DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dziecko nie chce pić wody? Poznaj 5 najprostszych metod jak temu zaradzić

dziecko nie chce pic wody 5 najprostszych metod dla rodzica

Nawadnianie jest dla nas niesamowicie ważne. Niedobory wody mają swoje konsekwencje w zdrowiu. Chcesz, żeby Twoje dziecko sięgało po wodę częściej? Wpadaj i poznaj naszych 5 prostych metod!

Dzieci w ferworze zabawy nie zawsze pamiętają o nawadnianiu. Trudno im się dziwić! Nawet my, dorośli, mając świadomość tego jak ważne jest picie wody, zaoferowani pracą lub obowiązkami, zapominamy o piciu wody. A jak sprawić, żeby dziecko chętniej i częściej sięgało po wodę? Jak odzwyczaić je od picia słodkich soczków i gazowanych napojów? Jeżeli Twoje dziecko nie chce pić wody, zapoznaj się koniecznie z naszymi prostymi metodami!

dziecko nie chce pic wody 5 prostych metod

 

Co zrobić, jeżeli dziecko nie chce pić wody?

U nas sprawdziły się poniższe proste metody, dlatego gorąco polecamy je wszystkim rodzicom, którzy zmagają się z podobnym wyzwaniem w swoich domostwach

 

1. Na początek sprawdź, ile wody w trakcie dnia pije Twoje dziecko 

Czy wiesz, że dzieci w wieku 5-10 lat powinny pić aż 2 litry wody dziennie? To sporo. Jeżeli nie jesteś pewna, ile tak naprawdę Twoje dziecko pije wody znamy jedną metodę, która może pomóc to oszacować.

Rano odmierz dwa litry wody i odlej część do garnuszka (czy dzbanka), który postawisz w łatwo dostępnym dla dziecka miejscu. W trakcie dnia, wodę z garnuszka (dzbanka) wlewaj w bidon dla dzieci, a pod koniec dnia sprawdź, ile wody zostało w większym naczyniu.

W ten sposób zobaczysz, czy ilość wody, która została powinna napawać niepokojem czy też nie ma się o co martwić.

dziecko nie chce pic wody 5 prostych metod dla rodzica

2. Zadbaj o to, aby woda była zawsze łatwo dostępna

Do tego przyda się dzbanek lub gliniany garnuszek, który możesz postawić w łatwo dostępnym dla dziecka miejscu w kuchni. Pokaż dziecku, że w każdej chwili może tam podejść i nalać wody czy do szklanki czy w bidon dla dzieci. Przy okazji, woda w łatwo dostępnym miejscu sprawi, że dziecko przyzwyczai się do jej widoku i samo zadecyduje, kiedy się jej napije. Jak to zwykle bywa z nowościami, możliwe, że na samym początku będziecie musieli dziecku o piciu wody przypominać, ale z biegiem czasu dla dziecka stanie się to normalnym elementem dnia codziennego.

 

3. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, sam świeć przykładem

Może dziecko nie chce pić wody, ale pamiętaj, że jest świetnym naśladowcą. Oj tak! Dzieci bardzo szybko się uczą. Naśladowanie starszych jest dla nich czymś naturalnym, więc robią to zupełnie podświadomie. U nas to się zdecydowanie potwierdziło! W momencie, kiedy w domu zakrólowała woda, dla dziecka również woda stała się naturalny wyborem. Co nie zadziała? Nie jesteśmy zwolennikami metody na przekonywanie! Jeżeli rodzice będę przekonać dziecko do picia wody, a sami będą pić soki i napoje gazowane, dla dziecka woda wyda się znacznie mniej atrakcyjna.

 

4. Interesujące opakowanie może czynić cuda

Kolorowe, lekkie ale wysokiej jakości bidony, w odpowiedniej dla dziecka wielkości, będą stanowiły znakomite wsparcie w kształtowaniu zdrowych nawyków. Bidon wysokiej jakości ze stali szlachetnej sprawdzi się nie tylko w domu, ale też poza nim – czy w zimne, czy w gorące dni. Dzięki niemu, będziesz mieć kontrolę nad tym, ile tak naprawdę pije dziecko również wtedy, gdy nie będzie Ciebie w pobliżu.

dziecko nie chce pic wody co robic

 

5. Jeśli sama woda to początkowo duże wyzwanie, dodaj do niej coś kolorowego (ale zdrowego!)

Jeżeli dziecko nie chce pić wody, dodaj do niej ulubione owoce dziecka i/lub zioła. Ciężko jest Ci nakłonić dziecko do picia czystej wody? Woda z plastrami pomarańczy i cytryny, wzbogacona miętą lub truskawkami z dodatkiem lawendy będzie dobrym pomysłem na początek!

 

Twoje dziecko nie chce pić wody? – smakowita porada na koniec: 

Czy te metody nie wydają Ci się banalne? Z pewnością! Czy mimo to działają? Zdecydowane TAK! Kiedy je prowadziliśmy w naszym LUNCH MUNCHowym domu, efekty zobaczyliśmy dużo wcześniej niż się tego spodziewaliśmy. Co jest kluczem do ich skuteczności? Nie każde dziecko jest takie samo, ale jedno jest stałe – zawsze potrzebna jest konsekwencja w działaniu i systematyczność rodziców. Jeżeli naprawdę zależy Ci, aby Twoje dziecko, które nie chce pić wody zaczęło to robić regularnie, Ty również działaj metodycznie i systematycznie. Z czasem Twoje działania na pewno przyniosą oczekiwane efekty. Oczywiście daj nam znać jak Ci poszło!

10/20/2021

bidon termiczny dla dziecka do szkoly

DOCEŃ PRZEPIS: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.