Najlepsza śniadaniówka dla dziecka. Co powinna zawierać, aby dziecko oszalało na punkcie przygotowanego posiłku?

Tu sprawdzisz mój subiektywny ranking TOP10 akcesoriów do śniadaniówki, które oczarują każdego szkolniaka!
Jako rodzic, nasłuchałam się już sporo o testach, kartkówkach, nowościach ze szkoły, ale też o licznych przygodach przeżytych z przyjaciółmi swojej córki. Nie wyobrażam sobie, aby bez odpowiedniej dawki energii dziecko mogło wszystkim tym zadaniom sprostać. Nawet najzdrowsze i najpyszniejsze śniadanie zjedzone w domu przed szkołą, nie wystarczy na cały dzień pełen wrażeń…
Dlatego, śniadaniówka dla dziecka, zawierająca pełnowartościowe posiłki, to moim zdaniem, absolutny MUST HAVE! A ponieważ regularnie pakuję śniadaniówkę swojej małej, to podpowiadam, jakie akcesoria wydają się być najważniejsze oraz jakie wywołują błysk w oczach dziecka i oczekiwanie na szkolny posiłek w lunch boxie.
Zanim przejdziesz do listy rankingowej, to pozwól że przedstawię Ci krótkie wyjaśnienie kryteriów rankingu. Produkty przedstawiam od tych najbardziej niezbędnych (TOP1) po te, których używam rzadziej (TOP10).
Najlepsza śniadaniówka dla dziecka nie obejdzie się bez…?
Oto moja (czyli LUNCH MUNCHowa) pełna lista!
1.
Pudełka do śniadaniówki – duże, średnie, na tortille, na przekąski
Można zapomnieć o wszystkim, ale nie o pudełkach. Pudełka śniadaniowe w połączeniu z bidonem stanowią te elementy śniadaniówki, które w torbie lunchowej są obecne każdego dnia. Nie ma tutaj znaczenia czy dziecko idzie na cały dzień do szkoły i na zajęcia, czy tylko w odwiedziny „do kolegi” lub „do koleżanki”. Używamy ich codziennie, więc przy wyborze zwróć uwagę na jakość.
2.
Bidon do śniadaniówki
Być może zdarza Ci się o tym zapominać… Mi zdecydowanie mniej, odkąd moja córka mi o nim przypomina – o bidonie, znaczy się! Bo to ważne, żeby (oprócz jedzenia) dziecko miało ze sobą napój. Herbata, woda, lemoniada czy sok – to już zależy do Waszych preferencji… Jeżeli kompletujesz najlepszą śniadaniówkę dla dziecka to nie ma takiej opcji, żeby obyła się bez bidonu na wodę!
3.
Drewniane sztućce do śniadaniówki
Tutaj chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego sztućce są niezbędne. My wybieramy te drewniane ze względu na to, że tradycyjne często nie wracały do domu. Teraz, tych drewnianych, zwyczajnie nie jest nam żal.
4.
Termos do śniadaniówki
Owsianka, jajecznica czy zupa to takie dania, które jednak lepiej jeść na ciepło. Jasne, że są amatorzy np. „owsianek na zimno”, sam testowałem takie przepisy, ale umówmy się, że takie rozwiązania nie są dla każdego. Stalowy termos najlepiej sprawdzi się, jeżeli chcemy, aby nasze danie długo zachowało odpowiednią temperaturę. Termos prawie zawsze wędruje do śniadaniówki, dlatego na naszej liście jest tak wysoko.
5.
Chusteczki nawilżane do śniadaniówki
Chusteczki nawilżane przydawały się zawsze. W ławce, na spacerze, czy w autokarze mycie rąk jest utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe. Obserwuję, że teraz mycie rąk stało się jednak nie tylko przykrym obowiązkiem czy koniecznością, ale wręcz stało się modne. Wiele dzieci wyrobiło w sobie nawyk częstego mycia rąk, stąd chusteczki nawilżane w najlepszej śniadaniówce dla dziecka lądują na miejscu 5.
