niebieskim.

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy w przypadku dziecka, które po szkole od razu „leci” na dodatkowe zajęcia?

Jeśli ostanie dodatkowe zajęcia Twojego dziecka kończyły się w szkole o 18.30, czy nawet później, to z pewnością potrzebujesz spakować solidny zapas jedzenia. A jeśli dopiero kompletujesz szkolną wyprawkę biorąc pod uwagę dodatkowe zajęcia dziecka po szkole, to najlepszym wyborem dla niej będzie śniadaniówka i bidon w oryginalnym lunch box w MAXI ZESTAWACH!

Sprawdź któryś z naszych MAXI ZESTAWÓW. Taki zestaw na pewno spodoba się każdemu dziecku, które rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Dzięki temu, Ty – rodzicu, możesz być pewien, że Twoja pociecha będzie miała zapas pożywnego jedzenia w szkole.

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy na bardzo drobne przekąski?

W naszej ofercie znajdziesz komplet trzech mini – pojemniczków w kształcie zwierzątek, idealnych na drobne przekąski! Są odpowiednie do przetransportowania małego deseru, popcornu, orzechów, czy porcji najdrobniejszych owoców. Dzięki temu, możesz dziecku zapakować drobiazgi, na które zwykle tak trudno znaleźć odpowiednie opakowanie!

jaki lunchbox do szkoly na przekaski

 

Kryterium #2:

Dziecko je oczami – wzór lunch boxa może zachęcać do posiłków

Najlepszy lunchbox do szkoły

Żebyście widzieli minę naszej córki, kiedy pierwszy raz zabierała ze sobą zestaw zapakowany w LUNCH MUNCHowej torbie do szkoły. Widząc ją całą uradowaną, zdałam sobie sprawę jak bardzo ważny jest wzór,  i poczułam dumę – w końcu – wraz z MUNCHową kreatywną ekipą – maczaliśmy palce przy tym projekcie!  Jeśli masz córkę, to sprawdźcie wspólnie zestaw na lunch WENDY!  >>

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy dla niejadka?

jaki lunchbox do szkoly dla niejadka

Z pewnością, kolorowe pojemniki, które dziecko może dowolnie ozdobić, a do których łatwo włożysz optymalny zapas zdrowych przekąsek, to patent na ujarzmienie niejadka. Rodzicu! Pewnie nie raz zastawiałeś się, jak zachęcić swoją pociechę do zjedzenia zdrowych posiłków w szkole. Dlatego, do naszej LUNCH-MUNCHowej oferty dołączyły pojemniki na przekąski z naklejkami YUMMY LUNCH, dzięki którym posiłki w szkole sprawiają ogromną frajdę. Dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych i z naklejkami z różnymi bohaterami MUNCHowej Drużyny.

 

Kryterium #3:

Dziecko lubi zabawy – ulubiony bohater w kolorowej zdrowej podróży

jaki lunchbox do szkoly dobry

Czy Twoje dziecko ma swoją ulubioną bajkową postać? Moja LUNCH-MUNCHowa córka uwielbiała kucyki, i tak  samo pokochała MUNCHową Drużynę, którą stworzyłam po to żeby inspirować ją i inne dzieci do realizacji swoich pasji. MUNCHowa Drużyna to siedmioosobowa grupa bohaterów, a każdy z nich posiada własne pasje i marzenia, które wyróżniają go na tle grupy. Każdy bohater inspiruje do fantastycznego jedzenia w kolorach tęczy, aby dzięki odpowiednim składnikom odżywczym dzieci były zdrowe i miały energię do realizacji swoich pasji.

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy do sprawienia radości dziecku w czasie posiłku?

Odpowiadam: lunchbox wypełniony notką od rodzica! Oczywiście, możesz codziennie pisać coś od siebie na kolorowych karteczkach. W MUNCHowej kreatywnej ekipie poszliśmy jednak o krok dalej… Aby wywoływać uśmiech na twarzy dzieci po każdym otwarciu pojemnika z jedzeniem, stworzyliśmy wielorazowe notki do lunch boxa z bohaterami MUNCHowej Drużyny. Obecnie znajdziesz w naszej ofercie dwa produkty HEHESZKI i ŻARCIKI (cały czas pracujemy nad stworzeniem kolejnych zestawów). W każdym zestawie jest 20 notek ze śmiesznymi żartami oraz 4 puste karteczki. Dzięki temu, zawsze możesz swoje dziecko obdarować miłą wiadomością. Moja córka uwielbia dzielić się z innymi dziećmi żarcikami ze swojego lunchboxa. Puste karteczki możesz również wykorzystać do pozostawienia dziecku jakieś ważnej wiadomości!

