DOCEŃ PRZEPIS: 0

Domowe lody truskawkowe z mascarpone, które pokocha Twoje dziecko

Domowe lody truskawkowe

LUNCH MUNCHowy Tata robi lody truskawkowe z mascarpone. Poznaj łatwy przepis, który będziesz mógł powtórzyć ze swoimi dziećmi w domu. Smaczne lody z prostym składem – idealne dla dzieci!

Wierzę w to, że potrawy przygotowane w domu mają bezpieczniejszy skład od tych, które można dostać w sklepie. Ponieważ lubię gotować i próbować nowych przepisów,  to robię to dosyć często. Przyrządzanie i odkrywanie nowych smaków to super zabawa dla mojej LUNCH MUNCHowej córki, czasami również jej koleżanek. Lubimy wspólnie coś szykować, to sprawia nam radość. W kuchni czuję się jak ryba w wodzie. Ostatnio, postawiłem na domowe lody truskawkowe, a nie robiłem ich wcześniej. O dziwo, przygotowanie tych domowych lodów nawet dla mnie, faceta, było łatwe. Nieco upierdliwe może być ich mieszanie / miksowanie, ale o tym przeczytasz poniżej!

wakacje dla dzieci

Jakie są zalety domowych lodów?

Domowe lody truskawkowe z pewnością będą smakować Twojemu dziecku. Ich zaletą jest nie tylko smak, ale również to, że spośród wszystkich słodyczy, lody to najmniej kaloryczne łakocie. Jeśli dodatkowo chcesz zmniejszyć liczbę kalorii, to zamiast lodów jak z tego przepisu, zdecyduj się na sorbet (czyli połączenie i zmiksowanie wody i świeżych owoców). A jeśli szukasz pomysłu na inne wykorzystanie truskawek, to wskakuj po przepis na makaron z truskawkami bez cukru.

Jak przygotowałem domowe lody truskawkowe?

Do przygotowania lodów truskawkowych będziesz potrzebować  blendera o dużej mocy. Oceń, czy Twój mikser też być może da radę. Po przygotowaniu masy, przełożyłem ją od razu w pojemniki na jedzenie.

Domowe lody o smaku truskawki dla dzieci

Domowe lody truskawkowe z mascarpone – składniki:

  • 0.5 kg umytych truskawek (bez szypułek, rzecz jasna)
  • 250g serka mascarpone
  • 200g śmietanki 30-tki
  • cukier z banana, ksylitol bądź miód do osłodzenia truskawek (ilości nie podaję, bo nie wiem czy Wasze truskawki są bardziej czy mniej słodkie, także zaufajcie swoim kubkom smakowym)

domowe lody truskawkowe skladniki

Domowe lody truskawkowe z mascarpone – przygotowanie: 

  1. Truskawki miksuję w blenderze o dużej mocy. Mieszam z cukrem z banana (możesz też wybrać inne słodziwo).
  2. Śmietankę z mascarpone ubijam na krem.
  3. W misce mieszam ubity krem ze zblendowanymi, osłodzonymi truskawki.
  4. Otrzymaną masę przekładam do foremek na lody lub pojemników na jedzenie i mrożę!
  5. Po około 4 godzinach lody powinny być gotowe, czyli zamrożone i smaczne.

 

Domowe lody truskawkowe z mascarpone – przyjemna ochłoda latem… z czystym składem!

Z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzisz, że Twoje domowe lody truskawkowe są o wiele zdrowsze i smaczniejsze niż te, które oferują nam sklepy. W domowych  lodach nie znajdziesz polepszaczy smaków, konserwantów, czy sztucznych barwników. Dlatego, w naszym LUNCH MUNCHowym domu tak bardzo lubimy domowe lody truskawkowe z mascarpone i Ciebie również do nich zachęcam.

domowe lody truskawkowe z mascarpone

 

05/08/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *