DOCEŃ WPIS: 128

Śniadaniówka dla pierwszoklasisty. 5 ważnych porad, jaką śniadaniówkę dla pierwszoklasisty wybrać!

Sniadaniowka dla pierwszoklasisty co wybrac

Mówimy stop nudzie w śniadaniówkach pierwszoklasistów! Ale jak wybrać najlepszą? Mamy na to 5 porad!

Niepewność i lęk to uczucia, które towarzyszą dzieciom (a często również dorosłym) przed pierwszym dzwonkiem. Pierwsza klasa nie zawsze wydaje się być łatwą sprawą. Nowi znajomi, nauczyciele i obowiązki mogą przytłaczać. W niektórych szkołach praktykowane są grupowe śniadania, obiady i podwieczorki, ale to wtedy najmłodsi uczą się samodzielnie podejmować decyzje kiedy zjeść zapakowane jedzonko. A wtedy odpowiednio dobrana śniadaniówka dla pierwszoklasisty staje się wsparciem rodzica i nauczyciela w nauce zdrowych nawyków.

 

Sniadaniowka dla pierwoszklasisty z wyposazeniem

 

jaka sniadaniowka dla pierwszoklasisty

Autorka: 

Ania LUNCH MUNCHowa Mama

Właściwie dobrana śniadaniówka dla pierwszoklasisty może być kluczem i podstawą w zapewnieniu dziecku regularnych posiłków. Za pomocą odpowiednio dobranego pudełka (lub kompletu pudełek), i szczypty kreatywności przy ich pakowaniu, może się okazać, że jedzenie na szkolnej przerwie jest tak samo atrakcyjne, jak to przygotowane i podane na domowym talerzu i „prosto od mamy”!

 

Zastanawiasz się jaka śniadaniówka dla pierwszoklasisty spełni Wasze oczekiwania? 

Co zrobić, żeby pierwszoklasista wręcz czekał na otwarcie swojego lunch boxa, aby sprawdzić, co jest w środku? Przeczytaj nasze porady. Szybko przekonasz się, że to działa. Pamiętaj jednak, że odpowiednia śniadaniówka dla pierwszoklasisty to dopiero początek – nie tylko zawartość, ale też akcesoria muszą być czarujące, by budzić zainteresowanie i radość u dziecka!

 

jaka sniadaniowke dla pierwszoklasisty wybrac

 

Śniadaniówka dla pierwszoklasisty. Jaką wybrać? Przeczytaj 5 porad!

 

Po pierwsze:     

Pudełka, które możesz podzielić jak tylko chcesz? Czemu nie! Pierwszoklasista potrzebuje śniadaniówki, której wielkość będzie dopasowana do liczby godzin poza domem.

Mniejsze pudełka, gdy wiesz, że Twoje dziecko nie spędzi tego dnia dużo czasu w szkole, a większe na dzień pełen wyzwań. Śniadaniówka dla pierwszoklasisty stanie się Twoim wsparciem, jeśli będziesz mógł (lub mogła) swobodnie dobierać kilka pudełek, odpowiednich do czasu, które dziecko spędzi poza domem. Zajęcia w szkole często są w różnych godzinach, lekcje trwają dłużej lub krócej. Czasami do zajęć obowiązkowych dochodzi też np. dodatkowy basen lub łyżwy.

Jaką śniadaniówkę wybrać?

Nawet jeśli pakujesz dziecku tylko drugie śniadanie, to zaopatrz się w kilka sprawdzonych pudełek o różnych wielkościach. Z pewnością przydadzą Ci się:

 

Śniadaniówki – pojemniki na przekąski z naklejkami YUMY LUNCH lub LUNCH ROCK:

jaka sniadaniowke wybrac dla dziecka

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego wybrać te śniadaniówki?

• zakupisz je w wygodnych zestawach, pakowanych po cztery sztuki;

• sprawdzą się na porcje owoców czy warzyw, czy też na coś do pochrupania (na przykład na porcję popcornu);

• każda śniadaniówka ma pojemność nieco powyżej 200ml, zatem wygodnie spakujesz albo wszystkie pojemniki, albo tylko jeden;

• każde pudełko z kompletu ma rozmiar nieco powyżej 11cm, zatem zmieści się do plecaka;

• każdy pojemnik umyjesz wygodnie w zmywarce;

• a dodatkowo, co ważne z perspektywy dzieci – śniadaniówki znajdziesz w komplecie z zestawem przeuroczych wodoodpornych naklejek, z których pomocą dziecko spersonalizuje swoje pudełka!