 

Kryterium #4:

Jakość materiałów zastosowanych w lunch boxie – sprawdź ją koniecznie!

lunchbox do szkoly lunch munch

Żebyś mógł (lub mogła) praktycznie i często  korzystać z pojemników na jedzenie, ważne jest również to, aby lunch boxy wykonane były z wysokiej jakości tworzyw – bez BPA, czy ftalanów. Jeśli pojemnik ich nie zawiera, to będziesz mogła go myć w zmywarce, przechowywać w zamrażarce,  no i podgrzewać w mikrofalówce. Te słabej jakości odkształcają się szybko, zarysowują, i tracą kolor, przez co tracą też w oczach dziecka…

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy do codziennego użytku? 

Do codziennego użytku przyda Ci się lunchbox z przegródkami. Wewnątrz tego modelu znajduje się aż 5 przegródek, dzięki temu możesz cały posiłek zapakować do jednego lunch boxa. W każdym zestawie z bento box dla dzieci HI FI są kolorystycznie dobrane sztućce ze sztucznego tworzywa.

jaki lunchbox do szkoly do mikrofali

 

Kryterium #5:

Łatwe czyszczenie lunch boxu do szkoły

Co to dużo pisać… samo się nie wyczyści. A jak  się nie wyczyści, to się zalęgnie w jakimś szwie, i zacznie śmierdzieć. A jak zacznie śmierdzieć, to trzeba nową kupić…. Znacie to? Ja tak! Dlatego, przy projektowaniu miałam w pamięci ilość trudnych do umycia toreb. Stąd, przy tworzeniu zestawu na lunch dla dzieci głównym kryterium było to, żeby torbę można było wytrzeć w każdym zakamarku. Zupełnie Podobnie było z lunch boxami…. Wiadomo, że od pilnowania czystości śniadaniówki jest rodzic. Na szczęście, z produktami z naszej LUNCH MUNCHej oferty jest to dziecinnie proste, ponieważ można je bezpiecznie myć w zmywarce!

 

Jaki lunchbox do szkoły będzie najlepszy do mycia w zmywarce? 

Do codziennego mycia w zmywarce najlepiej sprawdzą się lunch boxy, w której część przeznaczona do zmywarki, lodówki czy mikrofalówki wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, tj. PP5. Dzięki temu, pojemniki posłużą Ci na długie lata użytkowania. Będą lekkie, zatem wygodnie spakujesz je dziecku w torbę czy do plecaka. Bez obaw włożysz nie tylko do zmywarki, ale również do mikrofali.

Obecnie mamy trzy wersje kolorystyczne naszych śniadaniówek: zieloną, różową i niebieską. Dzięki temu lunch boxy z naszej oferty zakupisz zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

jaki lunchbox do szkoly z 5 przegrodkami

 

Kryterium #6:

Praktyczność – znowu, wsłuchaj się w codzienne potrzeby swojego dziecka 

Najlepszy lunchbox do szkoły - dodatki i akcesoria lunchowe

Zastanów się nad potrzebami swojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko  używa torbo-walizki, to wybierz taki zestaw na lunch dla dzieci, który łatwo do niej przymocujesz. Dzięki temu, Twoje dziecko nie będzie musiało nosić dodatkowego bagażu, a torba na lunch stabilnie utrzyma się przy walizce. Dodatkowo,  pamiętaj że dzieci gubią sztućce! Ja nauczyłam  się dawać swojej LUNCH-MUNCHowej córce te jednorazowe – drewniane.  Są przyjemne w użyciu, i jest to eko-alternatywa do tych plastikowych które dzieci zazwyczaj gubią.

 

Jaki lunchbox do szkoły sprawdzi się z plecakiem? 

Jeśli Twoja pociecha woli plecaki od toreb termicznych, to świetnym rozwiązaniem będzie zakup plecaka z pojemną kieszenią termiczną. Dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych:

 • czarnej
 • beżowej różowej
 • w neonowych kolorach.