6.
Pojemniczki na sosy i przyprawy
Nie od dziś wiadomo, że Polacy uwielbiają sosy. Sałatka polana dressingiem jeszcze w domu w pudełku całkowicie traci swoją strukturę. Dlatego dobrze jest mieć w zestawie pojemniczki na sosy. Dania staną się zdecydowanie smaczniejsze, a i dziecko będzie miało satysfakcję z „samodzielnego” przygotowania posiłku 😉
7.
Notki do lunch boxa
Jeżeli o najlepszej śniadaniówce mowa, to pamiętaj o notkach do lunchboxa. Napis może być kreatywny lub zabawny, jeżeli masz wenę. A jeżeli Ci jej brak, skorzystaj z gotowych rozwiązań. Notki do lunchboxa obecne są już na rynku, a wiadomość od mamy lub taty przeczytana przez dziecko w szkole potrafi wywołać uśmiech w nawet najtrudniejszych chwilach.
8.
Mini-wykałaczki (inaczej: pikery)
Do czego są wykałaczki nie trzeba nikomu tłumaczyć. Plastikowe, kolorowe wykałaczki nie są ostre i łatwo się z nich korzysta, zwłaszcza dziecku. W naszym rankingu nie mogło ich zabraknąć.
Owoce, koreczki, muffinki czy warzywa nie będą wyglądać nudno, jeżeli wbijesz w nie pikery. Nie jest to niezbędnik do śniadaniówki, ale stanowią one ciekawą opcję na urozmaicenie posiłków dla dziecka. Dobrze jest mieć je pod ręką.
9.
Mini-widelczyki
Widelczyki idealnie sprawdzają się, jeżeli chcesz udekorować posiłek. Fajnie wyglądają na kanapkach, ale też dobrze sprawdzą się w miękkich owocach. Dzieciaki chętnie z nich korzystają nawet po to, żeby nimi jeść. Czasami jest przy tym dużo zabawy.
10.
Żelowe wkłady termiczne
Niezastąpione na długie wycieczki. Najlepsza śniadaniówka dla dziecka nie może się obyć bez kolorowego wkładu z ulubionym bohaterem dziecka. Na ciepło i na zimno – wkłady termiczne pomagają mi utrzymać temperaturę w torbie na lunch na oba sposoby.
Najlepsza śniadaniówka dla dziecka – smakowita porada:
Słodziaszne i funkcjonalne akcesoria jak najbardziej umilają i rozweselają posiłek, ale równie ważne jest to, co spakujesz do wnętrza pojemniczka. I o ile z akcesoriami możesz eksperymentować, o tyle raczej nie rekomenduję eksperymentów jeśli chodzi o potrawy do lunch boxa. Innymi słowy – zanim zapakujesz dziecku coś z czym do tej pory nie miało do czynienia – wprowadź ten produkt na spokojnie w domu, np. przy okazji wspólnego obiadu albo rodzinnej kolacji. Z mojego doświadczenia – dziecku trudno jest sięgnąć po coś zupełnie nowego z lunch boxa, jeśli nie miało z tym do czynienia wcześniej.
A na koniec – pewnie się ze mną zgodzisz… najlepsza śniadaniówka dla dziecka to z miłością pakowana!
Nic nie zastąpi troski rodzica w przygotowywaniu i pakowaniu posiłków dziecka. A kiedy weny brak (wiadomo – raz jest z nią lepiej, a raz gorzej), to wskakuj do nas po smakowite inspiracje.
A zatem… to tyle w temacie najlepszej śniadaniówki…
Tak wygląda mój ranking TOP10 akcesoriów do dziecięcej śniadaniówki. Jest to oczywiście moja subiektywna ocena, więc z ciekawością przyjmę wszelkie sugestie dotyczące kolejności. A może Twoim zdaniem czegoś na tej liście brakuje? Chętnie się dowiem!
01/11/2022