Lody z mrożonych owoców leśnych dla dzieci

Lody z mrozonych owocow lesnych domowe

Lody z mrożonych owoców leśnych to sposób na lodowe co nieco zimą. Wpadaj po prosty przepis!

Lody z mrożonych owoców leśnych to ratunek na słodkie i zdrowe co nieco, szczególnie zimą – kiedy trudno o świeże owoce w sezonie. Wprawdzie zimą lody robimy znacznie rzadziej niż latem, ale kiedy je robimy, to sięgamy po owoce z zamrażalnika. A tam… zimową porą przeważają… latem zbierane (lub kupione) owoce leśne. Dlatego dziś przedstawiam przepis na lody z ich wykorzystaniem.

 

Lody z mrożonych owoców leśnych – składniki:

Poniżej podaję składniki na 4 porcje. W zależności od wielkości foremek, u Ciebie może ich być nieco mniej lub więcej. Ja posługuję się sporymi foremkami.

  • 2 szklanka mrożonych jagód
  • 2 szklanka mrożonych jeżyn
  • szklanka jogurtu naturalnego
  • syrop klonowy lub syrop z agawy (do smaku – ilość syropu dopasuj do kubków smakowych swoich domowników)

Sprawdź też przepis na lody jagodowe dla dzieci.

Lody z mrozonych owocow lesnych przepis

 

Lody z mrożonych owoców leśnych – przygotowanie:

  1. Szklankę mrożonych jagód wsypuję do miksera o dużej mocy. To samo robię z jeżynami. Miksuję krótko owoce leśne na dużej mocy.
  2. Po zmiksowaniu owoców, dodaję również jogurt naturalny. Jeszcze raz wszystko miksuję, nieco dłużej.
  3. Sprawdzam smak powstałej masy. Jeśli jest za mało słodka, to dodaję syrop klonowy i jeszcze wszystko razem miksuję.
  4. Przygotowaną masę przekładam do foremek. Masa jest mimo wszystko dosyć zwarta, więc posługuję się łyżką, żeby z łatwością wszystko ułożyć w foremkach.
  5. Tak przygotowane foremki wkładam do zamrażalnika na około jednej godziny. Ponieważ w tym przepisie wykorzystuję wcześniej mrożone owoce, to godzinka zazwyczaj zupełnie wystarczy do zgęstnienia masy w foremkach.

Lody z mrozonych owocow lesnych proste

Lody z mrożonych owoców leśnych – smakowita porada:

.

Takie lody z mrożonych owoców warto też robić latem (pomimo że lato obfituje w świeże leśne owoce). Jaki jest ich plus letnią porą? No właśnie taki, że jeśli korzystam z mrożonych owoców, to wystarczy godzinka do zastygnięcia kształtu w foremkach. A dzieci nie lubią się niecierpliwić… Także staram się mieć porcję zdrowych mrożonek zimą, ale życie mi pokazało, że latem też się przydają!

.

Mam kilka różnych rodzajów i kształtów foremek do lodów. Wybieram silikonowe foremki do lodów z pokrywką, bo są bardzo wygodne. Mam wrażenie, że dzięki temu, nawet kiedy powtarzam te same lody, ale w innych foremkach, to mojemu dziecku wydaje się, że zrobiłam inne. Nie ma nic bardziej rozczulającego niż usłyszeć: „O… dzięki, Mamo, za lody!”, kiedy tak naprawdę przemycam porcję zdrowych owoców i podaję je zamiast sklepowych słodyczy! Taka moja mała wygrana dnia, a strasznie cieszy!

Lody z mrozonych owocow lesnych dla dzieci

02/05/2022