DOCEŃ WPIS: 12

Jaką śniadaniówkę dla przedszkolaka wybrać? Co wziąć pod uwagę? TOP6 kryteriów wyboru

jaka sniadaniowke dla przedszkolaka wybrac

Wraz z udaniem się do przedszkola, Twojemu maluchowi może brakować odpowiedniego pożywienia, szczególnie podczas najdłuższych dni poza domem. Wtedy pojawia się pytanie: jaką śniadaniówkę dla przedszkolaka wybrać? Podpowiadamy!

Każdy rodzic wraz z rozwojem własnej pociechy szuka sposobu na to, aby ten rozwój wspierać – w żadnym wypadku nie hamować. Pomocne w tym celu są wszelkiego rodzaju praktyki, przedmioty, czynności itp. Jednak rzeczą najbardziej podstawową, która wspiera prawidłowy rozwój Twojej pociechy jest oczywiście odpowiednie i zdrowe odżywianie. Dopóki masz swoje dziecko w domu pod swoim czujnym rodzicielskim okiem, bez problemu możesz kontrolować jego odżywianie. Potem pojawia się pytanie: „Jaką śniadaniówkę dla przedszkolaka wybrać?”.

 

sniadaniowki dla dzieci

 

To pytanie pojawia się szczególnie w tych rodzinach, gdzie jest ryzyko, że wraz z udaniem się do przedszkola, maluchowi może brakować odpowiedniego pożywienia, szczególnie podczas najdłuższych dni poza domem. Na szczęście wykształcić oraz utrzymać prawidłowe nawyki żywieniowe Twojej pociechy pomogą odpowiednio dobrane śniadaniówki dla dzieci. Czytaj dalej, a z tego artykułu dowiesz się, jaką śniadaniówkę dla przedszkolaka wybrać.

 

Jaką śniadaniówkę dla przedszkolaka wybrać? Poznaj TOP6 kluczowych kryteriów wyboru!

Śniadaniówki dla przedszkolaka to bardzo ważny element wyposażenia, o który musisz zadbać wysyłając swoją pociechę do przedszkola. W ten sposób masz wpływ na to, co Twoje dziecko będzie jadło podczas najdłuższych dni spędzanych poza domem. Nawet NCEZ podkreśla, że w zakresie żywienia dzieci, bardzo ważna jest współpraca na linii rodzic – przedszkole. I tu pojawia się kwestii śniadaniówek i ich rodzajów. W świecie śniadaniówek dla przedszkolaka jedna drugiej nie równa. Zatem… jaką śniadaniówkę wybrać? Czytaj dalej!

 

jaka sniadaniowke dla przedszkolaka wybrac

 

Jaką śniadaniówkę wybrać – kluczowe kryteria!

Czym kierować się przy wyborze śniadaniówki dla przedszkolaka? Odpowiedź nie jest taka oczywista, dlatego zebraliśmy listę kluczowych kryteriów, które wynikają  z lat naszych doświadczeń z pakowaniem jedzenia.

 

 • Kryterium #1:

 • Bezpieczeństwo użycia 
 • najprościej rozróżnić śniadaniówki na podstawie materiału, z którego zostały wykonane. Co do zasady – warto na wstępie odrzucić te wykonane z niewłaściwych do wielokrotnego użycia plastiku. Co na tym korzystasz, wybierając śniadaniówkę dla przedszkolaka? Spokój ducha, bo pojemnik wykonany z bezpiecznego w użyciu plastiku nie tylko włożysz do mikrofalówki, ale również do zmywarki. Jak je rozpoznać? Wpadaj do artykułu i poznaj oznaczenia plastiku.

 

 • Kryterium #2:

 • Pojemność śniadaniówki dla przedszkolaka
 • kolejna rzecz, która ma duże znaczenie, to pojemność pojemników. Czy będzie to lunchbox jedynie na kanapkę, czy też pomieści pełnowartościowy posiłek dla Twojej pociechy? A może potrzebujesz również małych pojemniczków na dodatki do posiłku dziecka?

jakie sniadaniowki dla przedszkolaka do przedszkola

 • Kryterium #3:

 • Przystosowanie do dziecięcych rączek
 • ergonomika dziecka w przedszkolu jest nieco inna niż starszych dzieci. Dziecko w wieku przedszkolnym inaczej chwyta przedmioty, ma mniej wprawne ręce i łatwiej (niż szkolniak czy osoba dorosła) się poddaje lub denerwuje gdy coś nie idzie po jego myśli. To dlatego szczoteczki do zębów czy sztućce dla dzieci w wieku przedszkolnym mają nieco inne uchwyty. Podobnie jest z pojemnikami dla dzieci. Przy ich wyborze weź pod uwagę to, czy dziecko z łatwością otworzy i zamknie śniadaniówkę (przedszkolne ciocie zapewne pomogą, ale mimo to chcemy dać dziecku swobodę w korzystaniu z ulubionych pojemników).

 

 • Kryterium #4:

 • Liczba śniadaniówek dla przedszkolaka
 • pojedyncze pojemniki często nie pozwalają zabrać pełnego posiłku bogatego w niezbędne wartości odżywcze. Przez to coraz większą popularnością cieszą się zestawy pojemników, które także są bardzo dobrym wyborem, nie tylko z uwagi na oczywistą większą pojemność. Więcej pojemników pozwoli Ci na przekazanie Twojemu dziecku większej kreatywności poprzez posiłki!

 

jaka sniadaniowke dla przedszkolaka

 

 • Kryterium #5:

 • Gdzie w przedszkolu będą przechowywane  śniadaniówki –
 • pytanie może się wydawać dość prozaiczne… tymczasem – okazuje się, że w niektórych placówkach, lunch boxy dzieci grzeją się na parapetach, bo nie ma zwyczaju przechowywania posiłków dzieci w lodówkach. Podpytaj i popatrz, gdzie będzie przechowywany posiłek dziecka. Jeśli chcesz zabezpieczyć świeżość posiłku, zdecyduj się na dodatkowe wkłady termiczne lub torbę termiczną na jedzenie.

 

 • Kryterium #6:

 • Co przedstawia śniadaniówka dla przedszkolaka – 
 • nie ma w tym nic dziwnego, że dzieciaki lubią gdy różne przedmioty przedstawiają różnego rodzaju rzeczy, zwierzęta, krajobrazy itp. Jednak w dzisiejszym świecie z tego powodu istnieje wiele zagrożeń, a atrakcyjny wzór nie zawsze idzie w parze z jakością zastosowanego w produkcji materiału (patrz punkt pierwszy listy kryteriów). Chcesz, aby śniadaniówka dla przedszkolaka przedstawiała ciekawe postacie i jednocześnie była po prostu bezpieczna? Postaw na Bohaterów MUNCHowej Drużyny!

 

jakie sniadaniowki dla przedszkolaka wybrac

 

Gdzie kupić śniadaniówkę dla przedszkolaka?

Przede wszystkim najlepiej wybrać sprawdzonych producentów śniadaniówek – firmy, które specjalizują się właśnie w tego typu produktach. Szeroki wybór śniadaniówek, stworzonych z najlepszych materiałów i zaprojektowanych z myślą o najmłodszych, znajdziesz właśnie w sklepie ze śniadaniówką LUNCH MUNCH®!

 

Jakie śniadaniówki dla przedszkolaka znajdziesz w LUNCH MUNCH®?

W naszej ofercie znajdziesz zarówno pojedyncze pojemniki na śniadanie, jak i zestawy pojemników pozwalających na zapakowanie i przekazanie przedszkolakowi pełnowartościowych posiłków! W LUNCH MUNCH® znajdziesz także pojemniki na dodatki do posiłku, czy też przekąski oraz torby lunchowe, które pomieszczą całe wyposażenie przedszkolaka. Przyjrzyj się naszej ofercie już teraz!

 

Co dalej?

Czyli – wiem już, jaką śniadaniówkę dla przedszkolaka wybrać, ale… co do niej spakować?

Po sprawdzone przepisy na śniadania dla dzieci, obiady i desery wpadaj do naszego bloga do zakładki smakowite porady.

jaka sniadaniowka dla przedszkolaka

07/25/2022

DOCEŃ WPIS: 12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.