Dzięki temu nie musisz obciążać dziecka dodatkowym bagażem, bo wszystko ma w swoim plecaku.

jaki lunchbox z plecakiem do szkoly

 

Kryterium #7:

Dodatki i akcesoria lunchowe – żeby w szkolnym lunch boxie było zdrowo i kolorowo!

Pamiętaj, że właściwe dodatki mogą Cię mocno wesprzeć we wdrażaniu zdrowych nawyków u dziecka. Mam tu na myśli  przede wszystkim mycie rąk przed i po posiłku.

Jaki lunchbox z wyposażeniem sprawdzi się w szkole? 

Jeśli nie masz pewności czy Twoje dziecko ma zawsze dostęp do łazienki, to warto rozważyć zestaw na lunch PENELOPE >> Na wyposażeniu w takim lunch boxie znajdziesz nie tylko torbę i pojemniki, ale również opakowanie chusteczek do  twarzy i rąk oraz sztućce. Ponieważ moja LUNCH MUNCHowa córka ma delikatną skórę,  to zależało mi na bezpieczeństwie w codziennym stosowaniu chusteczek, właśnie dlatego są hipoalergiczne.

ZESTAW LUNCH BOX PENELOPE

 

Kryterium #8:

Pamiętaj o właściwym nawodnieniu!

Oprócz samego jedzenia, dziecko potrzebuje nawodnienia. A wtedy powstaje jeszcze kwestia – gdzie to wszystko upakować? 

 

Jaki lunchbox z butelką sprawdzi się w szkole? 

Odpowiednie nawodnienie to podstawa. Dlatego do naszej oferty dołączyły LUNCH MUCHowe bidony. Dostępne są z trzema ulubionymi bohaterami: WENDY, PENELOPE i BILL. Mają pojemność 350 ml. Jest to idealna pojemność dla każdego malucha. Bidon z naszej oferty świetnie trzyma temp. zimnych napojów do 12 h, a gorących do 8 h. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie zarówno na upalne, jak i chłodne dni.

A jeśli uważasz, że Twoje dziecko trudno jest przekonać do picia wody… (tak często się zdarza), to dodaj do niej owoce lub sok z cytryny i miód, które osłodzą w naturalny sposób smak napoju. Woda świetnie gasi pragnienie i nie zaburza apetytu.

 

Kryterium #9:

Pamiętaj o rozgrzewających posiłkach!

Rozgrzewający posiłek będzie szczególnie ważny jesienią i zimą. A jeśli posiłek ma przetrwać mróz (lub na odwrót – potworne upały), to wtedy termos sprawdza się jeszcze lepiej! Termos ma optymalną pojemność 450 ml, więc pomieści porcję obiadu, owsiankę lub zupę. Termosy z naszej LUNCH MUCHowej oferty dostępne są w trzech kolorach: różowy HELLO PENELOPE, żółty HELLO WENDY i niebieski HELLO BILLY.

 

Jaki lunchbox do szkoły sprawdzi się w komplecie z termosem? 

W komplecie z termosem sprawdzi się pojemna torba termiczna.  Termosy z naszej LUNCH MUCHowej oferty utrzymują temperaturę ciepłych napojów do 8 godzin, a zimnych do 12! Dlatego, termos przyda się w upalne dni (do środka zapakujesz smaczne domowe lody lub zapas mrożonej herbaty), jak również w te mroźne.  

jaki lunchbox do szkoly z termosem

Także takie są moje typy na NAJ lunchbox do szkoły. Po zdrowe i kolorowe potrawy na lunchbox do szkoły na każdy dzień wpadaj też po przepisy od LUNCH MUNCHowego Taty! Amelia inspiruje nas do stałego powiększania naszej LUNCH MUCHowej oferty. Jeśli chcesz znaleźć idealny lunch box dla swojego dziecka, to prześledź ze swoją pociechą dostępny w naszym sklepie asortyment!

 

jaki lunchbox do szkoly od lunch munch

Autorka:

Anna Baranowska

LUNCH MUNCHowa mama. Projektantka wzornictwa.

Na co dzień wraz z resztą MUNCHowej kreatywnej ekipy tworzy produkty, w których zakochują się dzieci w Polsce i poza nią. W wolnych chwilach uprawia jogę i fotografuje wszystko to, co ugotuje LUNCH MUNCHowy Tata.

 

03/22/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ WPIS: 115

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.