Śniadaniówka dla pierwszoklasisty. 5 ważnych porad, jaką śniadaniówkę dla pierwszoklasisty wybrać!

Sniadaniowka dla pierwszoklasisty co wybrac

Mówimy stop nudzie w śniadaniówkach pierwszoklasistów! Ale jak wybrać najlepszą? Mamy na to 5 porad!

Niepewność i lęk to uczucia, które towarzyszą dzieciom i dorosłym przed pierwszym dzwonkiem. Pierwsza klasa wydaje się być nie zawsze łatwą sprawą. Nowi znajomi, nauczyciele i obowiązki mogą przytłaczać. W niektórych szkołach praktykowane są grupowe śniadania, obiady i podwieczorki, ale to wtedy najmłodsi uczą się samodzielnie podejmować decyzje kiedy zjeść zapakowane jedzonko. Zdarza się też, że pierwszoklasiści całkowicie zapominają o jedzeniu i wracają do domu z pełnym lunchboxem. W końcu zabawy na przerwach też wymagają ich pełnego zaangażowania, więc na jedzenie zwyczajnie brakuje im czasu.

Sniadaniowka dla pierwoszklasisty

Z pomocą w regularnym zjadaniu zapakowanego zapasu jedzonka przychodzi właściwie dobrana śniadaniówka pierwoszklasisty. Za pomocą odpowiednio dobranej śniadaniówki, i szczypty kreatywności w jej pakowaniu, może się okazać, że jedzenie z pudełek jest tak samo atrakcyjne, jak to przygotowane i podane na domowym talerzu i „prosto od mamy”!

 

Zastanawiasz się jaka śniadaniówka dla pierwszoklasisty spełni Wasze oczekiwania?

Co zrobić, żeby pierwszoklasista wręcz czekał na otwarcie swojego lunch boxa, aby sprawdzić, co jest w środku? Przeczytaj nasze porady. Szybko przekonasz się, że to działa. Pamiętaj jednak, że odpowiednia śniadaniówka dla pierwszoklasisty to dopiero początek – nie tylko zawartość, ale też akcesoria muszą być czarujące, by budzić zainteresowanie i radość u dziecka!

 

1.    

Pudełka, które możesz podzielić jak tylko chcesz? Czemu nie! Pierwszoklasista potrzebuje śniadaniówki, której wielkość będzie zależna od liczby godzin poza domem.

Mniejsze pudełka, gdy wiesz, że Twoje dziecko nie spędzi tego dnia dużo czasu w szkole, a większe na dzień pełen wyzwań. Śniadaniówka dla pierwszoklasisty musi być elastyczna. Zajęcia w szkole często są w różnych godzinach, lekcje trwają dłużej lub krócej. Czasami do zajęć obowiązkowych dochodzi też np. dodatkowy basen lub łyżwy. Miej kilka pudełek o różnych wielkościach, na obiad, na przekąski, na tortillę itd.

W ten sposób Twoje dziecko nie będzie niepotrzebnie nosiło za dużych pudełek wtedy, gdy tego zwyczajnie nie potrzebuje.

Uwaga na żele chłodzące! 😉 Nie zapomnij o nich, zwłaszcza jeżeli do szkoły przygotowujesz dziecku ciepły posiłek. Przytrzymają odpowiednią temperaturę jedzenia, a co za tym idzie dzięki nim danie zachowa smak.

sniadaniówka dla pierwszoklasisty ktora najlepsza

2.    

Wielkości torby śniadaniowej też może być elastyczna i nie potrzebujesz kupować dwóch rozmiarów. Jak to zrobić?

Torby od LUNCH MUNCH zostały stworzone m.in. dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu mają dwa rozmiary, którymi możesz łatwo sterować. Używanie jednego z nich częściej nie wpływa w żaden sposób na wygląd torby. Nie musisz się więc tym przejmować i korzystaj z nich tak jak jest dla Was (dla Ciebie i dziecka) wygodnie. Torba w obu rozmiarach wygląda atrakcyjnie.

 

3.    

Bidon do śniadaniówki dla pierwszoklasisty musi być odpowiedniej wielkości. Nie kupujesz go dla siebie tylko dla dziecka.

Bidon o pojemności 350 ml to optymalny rozmiar bidonu dla dziecka. Wiemy, dla Ciebie takie bidony mogą wyglądać na zbyt małe, ale przetestowaliśmy różne wielkości i dzieci najlepiej oceniły właśnie ten rozmiar. Jest bardzo praktyczny.

 

4.    

Do śniadaniówki dla pierwszoklasisty wprowadź element zaskoczenia.  Notki do lunch boxa umilą dziecku posiłek.

Zabawne żarciki albo notka prosto od mamy to miły gest, który dziecko na pewno doceni. Podczas posiłku pierwszoklasista będzie wiedział, że nad nim czuwasz, nawet jeżeli nie ma Cię w pobliżu. Często ciekawość zwycięża i dziecko zajrzy do lunchboxa chociażby po to, żeby sprawdzić jaka „notka od rodzica na dziś” znajduje się w jego śniadaniówce.

 

sniadaniowka dla pierwszoklasisty ranking

5.    

Ozdób jedzenie, aby w lunch boxie było jeszcze bardziej kolorowo. Pikery i widelczyki do warzyw i nie tylko. W końcu śniadaniówka dla pierwszoklasisty nie może być nudna!

 

Skompletuj kilka akcesoriów, dzięki którym jedzenie będzie wyglądało jeszcze bardziej atrakcyjnie! Pikery i widelczyki ozdobne sprawią, że śniadaniówka dla pierwszoklasisty będzie wyglądała wyjątkowo. Udekorowane jedzenie wygląda po prostu apetyczniej i ciekawiej. Dzieciaki lubią, gdy w lunchboxie jest kolorowo. Dlatego, śmiało ozdabiaj zawartość zapakowanej śniadaniówki pikerami i widelczykami ozdobnymi, a dziecko na pewno doceni Twoje starania!

 

Sniadaniowka dla pierwoszklasisty co polecacie

 

W LUNCH MUNCH wierzymy, że śniadaniówka dla pierwszoklasisty zdecydowanie może być kolorowa i interesująca. Im więcej miłości do niej włożysz, tym chętniej dziecko będzie do niej zaglądało. W razie, gdyby zabrakło Ci pomysłów na to „Jakie jedzenie przygotować do śniadaniówki dla pierwszoklasisty?” regularnie odwiedzaj naszego bloga – zakładka Smakowite Porady. Znajdziesz tam garść zdrowych i kolorowych przepisów przetestowanych i dopracowanych przez LUNCH MUNCHowych Rodziców.

Zapraszamy!

01/09/2022

Sniadaniowka dla pierwoszklasisty z wyposazeniem