Najlepszy lunchbox do szkoły – jak wybrać? ✍ 7 ważnych kryteriów!

Najlepszy zestaw na lunch

Posiłki przygotowywane do lunch boxów i torby na lunch stały się u nas rytuałem, który jestem pewna na zawsze pozostanie w pamięci naszej LUNCH-MUNCHowej córki. Jak wybrać najlepszy lunchbox do szkoły?

Lunchbox do szkoły uruchamia w mojej głowie całkiem niedawne wspomnienia. Historia domowych posiłków dla naszej LUNCH-MUNCHowej Córki ma swoje korzenie w… codzienności. Dziecko z alergiami pokarmowymi, no i szkoła. Ta, do której posłaliśmy córkę, nie miała własnej kuchni ani szkolnych obiadów. Szkolny catering córce nie smakował, inna sprawa że wybór potraw dla alergicznego dziecka jest po prostu znikomy. Próbowaliśmy jakiś czas z niego korzystać, ale Amelia do domu  przychodziła głodna (i zła!). Długo próbowałam wybrać najlepszy lunchbox do szkoły, a ponieważ jestem projektantką, to efekty tych poszukiwań zobaczysz… poniżej! Jak Ty możesz wybrać ten najlepszy lunchbox do szkoły dla swojego dziecka?

lunchbox do szkoly

 

Lunchbox do szkoły – co to znaczy „NAJlepszy”?

To, że coś sprawdza się dla mnie i mojej rodziny, nie oznacza że musi być odpowiednie również dla Ciebie. Czynników, które mogą mieć znaczenie jest bardzo wiele. A zatem,  jak wybrać najlepszy lunchbox do szkoły dla swojego dziecka,  żebyś miała pewność że wybrałaś ten NAJlepszy?

Jak  wybrać najlepszy lunchbox do szkoły?

Oto 7 wybranych przeze mnie i  (subiektywnie) kluczowych kryteriów: 

  1. Rozmiar ma znaczenie – wybierz rozmiar lunch boxu odpowiedni do codziennych aktywności dziecka
  2. Dziecko je oczami – pozwól mu wybrać ulubiony wzór lunch boxu do szkoły
  3. Dziecko lubi zabawy – pozwól  mu wybrać bohatera do zdrowo-kolorowych podróży
  4. Jakość materiałów – sprawdź ją koniecznie!
  5. Funkcje czyszczenia – samo się nie wyczyści,  najczęściej to my,  mamy, mamy ten zaszczyt!
  6. Praktyczność – znowu, wsłuchaj się w codzienne potrzeby swojego dziecka
  7. Dodatki / akcesoria lunchowe – dobierz je do zestawu, żeby dziecku było miło!

lunchbox do szkoly jak wybrac

 

Kryterium 1:

Rozmiar szkolnego lunch boxa ma znaczenie!

W naszym LUNCH-MUNCHowym domu, posiłki przygotowywane do zjedzenia w szkole stały się naturalnym sposobem na zakorzenianie zdrowych nawyków żywieniowych naszej córki. Posiłki przygotowywane do lunch boxów i torby na lunch stały się u nas rytuałem, który jestem pewna na zawsze pozostanie w pamięci naszej córki.

Szkolny catering nie dawał możliwości wykluczenia pewnych pokarmów z diety i był po prostu niesmaczny…

Stąd, ogromnym wyzwaniem stało się spakowanie nie tylko drugiego śniadania, ale również pełnego obiadu dla dziecka.  Do tego doszła kwestia podwieczorku… ostanie dodatkowe zajęcia mojej LUNCH MUNCHowej córki kończyły się w szkole o 18.30.

W związku z powyższym, głównym wyzwaniem stało się znalezienie takiego rozwiązania, które da możliwość spakowania jedzenia właściwie na cały dzień. Stąd piszę, że rozmiar ma znaczenie. Stąd też, osobiście uważam że najlepszy lunch box dla dziecka to taki, który da Ci możliwość spakowania dziecku obiadu,  drugiego śniadania oraz podwieczorku. Z taką intencją powstał zestaw na lunch BILL >>.

