DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dlaczego warto dawać dzieciom chusteczki nawilżane do szkoły? 3 ważne powody!

chusteczki nawilzane dla dzieci do szkoly

Cześć Mamo, cześć Tato 😊Jeżeli szykujecie szkolną wyprawkę, to zasiądźcie do lektury tego tekstu. Dowiecie się, dlaczego chusteczki nawilżane to coraz częściej niezbędny element szkolnej wyprawki.

Chusteczki nawilżane dla dzieci czy dorosłych to zapewne produkt wszystkim doskonale znany – używamy ich na wycieczkach, często wozimy w samochodzie, znajdziesz je w niemalże każdej damskiej torebce. Chusteczki sprawdzają się w różnych sytuacjach, a tym bardziej w szkolnej rzeczywistości. Jeśli Twoja pociecha  spędza w szkole sporo czasu, to chusteczki  sprawdzą się wyśmienicie…. Zadasz pytanie – po co właściwie miałbym je pakować do szkolnego plecaka? Odpowiadamy!

 

Dlaczego chusteczki nawilżane to coraz częściej niezbędny element szkolnej wyprawki? Poznaj 3 powody!

 

Powód #1:

Wykształcanie nawyku dbania o czystość rąk i twarzy.

Chusteczki nawilżane, składające się głównie z wody, świetnie pomogą utrwalić nawyk czyszczenia dłoni i twarzy przed i po posiłku.

Kiedy dzieci przebywają w domu, pod czujnym okiem opiekuna, zachowanie higieny wydaje się stosunkowo łatwe. Możemy przypominać o myciu rąk po przyjściu do domu, po wyjściu z toalety czy po zabawie ze zwierzętami. My, dorośli, wiemy jak ważna dla zachowania zdrowia jest odpowiednia higiena, przed iloma zarazkami i chorobami chroni nas zwykłe (dokładne!) mycie rąk przed posiłkiem. Tymczasem… wszystkie rotawirusy, norowirusy i pasożyty to tematy lekko abstrakcyjne dla dzieci, nieoczywiste i co za tym idzie – łatwo o nich zapomnieć. Ministerstwo Zdrowia i NFZ w portalu pacjenta apeluje do rodziców o wykształcenie w dzieciach nawyków higienicznych i zachowanie ich również w szkole.

chusteczki nawilzane pakowane jednorazowo

 

Powód #2:

Chusteczki nawilżane to sposób na umycie rąk i twarzy w dowolnym miejscu, również bez wychodzenia z klasy czy placu zabaw.

Dziecko może się ubrudzić zawsze i wszędzie, nie tylko podczas przerwy czy jedzenia. Podczas lekcji dziecko może pobrudzić się atramentem z pióra czy tuszem z długopisu, coś może się wylać, klej pokleić, ręce mogą być całe z kredy po odejściu od tablicy – można tak wymieniać bardzo długo! By nie opuszczać klasy a wspomóc się przy malutkim wypadku pomocne będą nawilżane chusteczki. Nawet najmłodsze szkolniaki prędko poradzą sobie z odpakowaniem mokrej chusteczki z saszetki i dokładnie powycierają ubrudzone ręce. Sytuacja opanowana, można dalej skupiać się na lekcjach (bo kto lubi siedzieć 45 minut z pobrudzonymi/lepkimi rękoma).

chusteczki nawilzane dla dzieci pojedyncze

 

Powód #3:

Dzieci nie lubią chodzić do szkolnych łazienek.

Okej, bądźmy szczerzy – szkolne toalety raczej nie przypominają już tego, co sami możemy pamiętać z naszej szkolnej przeszłości 😉 Zmieniło się sporo na lepsze – toalety są czystsze, zaopatrzane regularnie w papier i mydło. Jedno co się nie zmieniło to dynamika naszych dzieciaków – nadal mają podczas przerwy tyyyyle rzeczy do zrobienia, że szkoda marnować cennego czasu na bieganie do łazienki!  W przypadku łapek pobrudzonych drugim śniadaniem lub zabawą na podwórku czy szkolnym korytarzu, szybkim ratunkiem będzie skorzystanie z chusteczek nawilżanych. Chusteczki dla dzieci z MUNCHowej Drużyny mają ten plus, że są pakowane osobno – dziecko nie musi lecieć do plecaka pozostawionego w klasie po paczkę chusteczek, wystarczy, że w kieszeni będzie mieć dwie saszetki. Doskonała oszczędność cennych minut przerwy 😉

chusteczki nawilzane do rak

 

Mamo, Tato – gdy wasze dzieci są w szkole, nie macie kontroli nad ich higieną, to waszym sprzymierzeńcem o podtrzymanie nawyków czystości są nawilżane chusteczki 😉 Drobny gest, dużo dobrego!

05/30/2022

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.