DOCEŃ WPIS: 34

Dlaczego domowe lunch boxy mogą być lepsze od obiadu w szkole?

domowe lunch boxy w co i jak spakowac

Gdy dziecko idzie na wiele godzin do szkoły, to zapewne zastanawiasz się, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Obiady serwowane w szkole czy może jednak domowe lunch boxy, który przygotujesz wcześniej w domu? Obecnie możliwości na przygotowanie zdrowych, pożywnych i dostarczających wszelkich wartości odżywczych posiłków, jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu i będzie mogło być serwowane maluchowi w formie szkolnego lunchu!

Spis treści:

  1. Szkoła musi zapewnić obiady
  2. Zalety posiłków pakowanych przez rodzica do lunch boxów
  3. Zadbaj o zdrowie swojego dziecka

 

lunch box dla dzieci

 

Szkoła musi zapewnić obiady

Dzieci, których rodzice nie zdecydują się na przygotowywanie lunch boxów, tak czy siak muszą mieć zapewniony szkolny posiłek. Tutaj jednak minusem jest to, że dziecko dostaje do jedzenia to, co akurat ugotowane jest danego dnia. Mało tutaj elastyczności i preferencji, które pojawiają się tylko, wtedy gdy dziecko boryka się z nietolerancjami lub alergiami. Być może zechcesz przemyśleć plusy i minusy takiej sytuacji i dobrać dla swojego dziecka tylko to, co najlepsze. Niemniej jednak, od września tego roku pojawił się obowiązek nałożony na szkołę, która musi zapewniać dzieciom wyżywienie.

Dobierz najlepszy lunch box dla dzieci! Sprawdź naszą ofertę już dziś!

 

domowe lunch boxy do szkoly

 

Zalety posiłków pakowanych przez rodzica do lunch boxów

Jedzenie pakowane przez rodzica w lunch boxy może mieć wiele zalet i może sprawdzać się w wielu sytuacjach. Dlaczego domowe lunch boxy są aż tak polecane przez dietetyków? Przede wszystkim posiłki przygotowywane są w domu. Pod uwagę można wziąć preferencje danego dziecka, ale i zwrócić uwagę na to, aby wybierane produkty były zdrowe i ekologiczne. Można utrzymać odpowiednią kaloryczność posiłków, ilość zawartych wartości odżywczych, a jednocześnie mieć na uwadze, aby wszystko było w pełni estetyczne i smakowite. Samodzielne przygotowywanie lunch boxów dla dzieci, to zdecydowanie polecane rozwiązanie, jeśli oczywiście rodzic ma na to chęci.

domowe lunch boxy dla dzieci

 

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka

Te kwestie po części łączą się ze sobą, ponieważ to, że można dbać o zdrowie swojego malucha, jest jedną z zalet lunch boxów. Przygotowując osobiście posiłki dla dziecka, masz szansę zadbać o korzystne proporcję i równowagę, czyli, chociażby ograniczenie węglowodanów, a dobranie większej ilości warzyw i owoców, które stanowić mogą zdrową przekąskę nawet poza głównym posiłkiem. W ten sposób masz także kontrolę nad tym, ile i co je dziecko w ciągu swojego dnia w szkole. To bardzo ważne dla jego diety. Domowe lunch boxy na każdy dzień urozmaicisz całkowicie innym dodatkiem, dla zdrowia Twojego szkolniaka!

lunch box dla dzieci na obiad

 

DOCEŃ WPIS: 34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.