ZESTAW LUNCH BOXBILL

Zestaw zawiera kilka pojemników na jedzenie, w które pakuję:

  • – obiad do odgrzania na ciepło
  • – drugie śniadanie (najczęściej owoce, warzywa, orzeszki,  zdrowe batony)
  • – podwieczorek / deser (kisiel,  budyń, bakalie)

Najlepszy lunchbox do szkoły - jak wybrać

 

Kryterium #2:

Dziecko je oczami – wzór może zachęcać do posiłków

Żebyście widzieli minę naszej LUNCH-MUNCHowej córki, kiedy pierwszy raz zabierała ze sobą zestaw na lunch WENDY. Widząc ją całą uradowaną, zdałam sobie sprawę jak bardzo ważny jest wzór,  i poczułam dumę – w końcu  to  mój projekt!  Jeśli masz córkę, to sprawdźcie wspólnie zestaw na lunch WENDY!  >>

Najlepszy lunchbox do szkoły

 

Kryterium #3:

Dziecko lubi zabawy – ulubiony bohater w kolorowej zdrowej podróży

Czy Twoje dziecko ma swoją ulubioną bajkową postać? Moja LUNCH-MUNCHowa córka uwielbiała kucyki, i tak  samo pokochała MUNCHową Drużynę, którą stworzyłam po to żeby inspirować ją i inne dzieci do realizacji swoich pasji. MUNCHowa Drużyna to siedmioosobowa grupa bohaterów, a każdy z nich posiada własne pasje i marzenia, które wyróżniają go na tle grupy. Każdy bohater inspiruje do fantastycznego jedzenia w kolorach tęczy, aby dzięki odpowiednim składnikom odżywczym dzieci były zdrowe i miały energię do realizacji swoich pasji.

 

Kryterium #4:

Jakość materiałów zastosowanych w lunch boxie – sprawdź ją koniecznie!

Żebyś mogła praktycznie i często  korzystać z pojemników na jedzenie, ważne jest również to, aby wykonane były z wysokiej jakości tworzyw – bez BPA, BPS oraz ftalanów. Jeśli pojemnik ich nie zawiera, to będziesz mogła go myć w zmywarce, przechowywać w zamrażarce,  no i podgrzewać w mikrofalówce. Te słabej jakości odkształcają się szybko, zarysowują, i tracą kolor, przez co tracą też w oczach dziecka…

lunchbox do szkoly lunch munch

Kryterium #5:

Łatwe czyszczenie lunch boxu do szkoły

Co to dużo pisać… samo się nie wyczyści. A jak  się nie wyczyści, to się zalęgnie w jakimś szwie, i zacznie śmierdzieć. A jak zacznie śmierdzieć, to trzeba nową kupić…. Znacie to? Ja tak! Dlatego, przy projektowaniu miałam w pamięci ilość trudnych do umycia toreb. Stąd, przy tworzeniu zestawu na lunch dla dzieci głównym kryterium było to, żeby torbę można było wytrzeć w każdym zakamarku.

 

Kryterium #6:

Praktyczność – znowu, wsłuchaj się w codzienne potrzeby swojego dziecka 

Zastanów się nad potrzebami swojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko  używa torbo-walizki, to wybierz taki zestaw na lunch dla dzieci, który łatwo do niej przymocujesz. Dzięki temu, Twoje dziecko nie będzie musiało nosić dodatkowego bagażu, a torba na lunch stabilnie utrzyma się przy walizce. Dodatkowo,  pamiętaj że dzieci gubią sztućce! Ja nauczyłam  się dawać swojej LUNCH-MUNCHowej córce te jednorazowe – drewniane.  Są przyjemne w użyciu, i jest to eko-alternatywa do tych plastikowych które dzieci zazwyczaj gubią.

 

Najlepszy lunchbox do szkoły - dodatki i akcesoria lunchowe

 

Kryterium #7:

Dodatki i akcesoria lunchowe – żeby w szkolnym lunch boxie było zdrowo i kolorowo!

Pamiętaj, że właściwe dodatki mogą Cię mocno wesprzeć we wdrażaniu zdrowych nawyków u dziecka. Mam tu na myśli  przede wszystkim mycie rąk przed i po posiłku.  Jeśli nie masz pewności czy Twoje dziecko ma zawsze dostęp do łazienki, to warto rozważyć zestaw na lunch PENELOPE >> W zestawie znajdziesz dwa opakowania chusteczek do  twarzy i rąk. Ponieważ moja LUNCH-MUNCHowa córka ma delikatną skórę,  to zależało mi na bezpieczeństwie w codziennym stosowaniu chusteczek, właśnie dlatego są hipoalergiczne.

ZESTAW LUNCH BOX PENELOPE

Także takie są moje typy na NAJ lunchbox do szkoły. Po zdrowe i kolorowe potrawy na lunchbox do szkoły na każdy dzień wpadaj też po przepisy od LUNCH MUNCHowego Taty!

03/22/2019

Torba termiczna na lunch dla dzieci