 

sniadaniowka dla pierwszoklasisty jaka polecacie

 

Malutkie pojemniczki na jedzenie i na dodatki do posiłków MUNCH FARM:

jaka sniadaniowke wybrac

Dlaczego wybrać te pojemniczki?

• będą idealne na niewielkie ilości orzechów, dżemu, czy nasion, które zazwyczaj tak trudno spakować;

• są wykonane w pociesznych kształtach – Panda, Kurczaczek i Prosiaczek to komplet, który zachwyca dzieci;

• są oferowane w zestawach po trzy sztuki, każdy pojemniczek o innej pojemności – a dzięki temu wybierasz ten, który odpowiada ilości jedzenia którą potrzebujesz spakować!

 

jaka sniadaniowke wybrac dla pierwszoklasisty

 

Dłuższy pojemnik śniadaniowy na wrapy z zestawu pojemników na jedzenie z serii HELLO!

jaka sniadaniowe dla pierwszoklasisty wybrac

Dlaczego wybrać tą śniadaniówkę?

• dłuższy pojemniczek przyda się na wrapy – a te, szykowane z rana, są często najszybszym ratunkiem na posiłek dziecka;

• dłuższa śniadaniówka jest w komplecie z pozostałymi trzema pojemnikami, które wygodnie włożysz jeden w drugi.

jaka sniadaniowka dla pierwszoklasisty empik

 

Komplet lunch box pojemników z wkładem termicznym z serii HELLO!, gdzie mniejsze włożysz w większe:

jaka sniadaniowke do szkoly wybrac

Dlaczego wybrać tą śniadaniówkę?

• mniejsze pojemniczki wygodnie włożysz do większego;

• wkład termiczny przyda Ci się, jeśli oprócz drugiego śniadania zdarz Ci się szykować coś większego (i na ciepło).

 

jaka wybrac sniadaniowke dla pierwszoklasisty bez BPA

 

Podsumowując tą część:

jeśli  uzbroisz się w zestaw śniadaniówek dla pierwszoklasisty o różnej wielkości, to Twoje dziecko nie będzie niepotrzebnie nosiło zbyt dużo „pustego powietrza”, gdy tego zwyczajnie nie potrzebuje.

jaka sniadaniowke wybrac dla dzieci

 

Po drugie: 

Jeśli pakujesz coś więcej niż drugie śniadanie, pamiętaj o specjalnych termo wkładach  – odpowiednio lekkich – stworzonych z myślą o dzieciach!

Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować pakować dziecku nieco więcej niż drugie śniadanie – wówczas wybierz taką śniadaniówkę, do której dobierzesz odpowiedni wkład termiczny.

Jaką śniadaniówkę wybrać?

Jeśli będziesz pakować dziecku większą ilość jedzenia (nie tylko na drugie śniadanie), a dodatkowo Twoje dziecko będzie jadło posiłki późno, to wybieraj takie śniadaniówki, do których łatwo dopasujesz lekkie (np. żelowe) wkłady termiczne.

Dlaczego? Wkład termiczny zapewni świeżość posiłku na dłużej, co oczywiście jest ważne bo zadecyduje o tym, czy jedzenie zostanie spałaszowane czy też nie. Decydując się na wkład termiczny, zmniejszasz ryzyko że coś się popsuje. Najlepiej sprawdzą się do tego żelowe wkłady, stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Ich formuła powoduje, że są lekkie, co ma znaczenie w codziennych pakunkach do szkoły.

 

sniadaniówka dla pierwszoklasisty ktora najlepsza

 

Po trzecie:      

Do śniadaniówki dla pierwszoklasisty wprowadź element zaskoczenia. Notki do lunch boxa umilą dziecku posiłek.

Zabawne żarciki albo notka prosto od mamy to miły gest, który dziecko na pewno doceni. Podczas posiłku pierwszoklasista będzie wiedział, że nad nim czuwasz, nawet jeżeli nie ma Cię w pobliżu. Często ciekawość zwycięża i dziecko zajrzy do pojemnika chociażby po to, żeby sprawdzić jaka „notka od rodzica na dziś” znajduje się w jego śniadaniówce.

jaka sniadaniowka dla pierwszoklasisty empik

 

Po czwarte:

Ozdób jedzenie, aby w lunch boxie było jeszcze bardziej kolorowo. Pikery i widelczyki do warzyw i nie tylko. W końcu śniadaniówka dla pierwszoklasisty nie może być nudna!

Skompletuj kilka akcesoriów, dzięki którym jedzenie będzie wyglądało jeszcze bardziej atrakcyjnie! Pikery i widelczyki ozdobne sprawią, że śniadaniówka dla pierwszoklasisty będzie wyglądała wyjątkowo. Udekorowane jedzenie wygląda po prostu apetyczniej i ciekawiej. Dzieciaki lubią, gdy w lunchboxie jest kolorowo. Dlatego, śmiało ozdabiaj zawartość zapakowanej śniadaniówki pikerami i widelczykami ozdobnymi, a dziecko na pewno doceni Twoje starania!

Jaką śniadaniówkę wybrać?

Jeśli Twoje dziecko nie docenia owoców czy warzyw, a posiłki w szkole są raczej utrapieniem niż przyjemną częścią dnia, postaw na śniadaniówkę do której zmieścisz zapas wesołych akcesoriów do lunch boxa.

Z ich pomocą łatwiej Ci będzie coś wyczarować i zamienić „zwykłe” warzywo lub owoc w element pełen radości i zabawy. Wybór gadżetów do bento jest coraz większy. Z łatwością wybierzesz z szerokiej gamy akcesoriów coś, co pozwoli Ci zachęcić dziecko do zdrowych potraw.

Jakie gadżety do śniadaniówki dla pierwszoklasisty dobrać? Do wyboru do koloru!

  1. Wodoodporne naklejki z literkami – dzięki nim dziecko oznaczy imiennie swoją śniadaniówkę
  2. Wodoodporne naklejki z bohaterami MUNCHowej Drużyny – dla jeszcze większej personalizacji śniadaniówki dziecka
  3. Pikery do lunch boxa – dzięki nim nielubiane przez dzieci produkty (takie jak brokuły) nabierają charakteru i stają się bardziej apetyczne
  4. Widelczyki do bento – idealne dla tych dzieci, które nie lubią dotykać jedzenia palcami
  5. Pojemniczki na sosy i dodatki – wygodny sposób na zapakowanie drobnych dodatków, które dodają smaku jedzeniu w śniadaniówce pierwszoklasisty.

 

jaka sniadaniowke wybrac do szkoly

 

Po piąte:     

Śniadaniówka dla pierwszoklasisty z przegródkami pomoże Ci zapakować ją w kolorach tęczy!

Lunch box dla dzieci z przegródkami typu bento to rozwiązanie idealne dla pierwszoklasisty. Ogromny plus to to, że do środka jednego pojemnika zmieścisz zapas różnych przekąsek. Dzięki uszczelkom i pięciu wygodnym przegródkom, nic się ze sobą nie zmiesza.

 

sniadaniowka dla pierwszoklasisty jaka

 

A jeśli zapas pudełek się nie mieści… 

Skorzystaj z torby termicznej od LUNCH MUNCH, które zostały stworzone m.in. dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Jedzenie zapakowane do torby pozostanie tam świeże na dłużej, a zapakujesz tam wszystko, co będzie Twojemu dziecku potrzebne.

 

jaka sniadaniowke wybrac dla pierwszoklasisty bez BPA

 

Podsumowując… to jaką śniadaniówkę wybrać? 

Jedno jest pewne – nie nudną! Dzieci jedzą oczami, więc nudną śniadaniówką trudniej Ci będzie zachęcić pierwszoklasistę do zdrowych posiłków!

W LUNCH MUNCH® zdecydowanie wierzymy, że śniadaniówka dla pierwszoklasisty może być kolorowa i interesująca. Im więcej miłości do niej włożysz, tym chętniej dziecko będzie do niej zaglądało.

A jeśli oprócz tego, jaką śniadaniówkę wybrać, interesuje Cię również co do niej spakować, to regularnie odwiedzaj naszego lunch box bloga – zakładka SMAKOWITE PORADY. Znajdziesz tam garść przepisów przetestowanych i dopracowanych przez LUNCH MUNCHowych Rodziców.

Zapraszamy!

sniadaniowka dla pierwszoklasisty. 5 waznych porad

 

jaka sniadaniowke wybrac dziecku

Autorka:

Anna Baranowska 

Projektantka produktów. LUNCH MUNCHowa Mama 14-letniej Amelii.

W LUNCH MUNCH® wraz z resztą kreatywnej ekipy zajmuje się tworzeniem wszystkiego, co tu znajdziesz.

 

jaka sniadaniowke dla pierwszoklasisty dziewczynki wybrac

01/09/2022

 

Sniadaniowka dla pierwoszklasisty

 

DOCEŃ WPIS: 128

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.